Як різати лінолеум

Якщо ви задумали капітальний ремонт у квартирі , то невід’ємною його частиною буде нова стяжка та настилання нового підлогового покриття. А оскільки на даний момент лінолеум зберігає перше місце з розповсюдження серед підлогових матеріалів , то ми пропонуємо корисну інформацію по процесу різання цього виду покриття. Настилання лінолеуму – просте заняття , доступне кожному , складності можуть виникнути при його прирізці , адже , незважаючи на різноманітність розмірів линолеумов , підібрати шматок рівно за розмірами приміщення неможливо.

Багатьом здається , що різати лінолеум досить просто , адже він досить щільний і не жолобиться при русі. Насправді в процесі його різання можуть виникнути і труднощі , особливо це актуально для стиків двох шматків , коли необхідний ідеальний шов. По краях лінолеум різати досить просто – гострий будівельний ніж ковзає по лінолеуму як по маслу. Зріз може вийти нерівним , але це не страшно , адже край сховається під плінтусом , а ось на стику двох шматків лінолеуму шов може вийти нерівним , і це буде кидатися в очі.rezat linoleum 300x186 Як різати лінолеум

Зазвичай лінолеум ріжуть так: спочатку відрізають один шматок , а потім під нього намагаються підігнати край іншого шматка . Як би Рівному не старалися майстри провести лінію і точно слідувати їй , шов не виходить ідеально рівним , а найменші проміжки стають видними . У цьому випадку зробити треба так : покласти два шматки з нахлестом один на одного і прорізають їх разом. Розглянемо більш детально різні випадки різання лінолеуму , а також , які інструменти можна використовувати.

Чим різати лінолеум

ніж різати лінолеумДля того , щоб рівно і швидко розрізати лінолеум важливо правильно вибрати інструмент. Звичайно можна обійтися й звичайним ножем , але в цьому випадку є ризик отримати нерівні краї і щербини . Варіантів інструментів для різання кілька , ось найпоширеніші з них:

 • Великий канцелярський ніж зі змінними лезами. Як тільки стане помітно , що інструмент затупився , лезо необхідно змінити . Такий варіант підходить для тонкого лінолеуму.
 • Спеціальний ніж для лінолеуму з фіксованим кривим лезом. Можна різати всі види лінолеумів .
 • Ніж для підлогових покриттів (показаний на фото). Добре справляється з розрізанням по прямих лініях .
 • Будівельний висувною ніж. Він схожий на канцелярський , але більш потужний і посилений , тому дозволяє виконати більше видів робіт .

Технологія різання лінолеуму

Зараз у продажу можна знайти різні лінолеуми , що відрізняються не тільки візерунком , фактурою і кольором , але і товщиною і щільністю захисного шару . Від останнього параметра безпосередньо залежить те , як буде різатися підлогове покриття. Якщо лінолеум твердий і щільний , то його треба різати більш потужним інструментом і прикладати більше зусиль , але зате вона не порветься , якщо Ви випадково зачепите край . А ось дешевий тонкий лінолеум вимагає дуже обережного поводження , адже найменша необережність може привести до його пошкодження.

Перед початком робіт необхідно приготувати все необхідне , крім самого лінолеуму. Це вибраний інструмент для різання , кутник, коротка і довга лінійки , шпатель із зубчиками .

 • Далі слід підготувати лінолеум. Новий підлоговий матеріал залишають у тому приміщенні , де він лежатиме , на два тижні. Потім рулон лінолеуму розгортають і залишають ще на деякий час для розрівнювання згинів .
 • Потім лінолеум нарізають на шматки потрібного розміру з урахуванням допусків на прирізку і усадку . Припуски безпосередньо залежать від розмірів полотна : шматки до 6 метрів – 20 мм припуску , менше 10 метрів – 30-40 мм і понад 10 метрів – 50-60 мм.
 • Нарізані шматки складають один на одного стопкою і залишають розпрямлятися ще на 4-5 днів .
 • Потім готові шматки лінолеуму розкладають по підлозі. Практично в будь-якому будинку є труби , колони і виступи , для яких на підлоговому покритті необхідно зробити вирізи . Для цього спочатку роблять розмітку на тонкому папері , а потім переносять викрійку на товстий картон. За цим шаблонам здійснюють прирізку лінолеуму в потрібних місцях , в точності повторюючи викрійку .
 • Якщо приміщення без додаткових елементів , то розкладений лінолеум потрібно розмітити біля основи кожної стіни і розрізати його .
 • У підставах кутів лінолеум розрізають V- образно . Для цього покриття притискають лінійкою з двох сторін від розрізу і розрізають його по лінійці.
 • Для лінолеуму з візерунком спочатку треба розкласти його лицьовою стороною вгору , щоб прикинути як буде стикуватися малюнок.
 • Обрізають лінолеум за допомогою довгої лінійки , починаючи від стіни. Вже прирізати шматок придавлюють яким-небудь важким предметом для того , щоб він не зрушив . На цьому шматку намічають лінію майбутнього шва.
 • Потім накладають наступний шматок лінолеуму і прорізають обидва шари за допомогою посиленого ножа. Потім зрушують один з шматків убік і стикуються лінолеум впритул.