Як реставрувати меблі своїми руками

mebel Як реставрувати меблі своїми рукамиУ наш час в магазинах представлено безліч красивою і зручною меблів на будь-який смак і гаманець, але іноді реставрація меблів здатна перетворити старий стілець або шафа в ексклюзивну і оригінальну річ, яка стане яскравим акцентом будь-якого інтер’єру. Старі меблі не обов’язково повинна бути старезної і старомодною, при правильному підході її можна перетворити до невпізнання, тим більше що раніше столи, стільці та шафи, як правило, робили «на століття» і такі вироби можуть дати фору нових меблів, притому що дерево реставрується на «ура».

Послуги з реставрації меблів пропонують багато фірм, але це недешеве задоволення, до того ж самостійно можна переробити меблі не гірше, а при застосуванні творчого підходу можна створити своїми руками меблевий шедевр. Поговоримо про основні способи відновлення та реставрації меблів.

Види реставрації меблів

    1. Розпис. За допомогою акрилових фарб і лаку можна прикрасити старі меблі і надати е свіжий вигляд. Якщо відчуваєте сили, то можна розмальовувати меблі вручну, в протилежному випадку допоможуть трафарети й орнаменти.
    2. Декупаж. Цей своєрідний вид аплікації прийшов до нас із Франції і, незважаючи на незвичайну назву, не вимагає складних технологій або дорогих матеріалів. Візерунки для аплікацій можна взяти зі звичайних тришарових серветок. З них вирізують вподобаний фрагмент, клеять на поверхню і після висихання покривають зверху лаком. Можна використовувати клей ПВА, розведений до стану рідкого йогурту, або клей-олівець. У першому випадку використовують акриловий лак, у другому – лак на поліуретановій основі. 
    3. Кракелюр. Дуже популярний в даний час спосіб обробки поверхонь, який надає їм видимість старовини. Візуально зістарені поверхні виходять в результаті обробки спеціальним однокомпонентним кракелюрний лаком.
    4. Ламінування. За допомогою шпону, спеціального клею і звичайної праски можна перетворити будь-яку поверхню меблів.Спочатку наносять клей на шпон і на саму поверхню і залишають для висихання, потім наносять другий шар, прикладають шпон і пропрасовують праскою через папір від середини до країв. Після цього поверхню прогладжують бруском до охолодження шпону.
    5. Класична реставрація. У цьому випадку очищають поверхню від старого покриття. Шліфують і при необхідності шпаклюють. Потім проводять обробку за допомогою морилки і лаку. Морилка імітує різні дерев’яні поверхні і захищає деревину, а лак підкреслює структуру дерева і також захищає його від пошкоджень.

mebel1 Як реставрувати меблі своїми руками