Як прикріпити полиці

За допомогою полиць різної конструкції і їх розміщення дизайнери нерідко надають приміщенням своєрідний стиль, наприклад ефектно виглядають стелажі з «польоті, в повітрі» полками. Приховане кріплення полиць дозволяє прикріпити їх до стінок меблів, про прими такого кріплення і піде мова в даній статті.

polki21 Як прикріпити полиціПерші чотири методи призначені для полиць товщиною не менше 19 мм – в бічних кромках полиць вибирають паз шириною 4 мм, що не доходить на 30 мм до переднього краю, в даний паз вставляють шпонки, алюмінієві шини та інші полицетримачі. У тонких полицях вибрати паз не вийде, тому встановлюють їх на прихованих полицетримачах, які входять до поглиблення, вибрані в нижній площині полиць. Зробити приховане кріплення полиць в меблів набагато простіше, ніж здається на перший погляд.

Порядок робіт

  1. Шведські скоби, виготовлені зі сталевого дроту з гачками на кінці, які вставляють в несучі стінки меблів.
  2. Втулкові полицетримачі являють собою штирі спеціальної форми (або звичайні циліндричні), на які одягається полку.
  3. Алюмінієві шини врізаються несучу стінку, а потім на них одягається полку.
  4. Кріплення полиць за допомогою шпонок або ламелів відбувається так – однією половиною шпонки входять в паз, а інший в паз, вибраний в полиці.
  5. Кріплення тонких полиць за допомогою прихованих елементів – на нижній частині полиці видно поглиблення під виступаючу частину полицетримач.
  6. На фото представлені варіанти полицетримачів для тонких полиць.