Як прикрасити стіни

Після ремонту, дивлячись на нові шпалери або свіжопофарбовані стіни, багато хто задається питанням, як їх прикрасити? Існує чимало способів: настінні панно , картини, трафаретні візерунки і т.д. У даній статті ми пропонуємо виготовити прикрасу для стіни із звичайного пінопласту. При купівлі побутової техніки зазвичай залишається багато пенопластовой упаковки. Як правило, коробки компактно складають і зберігають, а ось пінопластові блоки викидають. А адже цей матеріал можна використовувати і в творчих цілях.

При ремонті зараз часто використовують і пінопластові листи – для тепло-або звукоізоляції. Їх також можна використовувати для прикраси стін. У цьому випадку пінопласт виступає в ролі об’ємної основи, на яку наклеюються різні зображення – постери, фотографії, картини, кольорові тканини і багато іншого.З таких блоків цікаво складати цілі настінні панно у вигляді декількох квадратів чи прямокутників однакового розміру або різних за величиною.

Особливою популярністю зараз користуються об’ємні триптихи, диптихи і полиптихи – картини, в яких частини зображення представлені на різних блоках. У звичайному вигляді ці елементи натягуються на підрамник, а в нашому випадку основою виступатиме пінопласт. Це дає декілька переваг:

 • Такі картини не вимагають рам.
 • Пінопласт немає потреби купувати і таким чином економляться гроші.
 • Пінопласт дуже легкий. А тому повісити картину можна навіть на найменший гвоздик і немає необхідності використовувати дюбелі і свердлити бетонні стіни.
 • Пінопласт легко піддається обробці і з нього можна вирізати основи будь-якої форми і розмірів – квадратні, прямокутні і навіть складної форми.
 • При наявності фантазії можна скласти пінопластову упаковку в первісному вигляді (з вирізами і виступами) і таким чином створити футуристичне настінне панно.

Як зробити картини з пінопласту

pinokartyna 210x300 Як прикрасити стіниДля початку треба підібрати зображення. Це може бути єдина картина, розділена на частини або ж панно з різних елементів, об’єднаних загальним стилем. Наприклад, чорно-білі візерунки або тканини з квітковим орнаментом. Слід заздалегідь визначитися з видом картини. Якщо це буде диптих або триптих, то треба роздрукувати зображення і розрізати його на частини для картини. Якщо використовуються клапті тканини, то їх нарізають на квадрати потрібного розміру і при необхідності обмітати краю (якщо тканина сиплеться).

До речі, для диптихів або триптихів не обов’язково використовувати однакові за розмірами елементи. Можна зробити композицію з одного великого прямокутника і двох квадратів, наприклад, або зовсім скласти панно з різних за розмірами та формами елементів.

Ще пінопласт можна розмалювати самостійно, підібравши вподобаної візерунок. Головне, в цьому випадку підібрати неагресивні фарби, інакше вони можуть роз’їсти матеріал основи. 

 1. Для роботи готують всі необхідні матеріали та інструменти: частини зображення шматки пінопласту для основи, відповідний клей, ножиці, гачок або скоби для кріплення до стіни.
 2. Вирізане зображення наклеюють за допомогою клею на такий же за розмір шматок основи з пінопласту і ретельно розрівнюють, щоб не було складок і бульбашок повітря.
 3. Оскільки пінопласт зазвичай береться великої товщини, його боки також треба задекорувати, щоб при погляді на картину збоку не було видно білих частин. Для цього з того ж матеріалу, що й основний візерунок картини, вирізують смужку за розміром боковини і приклеюють її клеєм. Можна також обклеїти боковини і смужками контрастного кольору.
 4. Таким чином обклеюють всі сторони картини, перевіряючи, щоб не було щілин і нерівних стиків.
 5. Далі до задньої поверхні картини приклеюють тим же клеєм скобу або крючочек для кріплення на стіну. Оскільки картини з пінопласту дуже легкі, то кріплення можна взяти маленький.
 6. За таким же принципом готують всі елементи прикраси для стіни. Це може бути панно з двох частин або квадрат з дев’яти частин по три елементи в три ряди.

Для підтримки загального стилю можна доповнити інтер’єр декоративними кубиками з пінопласту, обклеєними тими ж матеріалами, що і прикраса на стіні. Ці кубики можуть виступати в ролі підставок для олівців, вазочок для сухих квітів і т.д.