Як прикрасити шафу

shafa 248x300 Як прикрасити шафуНе багато готові віддати за шафу велику суму, але всі хочуть, щоб меблі в будинку була стильною і красивою. На жаль, серійні вироби меблевих фабрик оригінальністю не відрізняються, але це можна виправити за допомогою нескладної переробки меблів. При словосполученні «переробка шафи» багато хто відразу згадує про перефарбовування або обклеювання самоклеючою плівкою, але є й інші, більш цікаві варіанти.

Відразу варто сказати, що не всі меблі просто переробити, тому якщо ви хочете в майбутньому як-небудь змінити куплений шафа, то зупиніть свій вибір на простих моделях з гладкою поверхнею і відсутністю декору. Також не дуже підходять для цих цілей поліровані шафи – на таку поверхню і фарба, і грунтовка лягають погано, тому полірування доведеться видаляти, а це довгий і виснажливий процес.
Нижче ми наведемо кілька варіантів прикраси шафи, кожен з яких не складний у виконанні.

Варіант № 1

shafa11 Як прикрасити шафуЦей варіант переробки шафи передбачає також обробку і стін. Таке цікаве рішення призводить до тому, що і меблі, і стіна здаються одним цілим, і це призводить до візуального розширення простору. Сприяє цьому і фарбування стін в бежевий колір під тон шафи.
Для прикраси шафи знадобиться: яскравий матеріал (в даному випадку з квітковим принтом) – ширина тканини зазвичай 150 см, а довжину треба брати виходячи з розмірів шафи і стін, тонкі дерев’яні планки, клей, липка стрічка для килимів, невеликі гвоздики і меблеві цвяхи.
На стіни тканина не клеїться, як можна подумати спочатку, вона кріпиться за допомогою тонких дерев’яних планок. Перед початком робіт тканина ріжуть із збереженням малюнка, а кінці тканини закріплюють на двох планках – одна з них перебуває на рівні підлоги, друга – на верхній межі. До нижньої планці тканина кріпиться за допомогою липкої стрічки для килимів, а потім її натягують і так само прикріплюють другий край тканини на верхню планку. Додатково обидва краї фіксуються меблевими гвоздиками, а поверх край тканини накривається ще одою вузькою і плоскою планкою, яку прибивають маленькими гвоздиками без капелюшків.

Шафа прикрашають наступним чином:

  • Викроюють з тканини прямокутник за розмірами рівний за розмірами ширині дверцят шафи з урахуванням припусків по 3 см з кожної зі сторін.
  • Тканина прикладають до дверцят і туго натягують, щоб не було зморшок і складок. На зворотному боці дверцят матеріал прикріплюють меблевим степлером.
  • Після прикріплення верхню частину тканини закривають декоративною планкою перетином 4х1 см (такий же, як і на шафі). Цю планку прибивають дрібними гвоздиками без капелюшків.

Варіант № 2

Варіант планками виглядає незвично і елегантно. У продажу є спеціальні декоративні планки різного кольору. Якщо таких не знайдеться, то можна застосувати для цих цілей бамбукові палички, які при бажанні можна пофарбувати в різний колір.

Шафа можна залишити в первісному вигляді або ж обклеїти його темною плівкою і підібрати контрастні планки. У даному прикладі використана чорна самоклеюча плівка і помаранчеві декоративні планки.
Для додання об’ємного ефекту під плівку можна підкласти повсть і тоді вставки будуть більш об’ємними.
Шафа обклеюють плівкою повному обсязі а у вигляді накладок на дверцят – це полегшує і прискорює обклеювання.

Спочатку шафа обклеюють плівкою. Для цього дверцят змочують мильним розчином і накладають плівку. Оскільки оклеиваться буде не весь шафу, а тільки дверцят у вигляді вставок, по краях дверей можна наклеїти скотч, який буде служити орієнтиром. Потім плівку розгладжують вологою ганчіркою зверху вниз, прибираючи бульбашки повітря і складки.
Декоративні пластини будуть кріпитися у вигляді квадратів. Їх контури треба розмітити на плівці попередньо – простим олівцем або на темній плівці можна намалювати їх крейдою, який потім швидко забереться. Декоративні планки розкладають по області квадрата в довільному порядку і прибивають меблевими гвоздиками.

Варіант № 3

shafa1 Як прикрасити шафуТакий варіант прикраси шафи підходить для шаф-купе, а й звичайні меблі можна так прикрасити.
Робиться це дуже просто: підбирають відповідні фотошпалери, заміряють розміри дверцят шафи, розрізають фотошпалери на відповідні шматки і наклеюють на дверцята, ретельно розгладжуючи, щоб прибрати бульбашки повітря і зморшки.
Для такої переробки шафи краще підбирати фотошпалери з пейзажами, квітковими візерунками. Клеїти фотошпалери можна за допомогою звичайного шпалерного клею. Поверхня дверцят шафи слід протерти від пилу і висушити.

Варіант № 4

Дуже цікаво можна прикрасити шафа з допомогою пробки. Багато хто використовує цей натуральний і екологічний матеріал для обробки стін або підлог, але можна застосовувати його і в якості декору меблів.
Зараз у продажу можна знайти пробку в листах або рулонах. З них можна вирізати будь-який вподобаний візерунок і ці деталі приклеїти на шафу. Оскільки пробка кришиться, то дрібні деталі акуратно вирізати не вийде, краще вибирати округлі великі форми – квіткові візерунки, фігури і т.д.
Спершу малюнок треба намалювати на папері або картоні, вирізати і прикласти до шафи для того, щоб переконатися у відповідності розмірів. Потім за цими шаблонами вирізують деталі візерунка з пробки і приклеюють їх до шафи за допомогою спеціального клею для пробки. Красиво виглядають візерунка з пробки на білих і темних шафах – ефект контрасту, але можна прикрасити таким способом і звичайний дерев’яний шафа.