Як приховати труби в туалеті

yak zakryt truby v tualeti 224x300 Як приховати труби в туалетіЯкщо в туалеті робиться ремонт, то практично завжди труби комунікацій намагаються сховати. Пов’язано це з тим, що комунікацій в цьому місці дуже багато і всі ці крани, труби і перехідники виглядають не надто естетично. Повністю прибрати труби з туалету неможливо, але можна постаратися сховати їх так, що вони будуть повністю непомітні, але в той же час доступні.

У типових квартирах практично завжди розташований каналізаційний стояк, оскільки для нормально роботи унітазу він повинен перебувати поблизу. Також в цьому приміщенні будівельники зазвичай розташовують вводи гарячої та холодної води, тут встановлюються лічильники і звідси ж розходяться труби у ванну і іноді на кухню, а каналізація від них також веде в туалет.

Все це обумовлює велике скупчення труб і стояків, які краще приховати або замаскувати. Варто пам’ятати і те, що ці комунікації важливі для квартири, і тому до них повинен бути забезпечений вільний доступ.

Забезпечуємо доступ до труб

До водопроводу й каналізації завжди повинен бути забезпечений підхід. Бували випадки, коли під час ремонту труби зашпаровувалися повністю, а коли траплялися аварії, то доводилося ламати всі конструкції і стіни. У цьому випадку кошти, витрачені на обробку, будуть витрачені даремно. Навіть заміна труб на сучасні пластикові варіанти не гарантує від протікань і поривів, тому завжди при маскуванні стін роблять люки, дверцят або жалюзі.

Існує також варіант закриття труб гіпсокартоном – в цьому випадку його демонтаж можна провести досить швидко. Ще кращим варіантом є дверцята або люк, але навіть вони не є гарантом того, що витік не трапиться в іншому місці. У зв’язку з цим всі елементи конструкцій навколо труб повинні бути швидкознімними.

yak zakryt truby v tualeti1 300x224 Як приховати труби в туалетіЯк заховати горизонтальні труби

Труби гарячої та холодної води зазвичай розташовуються горизонтально. Їх маскування можна виконати з використанням фанери, ДСП або пластикових панелей. У будь-якому випадку споруджується каркас у вигляді сходинки, а потім обшивається обраним матеріалом. Листи фанери або ДСП попередньо розкроюються на деталі потрібного розміру і кріпляться до каркаса шурупами. Якщо використана фанера, то буде потрібно подальша обробка – її можна покрити лаком, пофарбувати, обклеїти самоклеючою плівкою або шпалерами, що миються. Також можна обкласти цю сходинку плиткою в тон стін або підлоги.

Як заховати вертикальні труби

При розміщенні вертикальний труб на задній стіні або в поглибленні зазвичай для маскування застосовують шафку. Це дозволить не тільки сховати труби, але розмістити побутові та господарські дрібниці на полицях шафи.

Для спорудження шафи спочатку приступають до монтажу каркасу з дерев’яних брусків. Його монтують на бетонні або цегляні стіни за допомогою дюбелів або анкерних болтів. Потім по боком каркаса прикріплюють петлі, а на них – дверцята. Полиці шафи розташовують на потрібній висоті. Дверцята можуть бути виконані з фанери або меблевих щитів. У першому випадку їх покривають лаком або фарбою.

Як заховати труби за рольставнями

Цей вид маскування труб з’явився порівняно недавно. Ідея закривати труби в туалеті або ванній за допомогою жалюзі дуже практична – конструкція займає мало місця, швидко монтується і легко піднімається і опускається. За такими рольставнями можна сховати не тільки труби, але і бойлер, наприклад.

Якщо труби розташовані на задній стінці туалету, то рольставні краще робити до половини або двох третин стінки, щоб внизу замаскувати підведення каналізації за допомогою гіпсокартону або панелей з керамічною плиткою. Також можна зробити підвід водопостачання для унітазу збоку, закривши труби горизонтальної сходинкою з плитки або гіпсокартону.
Приваблює і те, що немає необхідності залишати місце для відкривання рольставнів – як у випадку з орними дверцями. Якщо необхідно перевірити показання лічильників або почистити фільтри, досить просто підняти віконниці. Практично всі вони намотуються на горизонтальну планку і вимагають мінімум місця для установки.

Як заховати труби за допомогою ДСП та керамічної плитки

  • Для цього варіанту маскування труб вимірюють висоту туалету – це буде довжина полотна ДСП. Ширина вимірюється відстанню від стінки до протилежної боки труби у далекого краю плюс ще сантиметр. За отриманими розмірами вирізають деталь обшивки лицьового боку труби. Цю дошку прикладають до труби і за допомогою рулетки виміряють ширину другої дошки – бічний. Лицьова дошка повинна заходити на бічну деталь своїм запасом в один сантиметр, який був передбачений спочатку. Це робиться для того, щоб дошки з’єдналися під прямим кутом і в торець можна було забивати цвяхи для з’єднання цих двох деталей. По довжині обидві дошки однакові.
  • Вирізають другу дошку, приставляють до лицьової частини обшивки і в трьох-чотирьох місцях скріплюють довгими цвяхами (не менше 7 см) для отримання міцного з’єднання.
  • У лицьовій дошці необхідно заздалегідь випиляти всі необхідні пази і отвори для труб і шлангів з урахуванням діаметра всіх гайок та інших з’єднань.
  • У бічній дошці роблять отвір розмірами 15х20 см для того, щоб можна було прочистити кульовий кран подачі води в зливний бачок. Такого отвори буде достатньо, щоб просунути всередину руку з гайковим ключем і відкрутити гайку.
  • Вся ця конструкція ставиться на місце, притискається впритул до стін і в місці зіткнення відзначають лінію на стіні.
  • Від цих позначок відступають по 1 см до кута і просвердлюють по три-чотири отвори на однаковій відстані один від одного і глибиною не менше 4 см. При свердлінні дриль слід направляти на себе і свердлити трохи навскіс.
  • Перед установкою обшивки для труб слід перекрити всі крани і засувки, потім змонтувати конструкцію і включити всі комунікації.
  • Після цього можна залишити обшивку в первісному вигляді або обкласти її кахлем. Якщо дошки гладкі, то в якості клеючого складу використовують густотерту фарбу або відповідний клей для плитки, а на шорсткій поверхні кращий ефект дасть цементний розчин, змішаний з клеєм ПВА.