Як приготовити клейстер

Незважаючи на присутність в магазинах великого асортименту різноманітні клеїв , затребуваними залишаються і рецепти саморобних клейових складів , наприклад , клейстеру . Як правило , цей клей використовують при поклейки шпалер , але він може використовуватися і для інших цілей. Досить багато хто при ремонті своїх квартир продовжують використовувати цей власне ручної приготований клей , і його популярність пояснюється не тільки економією коштів .
Справа в тому , що поверхні , прогрунтовані оліфою або покриті старою олійною фарбою дуже погано взаємодіють з сучасними клейовими складами , тому в цьому випадку стане в наkleister 300x225 Як приготовити клейстергоді клейстер. Цей саморобний клей володіє не практично всіма достоїнствами промислових клеїв , єдине – він не стійкий до впливу вологи. Але виправити цей недолік можна , додавши до складу різні добавки , що поліпшують властивості клею.

Серед достоїнств клейстеру можна відзначити:

  • відсутність слідів
  • довговічність
  • нешкідливість для людини
  • легкість зняття
  • можливість застосування на різних поверхнях

Існує кілька варіантів приготування клейстеру з різних матеріалів . Розглянемо найбільш поширені з них .

Клейстер з борошна

Цей клейстер знайомий багатьом з дитинства. Саме його просили принести нас в школу для обклеювання щілин у вікнах при підготовці їх на зиму. Також такий клейстер часто використовували і використовують для виробів з паперу. Можна варити клейстер з будь-якого борошна , але краще всього підходить пшеничне або житнє борошно грубого помелу. Саме така мука володіє найкращими клюющие властивостями. Клейстер з житнього борошна більш міцний , але може залишати плями на світлих поверхнях , тому для них краще брати пшеничне борошно .

Для приготування борошняного клейстеру беруть оцинковане або емальоване відро і кип’ятячи в ньому воду. Потім у цю воду поступово додають борошно , безперервно помішуючи. Поступово склад загусне і досягне густини рідкого тіста. Клейстер треба остудити , процідити через кілька шарів марлі і він готовий до застосування . Важливо пам’ятати про те , що клейстер повинен бути холодним , якщо працювати з неостиглим складом , то можна зіпсувати шпалери.

Клейстер з крохмалю

Готують такий клейстер також , як описано в попередньому рецепті. А відмінність у тому , що в готовий крохмальний клейстер треба додати трохи клею ПВА. Перевагою такого клею є його прозорість. Тому його часто застосовують при роботі зі світлими шпалерами або папером.

Готувати клейстеру треба рівно стільки , скільки ви плануєте використовувати , адже зберігати його не можна – з часом він втратить свої властивості, що клеять .

Клей ПВА часто додають у клейстер , це одна з найпоширеніших добавок, добре підвищують якість клейстеру. Також можна додавати в клейстер столярний клей, але він залишає руді плями на світлому папері. Тому краще використовувати такий клейстер для темних виробів.

Варто відзначити , що крохмальні клейстери менш міцні , ніж борошняні.

Декстриновий клейстер

Для приготування такого клейстеру необхідний картопляний крохмаль. Його підігрівають на металевому листі до температури 400 градусів. Крохмаль повинен перетворитися на напівпрозорі грудочки коричневого відтінку. Після охолодження їх розмелюють в м’ясорубці або вручну до стану порошку і розводять водою – на 10 грам порошку треба додати 20-25 мл холодної води. Для збільшення клейкої здатності до клейстеру можна додати 2-3 грами цукру і перемішати його до повного розчинення. Такий клейстер зазвичай використовують для роботи з папером.

Клейстер для пап’є -маше

Часто клейстер використовуються не тільки для обклеювання шпалер , але і для різних виробів , наприклад , з пап’є – маше. Добре клейстер підходять для дитячих виробів , адже , по-перше , дитина може зробити такий клей сам , і він буде абсолютно безпечний. Для пап’є -маше потрібен дуже рідкий клейстер з борошна або крохмалю . Для більшої міцності можна додати в нього трохи клею ПВА.
Густота будь-якого клейстеру може змінюватися в залежності від того , з чим треба працювати. Наприклад , для пап’є -маше треба дуже рідкий клейстер , а от для важких вінілових шпалер клейстер повинен бути густішим .

Антисептування клейстеру

Оскільки клейстер вариться з борошна і крохмалю , то для того , щоб у ньому не заводилися шкідники та бактерії необхідно знезаразити його . Для цього вводиться мідний купорос ( 10 грам на кілограм борошна або крохмалю) . Мідний купорос розбавляють в теплій воді і вмішують в клейстер при приготуванні. Також в якості антисептика використовують і фенол (його беруть 0,02% від маси клейстеру).