Як провести газ

Кожен господар нового приватного будинку або дачі замислюється про те, як провести газ. Газифікація житла завжди виконується в індивідуальному порядку, з урахуванням всіх особливостей розташування будинку, але існують і загальні рекомендації. Газифікація будинку дуже зручна тим, що для газопостачання не потрібно визначати окреме місце для зберігання вугілля або дров. Ще можна помітити, що газифікація будинку дає можливість господареві займатися своїми справами і не думати про підкидання дров чи вугілля в котел.

Приблизна схема газифікації житла виглядає наступним чином:

  • Отримання технічної документації на підключення від організації, яка обслуговує діючий газопровід;
  • Виконання топографічної зйомки місцевості (іноді не потрібно);
  • Складання проекту газопостачання приміщень;
  • Монтаж газопроводу;
  • Врізка і пускові роботи по газу.

gaz 300x224 Як провести газРозглянемо більш детально, що ж треба зробити для проведення газу в будинок. Для початку необхідно отримати технічні умови (проект). Для цього в газову службу за місцем проживання слід подати заяву з проханням про отримання технічних умов. Замовник повинен надати свої паспортні дані, індивідуальний податковий номер і технічний паспорт на будинок з БТІ. Зазвичай процес підготовки технічних умов займає термін від двох тижнів до місяця.

Після отримання технічних умов треба звернутися в проектну організацію, яка підготує проект на проведення газових комунікацій. Краще заздалегідь поцікавитися ліцензією даної організації на проведення подібних робіт. Вартість даних послуг у різних установах і проектних інститутах може бути різною.

Після вибору проектної організації починається етап проектування. Спеціаліст з проектної організації виїжджає на місце і проводить всі потрібні виміри. З ним же необхідно обговорити марку опалювального котла та іншого обладнання, розміщення приладів, необхідних для проведення газу, в будинку і на території. Далі проектувальник погоджує підготовлений проект з газовою службою.

 Як провести газПотім приходить черга монтажу. Знову ж, при виборі монтажної організації необхідно ознайомитися з її дозволами і ліцензією. Якщо все гаразд, то між замовником і монтажною організацією укладається договір, в якому обумовлюються умови і терміни робіт. З цього моменту вся відповідальність за здачу даної ділянки газопроводу в експлуатацію перекладається на монтажну організацію.

Після позитивного рішення газової служби замовнику виписують квитанцію за технічний огляд, яку слід сплатити у встановлені терміни. Важливо, щоб все обладнання, вказане у прийманні, на момент здачі газопроводу в експлуатацію було вже встановлено і підключено. По закінченню робіт монтажна організація готує техніко-виконавчі документи і передає їх в газову службу.

Після передачі цих документів місцева газова служба повинна здійснити пломбування газового лічильника протягом 21 робочого дня. В цей же час підписується договір на поставку газу на об’єкт (житло замовника). Замовнику також необхідно буде пройти навчання техніки безпеки щодо поводження з газовими приладами. Потім замовник оплачує врізку в магістральний газопровід. Проводять ці роботи фахівці служби врізок.

Потім викликається представник газової служби, який відкриває газовий кран і проводить підключення газу до будинку, також він повинен перевірити прилади на предмет витоків газу. Після цього замовник запрошує фахівців сервісної служби газового і устаткування, яке має бути введено в експлуатацію. З сервісною службою укладається договір на обслуговування. Цей пункт є обов’язковим для збереження гарантійного обслуговування газового обладнання.