Як провести електропроводку в дерев’яному будинку

Електропроводка в дерев’яному будинку має ряд особливостей , про які можна дізнатися з ПБЕ – « Правила будови електроустановок ». Дані особливості визначаються матеріалом будівель. Деревина є джерелом підвищеної пожежонебезпеки і тому саме невідповідність монтажу електропроводки ПБЕ є причиною пожеж в більшості випадків.

Як електропроводка інших будівель, елекропроводка в дерев’яному будинку має електричний введення , який згідно правил повинен бути виконаний з проводу перерізом не менше 16 квадратних міліметрів.
Для монтажу введення добре підходить поширений останнім часом самонесучий ізольований провід , але за правилами алюмінієвий ввід в будинок заборонений , тому необхідно буде зробити перехід з алюмінію на мідь.
 Як провести електропроводку в деревяному будинкуГоловний ввід в будинок, побудований з пожежонебезпечного матеріалу , монтується тільки із застосуванням мідного дроту, прокладеного в металевій трубі, яка в свою чергу монтується в поверхню стіни. Внутрішня проводка в дерев’яному будинку також монтується згідно строгих правил. Якщо планується відкритий монтаж електропроводки , то повинен застосовуватися кабель з негорючою ізоляцією за типом NYM або ВВГнг . В іншому випадку кабель поміщають в спеціальний кабельний канал, гофротрубу або електротехнічний плінтус.
Кабель без неспаленої ізоляції можна укладати і безпосередньо на стіну , але в такому випадку між стіною і проводом повинна залишатися відстань не менше 1 см. Для цього зазвичай використовують ролики – ізолятори . Цей спосіб , також як і використання гофротруби можливий тільки для монтажу в нежитлових приміщеннях – гаражах, сараях, складах і т.д. , так як ці конструкції псують зовнішній вигляд стін. Для кімнат зазвичай використовують кабельні канали.

provodka v derevyannom dome2 Як провести електропроводку в деревяному будинкуПроводка освітлення , вмонтовується в порожнечах між основним і підвісною стелею , розміщуються в гофротруби . Переходи кабелів між стінами монтуються виключно в металевих трубах для того , щоб дроти не псувалися гризунами або здавлювалися у зв’язку з осіданням будівлі . При монтажі прихованої електропроводки , у разі коли стіни обшиваються вагонкою або стіновими панелями , кабелю і дроту також прокладаються в металевих трубах. Їх з’єднують між собою і заземлюють для захисту від ударів струмом при пробої побутових приладів на корпус.
При комплектації електрощита обов’язково застосування пристрою захисного відключення (ПЗВ) , яке охороняє людей від ураження струмом і обезструмлює будинок при витоку струму. У той же час ПЗВ не захищає від коротких замикань і тому на виході необхідно розміщувати автоматичні вимикачі з номіналом 16 ампер ( для освітлення ) і 25А ( для силових груп ) .