Як просвердлити плитку

sverdloplita 300x214 Як просвердлити плиткуУ процесі ремонту або вже після того, як оздоблювальні роботи закінчені, часто виникає питання, як просвердлити плитку. Керамічна плитка є досить крихким матеріалом, і тому в роботі з нею необхідно дотримуватися обережності. До того ж різний кахель володіє різними особливостями, і це також необхідно враховувати при свердлінні. Для того, щоб рівно і без надколів просвердлити плитку необхідно виконувати певні рекомендації, наведені нижче.

Технологія свердління кахлю

Для того, щоб просвердлити керамічну плитку необхідно запастися малярською стрічкою, фломастером, дрилем і пилососом. Оскільки в процесі свердління можуть утворитися дрібні частки і осколки, то необхідно використовувати захисні окуляри.

  • Спочатку фломастером або маркером на керамічній плитці намічають місце майбутнього отвору.
  • Потім поверх цього місця приклеюють шматочок малярської стрічки, а на дрилі закріплюють спеціальне свердло для кахлю або скла. Також в інструменті необхідно відключити ударний режим.
  • Свердління починають на невеликій швидкості, а потім її збільшують. Під час роботи малярська стрічка утримує свердло і запобігає зісковзування.
  • Отриману під час свердління пил прибирають пилососом, щоб вона не забруднила отвір і міжплиточні шви.
  • Після просвердлювання плитки міняють свердло відповідно до матеріалу самої стіни і продовжують формувати отвір.
  • Наприкінці робіт знімають малярський скотч і вставляють в отвір кріплення.

Плитку для підлоги свердлять так само, як і скло, оскільки свердла можуть почати «горіти». Також можна спочатку зробити акуратний скол глазурі на керамічній плитці. Можна сформувати його гострим мітчиком або іншим подібним інструментом, акуратно постукуючи ним за місцем майбутнього отвору. При свердлінні також слід закрити місце свердління малярською стрічкою для запобігання зісковзування свердла.
Часто крім невеликих отворів для закріплення будь-яких елементів у плитці необхідно сформувати отвори побільше, наприклад, під розетку. У цьому випадку можна скористатися кільцевої пилкою або спеціальним свердлом «балеринки».

Свердління за допомогою кільцевої пили

sverdloplita1 300x224 Як просвердлити плиткуВ якості інструменту використовують кільцеву пилку з карбідним наконечником, яка підходить для свердління і м’якою, і твердою керамічної плитки. Інструмент закріплюють у патроні електродрилі і туди ж вставляють центрове свердло діаметром шість міліметрів з карбідним наконечником.
Оскільки свердління керамічної плитки проходить повільно, її поверхню встигає нагріватися і тому підвищується ламкість матеріалу. Уникнути цього можна, помістивши плитку в ємність з водою, яка буде охолоджувати кахель. Якщо такої можливості немає (наприклад, плитка вже встановлена ​​на стіні), то можна змочити місце свердління водою.

Свердління «балеринки»

Даний інструмент являє собою круговий свердло з розсувними різцями, яким можна сформувати отвори від 26 до 130 мм. Цей розмір можна виставити вручну на певну відстань. «Балеринка» вимагає особливих навичок (зрізи отворів часто виходять нерівними), тому працювати нею краще досвідченим майстрам.