Як правильно підключити люстру

Після покупки нового світильника або люстри , як правило , виникає питання , як правильно підключити люстру своїми руками. Дану роботу не можна віднести до розряду складних , але для довгої і безвідмовної експлуатації нової люстри необхідно провести весь комплекс підготовчих і настановних електричних робіт .

Крім того , люстру необхідно надійно закріпити на стелі , за допомогою гака або іншого кріпильного пристрою. Люстри у продажу бувають різні і моделі їх можуть відрізнятися розмірами і вагою , тому краще вибрати надійний кронштейн , щоб люстра не впала.
Важливим моментом при підключенні люстри є правильне приєднання її до електропроводів . Кількість цих проводів може змінюватися в залежності від типу вимикача , а отже може відрізнятися тип засмагання світильника. Більшість люстр загоряється усіма лампочками при включенні , але в деяких , розрахованих на вимикач з двома і більше секціями , може запалюватися певну кількість лампочок , тим самим регулюючи рівень освітленості в кімнаті. Струмопровідні проводи слід акуратно ізолювати , а схему люстри правильно підключити , щоб уникнути короткого замикання – явища небезпечного не тільки для здоров’я людини , а й приводить до займання. Якщо знань в електриці недостатньо для підключення люстри , краще залучити досвідченого фахівця -електрика з набором необхідних електромонтажних інструментів.

podklyuchenia lustri 300x177 Як правильно підключити люструДля прикладу нижче наведено процес підключення люстри з двосекційним вимикачем , який проводиться в 4 етапи. Спочатку вимикають автоматичні вимикачі на розподільному щитку на сходовому майданчику і перевіряють відсутність напруги . З трьох стельових проводів знімають ізоляцію і розводять їх в сторони для запобігання замикання , потім можна включити напругу . Вимикач переводять у положення « включено» і індикатором перевіряють кінець кожного проводу . Якщо індикатор загоряється , то на провід подається « фаза » , якщо ні – «нуль » і цей провід слід запам’ятати або відзначити.
З люстри також виходить три дроти і на них також надій знайти « нуль». Для цього треба по черзі включає в розетку два дроти , не торкаючись при цьому до третього. При цьому загоряється половина ламп ( запам’ятовуємо даний провід ) , один провід залишають в розетці і міняють місцями другий дріт і які раніше не підключений . У цьому випадку повинна загорітися друга половина ламп , а якщо не загорілися , значить , проводи необхідно поміняти місцями. Виходить , що один дріт постійно підключений в розетку , а два інших вставляються по черзі і спалахує спочатку один ряд лампочок , а потім другий . Провід в розетці і є нульовим .
Нульовий стельовий провід з’єднують з нульовим проводом люстри , а два фазних проводи на стелі з будь-якими двома залишилися проводами на люстрі . Зазвичай , люстри розраховані на загоряння нерівного кількості лампочок , щоб забезпечити приглушений і більш яскраве світло. Якщо після монтажу включення спочатку яскравого , а потім тьмяного світла не влаштовує , то фазні кінці на вимикачі або люстрі просто міняють місцями.