Як правильно класти плитку. Технологія укладання плит

tehnoplita 300x225 Як правильно класти плитку. Технологія укладання плитТехнологія укладання плитки така, що від першого ряду плитки залежить, вийдуть чи наступні ряди рівними, немов по лінійці, або кривими. Якщо перший ряд покласти правильно, то інші ляжуть самі собою.

На першому занятті ми визначали висоту першого ряду і розташування плитки. Пора приступати до її укладанні. Якщо місце дозволяє, то під першим рядом можна цвяхами прикріпити рейку. Після нарізки всіх потрібних фрагментів плитки наносимо на стіну 6-міліметровим зубчастим шпателем плитковий розчин по всій ширині кладки на висоту 3-4 рядів, щоб скоріше виконати роботу. Але якщо ви не впевнені, що в найближчі півгодини зумієте облицювати цю поверхню, нанесіть розчин на меншу площу.

Плитка вдавлюється в розчин з такою силою, щоб його шар товщиною 6 мм зменшився до 3 мм, рівномірно розподілившись під плиткою. Залишки старого розчину видаляються перед нанесенням нового.

Приклад

Облицювання стіни майже не відрізняється від облицювання підлоги. Вимірюємо підлогу, визначаємо розташування плитки і укладаємо перший ряд. Відзначаємо розташування швів в залежності від розмірів підлоги, звичайно через кожні 3-4 ряди.

Після нанесення розчин розрівнюють зубчастим шпателем знизу вгору. Шпатель тримають майже горизонтально.

Замішування розчину

Заміс змішувачем - порошок розчину замішується у воді в пропорції, зазначеної на упаковці. Використовується встановлений на дриль змішувач.
Правильна консистенціяконсистенція вважається правильною, якщо розчин не розтікається на шпателі. У зубчастого шпателя два краї рівних і два зубчастих.

tehnoplita1 300x202 Як правильно класти плитку. Технологія укладання плитВеличина зубів

Величина зубів повинна відповідати величині і товщині плитки, щоб нанести на плитку необхідну кількість розчину. Зубчастий шпатель з 6-міліметровими зубцями залишає «ковбаски» товщиною б мм, одночасно видаляючи половину розчину. Після вдавлення плитки з її зворотній поверхні утворюється шар в 3 мм. Для плитки розміром 20 х 20 см застосовується шпатель з зубцями б х б мм. Для плитки розміром 30 х 30 см потрібно шпатель із зубами 8 × 8 мм, а для плиток більшого розміру – з зубами 10 х 10 або 12 х 12 мм. Для мозаїчної плитки – з зубами 3 × 3 мм.

Шнур для плитки

Зазвичай використовується шнур товщиною 3 мм – як для вертикальної, так і для горизонтальної кладки. Лицювальник завжди прокладає шнур товщиною 3 мм над низкою плитки, щоб укласти наступний ряд на відстані 3 мм. Через півгодини шнур видаляється з щілини між плитками.
За допомогою шнура можна регулювати і вертикальні шви, але тут лицювальники найчастіше обходяться окоміром. Можна використовувати 3-міліметрові хрестики для плитки, але робота з ними йде не так легко і швидко. Застосовуючи шнур, можна компенсувати поверхневі нерівності. Тверді хрестики цього зробити не дозволяють, до того ж їх необхідно видаляти перед зшиванням, що не так-то просто.

Шнур допомагає дотримати відстань
Над верхнім краєм плитки прокладається шнур товщиною 3 мм. Він повинен прилягати до плитки, що не потопаючи в розчині. У кутах можна закріпити шнур, удавивши у вертикальні шви.

Починаємо від кута
Облицювання починається від кута і виконується почергової укладанням від кожного кута. Плитка укладається по шнуру і притискається так, щоб отримати рівномірний шар розчину товщиною 3 мм.

Порада

Щоб перевірити, чи достатньо на стіну нанесено розчину, втиснете і зніміть одну плитку. Зворотний бік плитки повинна покритися шаром розчину не менше ніж на 3/4 поверхні.

Облицювання підлоги

  1. На підлогу розчин кладеться так само, як і на стіну. Рівною стороною б-міліметрового зубчастого шпателя наносимо розчин товщиною 3-4 мм і розрівнюємо його зубчастим краєм.tehnoplita2 300x143 Як правильно класти плитку. Технологія укладання плит
  2. Ми починаємо облицювання, укладаючи половинки плитки з усіх боків, щоб шви на підлозі відповідали швах на стінах. Якщо плитка на підлозі та ж, що і на стінах, то вигляд буде ефектніше.
  3. Вдавлюємо в розчин підлогову плитку так, щоб він покрив всю її нижню поверхню, тобто щоб шар товщиною б мм стиснувся до 3 мм, рівномірно розподілившись під плиткою.
  4. Ряд за рядом кладемо цілі плитки. Шви на підлозі відповідають швах на стінах, і їх ширина 3 мм.