Як повісити люстру

 Як повісити люструЗазвичай після ремонту приходить черга заміни стельових люстр. Зараз у магазинах продається велика кількість різної світлотехніки сучасного дизайну та різної конструкції, тому у багатьох виникає бажання замінити стару громіздку люстру на стильний і красивий світильник. Але після придбання обновки (якщо ви звичайно не зробили люстру своїми руками), люди приходять додому і починають думати, як повісити люстру. Деякі викликають для цього електрика, але зробити це своїми руками під силу і тим, хто має елементарні поняття про електриці.

Підвісні світильники можуть відрізнятися конструкцією і зовнішнім виглядом, але принципи підключення їх однакові. Перед монтажем люстри необхідно зняти старий світильник і підготувати все необхідне для проведення робіт. Слід запастися дрилем з функцією перфоратора, викруткою з індикатором, драбиною, кусачками, викрутками, плоскогубцями з ізольованими ручками, ізострічкою, блоком для затиску проводів.

Установка люстри

Зібрати люстру досить просто, це можна зробити навіть без інструкції. Але для надійності краще сфотографувати зібрану люстру в магазині, щоб удома не ламати голову над тим, куди йдуть деталі. Після складання важливо перевірити надійність підключення проводів, щоб уникнути замикання при підключенні до проводки.
Зібрана люстра може монтуватися на стелі за допомогою звичайного гака або декоративної планки. Варіант гачка не самий хороший, оскільки у сучасних люстр декоративний ковпак не завжди може прикрити громіздкий гак, і тому залишається неестетична щілину. Якщо гачок спробувати зігнути, то згодом може виникнути проблема надягання петель люстри.

Монтаж люстри на гачку

Існує кілька видів гаків для люстр, які її називають анкерними кріпленнями. Якщо світильник невеликий і легкий (до півтора кілограм вагою), то його можна прикріпити на звичайному гачку з гвинтовою різьбою і пластиковим дюбелем. Важкі люстри краще кріпити на міцні розпірні гаки діаметром від 10 мм і довжиною від 50 мм.lyustra1 300x300 Як повісити люстру

Спочатку в стелі за допомогою перфоратора роблять слив не менше 8 мм для анкерного гака або дюбеля. Якщо використовується другий варіант кріплення, то краще брати рифлені дюбелі довжиною від 40 мм, оскільки гладкі дюбелі тримаються в плитах гірше.
Потім в дюбель вгвинчують гак або встановлюють розпірний анкер і переходять до навішування люстри. Проводи від люстри з’єднують з проводкою від вимикача за допомогою клемника (спеціальної затискної колодки або блоку). Для затягування болтів на клемниками використовують вузьку шліцеву викрутку. Зазвичай затискної блок для проводів йде в комплектації люстри. За відсутності такого елемента проведення з’єднують скрутками і замотуються ізоляційною стрічкою. Пайка проводки не потрібна, особливо якщо будуть використовуватися енергозберігаючі лампи. Декоративну чашку люстри потім присувають впритул до стелі для фіксації.

Монтаж люстри на декоративній планці

Сучасні люстри зазвичай кріпляться на металевій планці. Її прикладають до місця кріплення люстри і відзначають олівцем місця під дюбелі. Після цього планку прибирають, а в зазначених точках просвердлюють отвори і забивають в них дюбелі. Болти вставляють в металеву планку, розсовують їх на відстань за розміром між отворами декоративної накладки світильника і кріплять гайками.
З’єднують дроти люстри з проводкою від вимикача. Далі потрібно помічник, який триматиме люстру.
Необхідно встати вище, щоб було зручно маніпулювати люстрою і планкою. Її прикріплюють до стелі на шурупах, а потім декоративний ковпак люстри треба приставити під планкою так, щоб вставлені в планку болти збіглися з отворами в накладці люстри.
Після збігу болтів з отворами декоративну накладку притискають щільно до стелі і закручують декоративні гайки. Необхідно діяти акуратно, щоб не подряпати поверхню декоративного ковпака.
Важливо при монтажі люстри дотримуватися правил техніки безпеки при роботі з електропроводкою.
Часто в комплектації люстри присутні шурупи і дюбелі, але вони не завжди хорошої якості і відповідних розмірів, тому краще відразу ж замінити їх на більш кращі варіанти. Якщо у квартирній проводці присутні алюмінієві жили, а в люстрі використана мідна проводка, то використовують спеціальні затискні колодки з болтами.