Як повісити картину на стіну

Багато при покупці творів образотворчого мистецтва не замислюються над тим, як повісити картину на стіну так, щоб вона максимально ефективно виглядала. Насправді від правильного розміщення картини багато в чому залежить не тільки як вона сама буде виглядати, а і весь інтер’єр кімнати в цілому. При розташуванні картин на стінах використовують ряд правил, які допомагають уявити їх у найбільш виграшному вигляді.

Висота

Багато хто звик вішати картини досить високо, але якщо перестаратися з цим параметром, то дивитися на картини буде незручно. Зазвичай для розвішування картин використовують універсальний прийом, який допомагає визначити оптимальну висоту. Для картин горизонтального розташування проводять уявну пряму лінію, відступаючи від нижнього краю полотна картини пару сантиметрів.Картину розташовують так, щоб ця лінія розташовувалася на рівні Ваших очей. Цей же принцип діє для вертикально орієнтованих картин в квартирах з високими стелями. Якщо стелі низькі, то уявну лінію треба проводити на відстані 6-7 сантиметрів від нижнього краю полотна картини.

Підсвічування

Важливу роль в оформленні картин грає освітлення. Взагалі вважається, що оптимальним варіантом є загальна система освітлення, але для деяких картин потрібна додаткова підсвітка. Таким чином виділяється якась одна картина або забираються відблиски від загального освітлення. Світло від джерела повинен падати рівномірно, без тіней і відблисків. Добре для цих цілей підходять галогенові світильники.

mazanka Як повісити картину на стіну

Вертикальне або горизонтальне розташування картини

Слід враховувати, що горизонтальні полотна подовжують стіни, а вертикальні – збільшують висоту стель. Зазвичай горизонтальні картини воліють вішати над комодами, ліжками або диванами, а вертикальні – на вузьких стінах.

Відстань і кут нахилу

Оптимальним відстанню для перегляду картин вважається розмір дорівнює довжині більшої сторони картини, помноженої на три.Це мінімальна відстань для перегляду художнього полотна. Що стосується кута нахилу, то це залежить від смаків власників. Для того, щоб картина висіла під кутом, необхідно послабити натяг мотузки – чим воно слабкіше, тим більший кут нахилу.

Угруповання декількох картин

Якщо ви розміщуєте кілька маленьких картин на великій стіні, то краще розташувати їх групами. Краще якщо група картин буде підходити один до одного за колірною гамою, стилем або темі. У групі їх трьох картин саме середнє полотно є головним, що притягає увагу, а в групі з більшого числа картин, таким є центральне полотно. Краще заздалегідь прикинути композицію з картин на підлозі, а потім вже приступати до закріплення їх на стіні.

Способи закріплення картин

Якщо стіни дерев’яні або з м’якого цегли, то перше що приходить на розум при пошуку прикріплення картини – це цвях і молоток. Але якщо стіна з бетону або інших твердих матеріалів, то тоді слід використовувати спеціальні кріплення і методи їх закріплення.

    1. Спосіб кріплення з дюбелями. Цей метод досить курний, але і вельми простий. У стіні ударної дрилем або перфоратором свердлять отвір відповідного діаметру, в яке забивають дюбель або вкручують шуруп. Таке кріплення вельми надійно, але недолік його в тому, що якщо Ви захочете переважити картину, то на колишньому місці залишиться отвір в стіні, псує вигляд.
    2. Спосіб кріплення з пробкою. Для цього методу буде потрібно пробка від шампанського. Від неї необхідно відрізати пластинку товщиною 4-6 мм і акуратно приклеїти її до стіни за допомогою клею ПВА або суперклею. Потім у коркову пластину забивають невеликий гвоздик або вкручують шуруп. Якщо картина досить велика, то краще закріплювати її на двох таких коркових пластинах, закріплених на одній висоті і на однаковій відстані один від одного. Недоліком такого кріплення також є той факт, що при знятті пробок ушкодяться шпалери, тому вішати картину таким чином треба тільки при повній впевненості, що це її постійне місце.
    3. Спосіб кріплення на гачках. Гачки є найбільш зручними кріпленнями для закріплення картин. Вони бувають різних видів і для різних матеріалів стін. Наприклад, для бетонних і цегляних стін застосовують гачки з чотирма гвоздиками. Такі гачки забивають в стіну ударом молотка по гвоздикам із спеціального тугоплавкого металу. Такі гвоздики легко входять в стіну, і кріплення виходить міцним, тому на них можна вішати навіть важкі картини. Якщо такий гачок доведеться витягувати зі стіни, то залишаться зовсім маленькі, практично непомітні отвори.

Існують також гачки з дюбелями або шурупами, а також самоклійка гачки, які підходять для будь-яких гладких отворів, навіть для шпалер. Крім того вони зручні тим, що легко знімаються без пошкодження обробки стін.

Кріплення картин на гіпсокартонних стінах

Ці стіни мають невисоку міцність, тому необхідно використовувати спеціальні кріплення. Їх існує кілька різновидів, і необхідно підбирати кріплення залежно від матеріалу стіни і ваги картини.

  • Спеціальні дюбелі для гіпсокартону бувають пластмасовими або металевими. Вони вкручуються в гіпсокартонну стіну шуруповертом або викруткою на всю товщину листа, а потім в ці дюбелі вже вкручуються шурупи. Вважається, що подібний тип кріплення не дуже міцний, зате швидко кріпиться.
  • Спеціальні кріплення випускаються різної форми і з різних матеріалів: металеві з різьбленням під гвинти й пластикові (для використання з шурупами). Використовують їх таким чином: в гіпсокартонної стіні просвердлюють отвір і вставляють у нього кріплення, в яке потім вкручується шуруп або гвинт. При затягуванні вони розкривають кріплення в гіпсокартону так, що з тильного боку воно зачіплюється за стіну. 
    Цей спосіб більш надійний, ніж при кріпленні дюбелями, і на такі кріплення можна повісити не тільки картину, а й полицю або люстру .