Як посадити дерево

Ті, хто думає, що посадити дерево – це всього лише вирити яму, увіткнути туди обраний саджанець і засипати грунт назад у яму – глибоко помиляються. Для того, щоб молоде деревце благополучно прижилося і початок вкорінюватися і рости необхідно виконати ряд умов і зробити це у відповідний час. Існує ряд правил, які треба виконувати перед тим, як посадити дерево, і під час його вкорінення.

Головною запорукою успішної висадки саджанців є формування достатньої кореневої системи, щоб дерево змогло отримувати всі необхідні поживні речовини і вологу для росту крони.

Вибір саджанця

Якщо ви не збираєтеся викопувати саджанець в лісі, а відправляєтеся за ним в спеціалізований магазин, на ринок чи в розплідник, то варто знати кілька головних правил вибору рослин.

 • Отже, купувати саджанці краще у великій фірмі, давно існує на ринку вирощування рослин, або в спеціалізованій садівничої точці торгівлі саджанцями.derevoo Як посадити дерево
 • Краще, якщо на рослині є етикетка, де вказані сорт і порода дерева або куща.
 • Якщо саджанець висаджений в контейнер, то коріння рослині яне повинні пробиватися через дренажні рослини.
 • Сам саджанець не повинен мати перекосів крони, нерівномірно розподілених гілок по стовбуру або кривого стовбура. У ньому має бути як мінімум три скелетні гілки.
 • На рослині не повинно бути слідів хвороб або пошкоджень.
 • Саджанці в упаковці мають бути з щільним земляним комом і пропорційної наземною частиною.
 • Якщо саджанці володіють відкритою кореневою системою, то їх коріння не повинні мати пошкоджень, ознак пересушування і хвороб, а листя у таких саджанців повинні бути вилучені.
 • У яблунь і груш треба звернути увагу на слід від щеплення – на висоті 10-20 сантиметрів стовбур саджанця повинен бути з легким вигином і в цьому місці повинен бути видно слід віддаленого підщепи. При інших типах щеплень на стовбурі також повинні бути видні сліди шрамів. Якщо їх немає, то значить саджанець «дикий».

Час висаджування саджанців

Висаджувати саджанці можна навесні або восени. Ранньою весною висаджують більш теплолюбні сорти рослин, яким потрібно довгий час для підготовки до зими. До таких сортів відносяться вишні, абрикоси, сливи, алича, неморозостійкі сорти яблунь і груш.

Восени листя дерев опадає і їм не треба витрачати сили на підтримку харчування крони, тому вони можуть почати освоєнням нового місця висадки. Але восени можна висаджувати тільки зимостійкі сорти дерев – деякі види груш, яблунь, а також декоративні та ягідні чагарники.

Час посадки саджанців великих дерев відрізняються від посадки деяких чагарників. Наприклад, бузку, яку можна садити, починаючи від другої половини липня і по першу декаду вересня. Якщо саджанці висаджені в контейнери, то їх можна садити навіть влітку, головне стежити, щоб коріння не були пересушені.

Технологія посадки саджанців

Етапи висадки саджанців виглядають таким чином:

 1. Спочатку відзначають місце посадки дерев. Необхідно планувати посадку з урахуванням розвитку дерева на роки вперед, тому воно не повинно заважати і мати можливість безперешкодно розвиватися. Після знаходження місця позначаємо кордону ями, яка повинна бути вдвічі більше земляного кома з корінням.
 2. Викопують яму, відокремлюючи верхній родючий шар грунту від нижнього.Грунт зсипають по обидві сторони від ями.
 3. Розпушують дно ями для того, щоб коріння могли легко заглибитися в нижні шари грунту.
 4. Посадкову землю необхідно удобрити . Для цього відокремлений шар грунту насичують перегноєм, компостом або іншим добривом. Можна додати також заздалегідь підготовлений грунт і мінеральні добрива.
 5. Нижній непридатний шар грунту можна використовувати, наприклад, як засипки ям на ділянці.
 6. Вбивають кол-опору. Це треба зробити до посадки саджанця, щоб не пошкодити його кореневу систему. Опора потрібна тільки для великих саджанців.
 7. Ставлять саджанець в яму, на дно її насипають приготовлену землю і встановлюють деревце у вертикальному положенні.Коріння саджанця не треба поглиблювати в землю, кореневий кому необхідно лише злегка присипати зверху грунтом.Після закінчення посадки рівень грунту в посадковій ямі для саджанця повинен бути на п’ять-сім сантиметрів вище рівня землі на іншому ділянці.
 8. Яму засипають землею, але перед цим необхідно видалити обгортку земляного кома-поліетилен, папір, мішковину і т.д.
 9. Висаджений саджанець прив’язують до опори за допомогою м’якої мотузки, яка не повинна сильно врізатися в кору саджанця.
 10. Потім ретельно поливають посадкову яму. Перед цим ущільнюють землю навколо саджанця, а по периметру ями формують земляний валик для поливу. Після цього рясно поливають місце посадки і посипають його торфом або перегноєм шаром в 5 сантиметрів.