Як поновити комод

komod 258x300 Як поновити комодКомод зараз можна зустріти в багатьох будинках, він не менш зручний і практичний, ніж шафа, і в ньому можна зберігати багато речей. Часто комоди в наших квартирах збереглися ще з радянських часів, і така меблі виглядає дещо пошарпаної. Зовнішній вигляд таких виробів не радує око – вони подряпані, на поверхні можна побачити безліч мікротріщин, лак потріскався і полупився. З іншого боку старі комоди зроблені дуже добротно, вони міцні та надійні, виконані з натуральної деревини.
Викидати такий комод не варто, адже його пошарпану поверхню можна оновити, і тоді він прослужить ще не один рік. У даній статті ми пропонуємо кілька варіантів оновлення комода, за допомогою яких можна не тільки відреставрувати цей предмет меблів, але і зробити його стильним елементом інтер’єру. Звичайно, можна віддати комод в реставраційну майстерню, але послуги ці обійдуться недешево, а от якщо оновити комод своїми руками, то це буде і економно і не складно.

Оновлення комода за допомогою декупажу

Цей спосіб являє собою реставрацію-яких поверхонь за допомогою наклеювання паперових серветок, шпалер або тканини. При оновленні комода таким методом важливо правильно підібрати шпалери або тканину, щоб відреставрована меблі добре виглядала в ансамблі з іншими предметами меблів.
Важливо правильно підібрати клей, він повинен бути хорошої якості, щоб шпалери лягли рівно і без складок, а в подальшому не відклеювалися. Багато хто використовує ПВА, але варто пам’ятати про те, що він розмочується у воді. Хоча цей недолік може перетворитися на гідність, якщо вам доведеться видаляти старе покриття. Також можна використовувати клей бустилат. Якщо для реставрації використовуються шпалери, то вони повинні бути щільними і міцними (краще взяти миються).

  • Спочатку зачищають ті поверхні старого комода, які будуть оклеюватися. Часто на лакованих меблів лак тріскається і лущиться, але повністю видаляти його не обов’язково – досить пройтися по поверхні грубозернистою шліфувальної папером, а потім видалити утворилася пил м’якою ганчіркою.
  • Далі вирізують шматок шпалер за розмірами передній частині ящика комода, залишаючи невеликий запас по довжині і ширині. На шпалери наносять клей, укладають їх на ящик і акуратно розрівнюють, а потім обрізають кромки. Можна відразу вирізати шматок шпалер за розміром, але в цьому випадку треба дуже точно виміряти розміри ящика. При розрівнюванні шпалер треба дуже ретельно пройтися по крайках скриньки, а ще краще залишити невеликий запас, щоб шпалери завернулися на кромки.
  • Після висихання клею поверхню шпалер треба покрити прозорим лаком. Для цього підбирають відповідний лак і використовують плоску нешироку кисть. Мазки лаку наносять тонким шаром, у кілька шарів.
  • Після висихання лаку можна прикріпити на ящики комода, обклеєні шпалерами, нову фурнітуру. Її слід підбирати виходячи із стилю комода. Якщо ви вибрали шпалери з абстрактним або чорно-білим малюнком, то краще вибирати ручки простої форми, а в нашому випадку шпалер в клітку взяті ручки чудернацької форми під старовину – вони дуже прикрашають комод. Після закінчення роботи з ящиками можна приступати до обклеювання бічних стінок комода, але це робити не обов’язково. Часто шпалерами або тканиною обклеюють тільки передню сторону ящиків, а решта поверхні просто фарбують фарбою контрастного або схожого відтінку.

Оновлення комода з допомогою фарби

komod1 300x199 Як поновити комодНайпростіший спосіб оновлення старого комода – це його фарбування в потрібний колір. Але якщо просто пофарбувати всі поверхні комода фарбою одного кольору, це буде нудно. якщо ж проявити фантазію, то можна просто і швидко отримати новий стильний предмет меблів.
Як і завжди при роботі зі старими меблями, спочатку треба видалити з поверхні комода стару фарбу. Це можна зробити за допомогою грубозернистої шкурки і скребка. Після цього дефекти на деревині (тріщини, виїмки, відколи) зашпаровують за допомогою шпаклівки по дереву, а потім покривають виріб шаром грунтовки – це дозволить фарбі рівніше лягти і вбереже деревину від псування.
Потім весь комод, крім передньої стінки двох верхніх шухлядок, покривають фарбою темнішого відтінку (у даному прикладі жовто-зеленої). Можливо доведеться нанести фарбу в декілька шарів, але після цього обов’язково треба буде дочекатися її висихання.
Потім передню поверхню шухлядок покривають білою фарбою, а поверхня двох великих ящиків заклеюють шматками малярного худоби так, щоб вийшла діагональна шахова смужка. При бажанні можна створити будь-який інший малюнок – наприклад, квадрати або смужки.
Після цього незакриті скотчем місця покривають білою фарбою з аерозолю, розпорошуючи її рівномірно і в кілька шарів. Після висихання фарби акуратно відокремлюють малярський скотч, прикріплюють до комода фурнітуру

Незвичайний спосіб оновлення комода

Для того, щоб дати старому комоду нове життя, можна використовувати і дуже незвичайні способи. Наприклад, прикрасити комод допоможуть старі лінійки. У кожному будинку напевно знайдеться кілька старих дерев’яних лінійок зі стершиеся цифрами, а ще можна попросити такі лінійки у родичів, друзів, знайомих або врешті-решт купити. Для цього способу підходять і пластикові лінійки, але дерев’яні виглядають більш красиво.
Потім з ящиків комода знімають фурнітуру, очищають поверхні від старої фарби і пилу, а потім проводять заміри. Лінійки можна розташовувати як горизонтально, так і вертикально, причому можна комбінувати їх розташування – наприклад, верхні ящики оформити горизонтальними лінійками, а нижні – вертикальними.
Далі всі лінійки підрізають за потрібними розмірами, прикладають до поверхонь, щоб визначити місце приклеювання і кількість линів і приступають до наклеювання. Потрібно підібрати відповідний клей для дерева, бажано, щоб він був прозорим, щоб надлишки клею не було видно. Кожну лінійку змащують клеєм п прикладають до поверхні комода. Після закінчення роботи і висихання клею, поверхня комода покривають прозорим лаком в декілька шарів.