Як покласти мозаїчну плитку

Укладання мозаїчної плитки вимагає уваги і акуратності в роботі, але за великим рахунком процедура ця під силу не тільки професіоналам-будівельникам, але і початківцям майстрам. Мозаїчна плитка зазвичай продається у вигляді квадратів, нанесених на паперовий підставу. Такий спосіб дозволяє прискорити облицювання дрібними квадратиками плитки і спрощує процес. При облицюванні плитку до стіни приклеюють стороною, не покритій папером, а клей наноситься безпосередньо на саму плитку, і на стіну.

Укладання мозаїчної плитки

ukladkamoz Як покласти мозаїчну плитку

  • Наносимо клей на стіну за допомогою зубчастого шпателя. Намазувати клеєм треба тільки ту ділянку, на який плитка буде покладена протягом найближчих 10-15 хвилин. Треба підбирати клей під тип підстави, на яке буде кріпитися плитка. Також треба враховувати умови в приміщенні – підвищену вологість, температурні перепади та інші. Краще вибирати клей на основі латексу, а мастики для керамічної плитки в цьому випадку категорично не підходять.
  • Також наносимо клей на зворотну сторону квадрата плитки рівним шпателем. Для прозорою плитки подвійне нанесення лея на стіну і плитку обов’язково, інакше крізь неї будуть просвічувати ділянки клею, залишені зубчастим шпателем. Також це підвищує зчеплення плитки зі стіною.
  • Укладаємо плитку паперовою стороною зверненої назовні на незасохший розчин. Це важливо, інакше в іншому випадку плитка не приклеїться до стіни повністю. Листи з плиткою треба ретельно вирівнювати.
  • Після цього акуратно вбиваємо плитку в стіну за допомогою дерев’яного брусочки або притискаємо затирочною гладдю для зчеплення зі стіною і вирівнювання поверхні елементів. Простукування також попереджає утворення повітряних бульбашок між мозаїкою і розчином. Кожен лист вирівнюємо таким чином, щоб між ними залишався однакову відстань і прямі шви для затірки.
  • Через 15-20 хв., Після того, як схопитися клей, протираємо папір на поверхні плитки вологою мочалкою, стежачи при цьому, щоб не зрушити плитку з місця. У міру намокання папір буде темніти. Через пару хвилин пробуємо зняти паперове покриття, потягнувши за його куточок у діагональному напрямку. Якщо папір знімається з працею, знову змочуємо її до тих пір, поки плитка не буде відділятися легко. Треба видалити папір з усіх укладених за один раз аркушів мозаїчної плитки. Якщо шви зрушили, то відразу ж поправте їх, поки клей не схопився. Чи не чекаємо приклеювання всіх аркушів плитки для вирівнювання швів. Таким чином продовжуємо укладання мозаїчної плитки по всій поверхні стіни.
  • Через пару діб, коли повністю висохне клей, мозаїчну плитку можна затирати. Спершу очищаємо поверхню плитки від залишків паперу і клею за допомогою щітки і теплої води. Надлишки клею у швах видаляємо універсальним ножем. Потім за допомогою гумою гладилки для затирання наносимо заздалегідь приготований у відповідності з інструкцією затирочний склад. Наносимо його під кутом 45 градусів по поверхні плитки. Після нанесення складу чекаємо 20 хвилин для висихання затірки.
  • Тепер очищаємо плитку від затірки. Спочатку протираємо її сухою ганчіркою, а потім вологою губкою. Треба тільки злегка змочувати губку, щоб не змити затірку. Після очищення плитки, остаточно промиваємо поверхню чистою водою і через 15 хвилин, після її висихання, поліруємо мозаїчну плитку до дзеркального блиску м’якою ганчіркою. Очищення плитки треба робити відразу ж, інакше виникне білий наліт, який буде важко видалити.