Як покласти кахельну плитку

Як покласти кахельну плитку, коли необхідно облицювати кути. Пропонуємо кілька порад.

kafel10 225x300 Як покласти кахельну плиткуЗазвичай у кахельної плитки хоча б одна грань глазурована, і її можна використовувати для облицювання зовнішніх кутів. Але якщо у плитки немає жодного покритого глазур’ю краю, тоді її доведеться спеціальним чином підрізати. Можна, правда, придбати і комплект плиток, призначених для кутів, країв і цоколя, а також профілі.
Однак зовнішній кут можна акуратно облицювати будь плиткою, якщо знаєш, як. Якщо у плитки немає глазурованих країв, то будь-який з них підріжуть під кутом 45 °, немов трохи загострюючи. Поєднавши скошені краї двох плиток, ми отримаємо гарний прямий кут. Спилювати краю складно, простіше обробити плитку з тильного боку шліфмашинкою.
Але якщо не хочеться шліфувати краю або купувати спеціальну плитку з глазурованими краями, покладіть дві звичайні плитки під прямим кутом. Щоб край не надто кидався в очі, злегка посуньте плитку і укладайте решта по ній.

Зовнішній кут і ніша

Вирішити перед облицюванням кутів або віконної ніші, чи станете ви підрізати плитки або поєднувати їх під прямим кутом. Якщо будете укладати під прямим кутом, визначте, куди буде направлений видимий край. Обидва варіанти наведені нижче.
Ми і раніше стикалися з необхідністю підгонки підлогової або настінної плитки. І ми використовували для цього плиткоріз і щипці.
Якщо ви маєте намір скошувати край плитки, то вам знадобляться невелика шліфмашина та засоби індивідуального захисту. Через пил рекомендуємо шліфувати поза приміщенням.

kafel11 300x71 Як покласти кахельну плиткуОБЛИЦЮВАННЯ НІШІ
Коли ви дійдете до вікна, позначте на плитках частини, які потрібно відрізати. Ми вирішили укласти так, щоб плитки в ніші перекривали плитки стіни.

ВІДРІЗАЄМО КРАЇ ПЛИТКИ
Акуратно проводимо лінію різу плиткорізом і щипцями обережно відкушуємо непотрібний фрагмент плитки. Потім щипцями акуратно відкушуємо маленькі шматочки.
СКОШЕНИЙ АБО ПРЯМИЙ КУТ
Краї двох верхніх плиток із зворотного боку скошено та склеєні розчином для плитки. Дві нижні плитки складені під прямим кутом. Плитка в ніші перекриває плитку стіни.

Приклад
Знімати краю плитки шлІфмашиною потрібно дуже уважно і акуратно. Міцно утримуючи плитку однією рукою, керуйте кутовою шліфмашиною. Ще краще – затиснути плитку в лещатах. Врахуйте, за один прохід потрібно знімати тільки тонкий шар. Плитка робиться з піддатливого матеріалу, і помилково можна зняти зайве.

Скошуємо краю шліфмашиною
Встановлюємо на кутову шліфувальну машину алмазний диск для сухого різання. Шліфуємо дуже акуратно. Радимо повправлятися на 10-15 плитках.
Якщо ви працюєте з плиткою подвійного випалу, то рекомендуємо користуватися плиткорізом для мокрого різання.
Не важливо, що край плитки не покритий глазур’ю: він помітний не буде. Після стикування скошених країв залишається тільки тонка щілина.
Така стиковка – хороше рішення для більшості помітних місць.

Кутові стики

  • Кутовою шліфмашиною скошуємо під 45 ° краю плитки. Чи не шліфуйте занадто близько до глазурованої поверхні, щоб не пошкодити глазур. Інакше край вийде негарним. До глазурі повинно залишитися 1-2 мм.
  • Дві плитки можна скласти скошеними під 45 ° краями так, щоб отримати прямий кут. Дрібні нерівності ліквідуються розчином для швів.