Як поєднати вітальню і спальню

Питання про те, як поєднати вітальню і спальню, виникає найчастіше в однокімнатних квартирах, де відчувається нестача вільного місця.

Спальня в квартирі є найбільш прихованим і інтимним місцем, призначеним тільки для відпочинку. Тут краще не розташовувати телевізор, комп’ютер та іншу техніку, оскільки це може погано позначатися на самопочутті людей. У спальнях рекомендують використовувати нейтральні, спокійні кольори і візерунки, без агресивних, кричущих елементів. В якості спального місця краще всього використовувати зручну двоспальне ліжко , але при нестачі вільного місця можна розмістити диван, що розкладається.

yopta 300x225 Як поєднати вітальню і спальнюВітальня виконує інші функції – тут зустрічають гостей, влаштовують насіннєві посиденьки або дружні чаювання. У цій зоні зазвичай розташовують стіл зі стільцями, диван, крісла і меблі під техніку – стелажі, полиці або тумби. Обстановку вітальні зони треба продумати таким чином, щоб тут зручно розмістилися кілька людей.

Якщо необхідно поєднувати функції вітальні та спальні в одній кімнаті, то слід ретельно продумати її обстановку і поділ зон за допомогою меблів, стінок, перегородок або інших способів.

Для вирішення цієї проблеми застосовують зонування простору спільної кімнати, і для цього використовують кілька прийомів.

Стандартні класичні стіни

Цей метод відноситься до найбільш кардинальним і трудомістким способам. Це можливо тільки при великому розмірі кімнати і наявності в ній кількох вікон. Перед початком робіт малюють ескіз або складають макет для кращого уявлення простору приміщення. Як матеріали для зведення стін можна використовувати газосиликатні блоки, цегла, пінобетон, деревостружкові плити, гіпсоволоконних блоки та гіпсокартонні конструкції. Цікавим рішенням є використання стін із склоблоків, які не тільки розділяють кімнату і прикрашають її, але і служать додатковим джерелом світла, в приміщенні, відгородженому від вікна.

Перегородки

Для зонування великої кімнати можна встановити перегородки. Вони можуть бути суцільними у вигляді класичних стін (з дверима і вікнами при необхідності) або ж короткими і неповними тільки для відділення певної зони. Короткі перегородки не доходять до стіни, залишаючи простір для проходу, а неповні перегородки не доходять до стелі. В якості неповних перегородок можна розглядати різні прорізи, арки і колони.

Простір приміщення можна розділити за допомогою вертикальних стовпів, розташованих через рівні проміжки. Між такими стовпами і колонами гармонійно виглядають фігурні арки з гіпсокартону або дерева, а також добре виглядають гратчасті перегородки.

Для розділення спальні і вітальні можна використовувати легкі мобільні перегородки, за допомогою яких можна легко змінювати зовнішній вигляд кімнати і вносити різноманітність у її облаштування. В якості таких перегородок можуть використовуватися ширми з тканини, дерева або скла. Вони можуть бути у вигляді екрану, гармошки або жалюзі, різного кольору і фактури. Можна купити готові ширми або ж виготовити їх своїми руками відповідного розміру і конструкції.

Багато хто використовує для відділення спального місця в загальній вітальні фіранки з тканини. Вони можуть висіти постійно або видвигаються, починатися на різних рівнях або бути неповними. Можна натягнути легку тканину на дерев’яну або металеву раму і використовувати цю конструкцію як екран. Тканинні фіранки можуть бути зі складками або гладкими. Якщо спальне місце обгородити по всьому периметру, то воно стане відокремленим місцем для відпочинку, прихованим від сторонніх очей.

Меблі

Меблі також може допомогти розділити одну велику загальну кімнату на дві зони – вітальню і спальну. Для цих цілей добре підходять полиці і наскрізні стелажі – вони не обтяжують простір і в той же час розмежовують зони. Шафи-купе і різна корпусні меблі також можуть стати в нагоді для цих цілей. Якщо як спального місця використовується диван, то він же може і служити кордоном між вітальнею зоною і спальнею – диван можна розгорнути до вікна, а за ним уже розташувати стіл зі стільцями і тумбу під телевізор, наприклад.

Якщо для сну використовується ліжко, то краще придбати її з узголів’ям у вигляді стелажів або полиць, які сприятимуть розділенню простору.

Існує також меблі, пересувається на встановлених роликах або по напрямних. Вона служить своєрідною мобільного перегородкою і допомагає не тільки розділити різні зони, але і міняти інтер’єр кімнати – наприклад, це можуть бути розсувні стелажі або шафи.

Подіумні конструкції

Якщо в квартирі або будинку високі стелі, то можна зробити частину кімнати з подіумом – це піднесення частини підлоги, котра може бути «без секрету», тобто просто для виділення якоїсь зони, або з вбудованим спальним місцем, наприклад. На піднесення в першому випадку можна поставити стіл зі стільцями або диван, виділивши тим самим вітальню зону.

Стиль і колір

Часто для розділення приміщення не потрібно капітальних перебудов чи спеціальних меблів – достатньо просто оформити дві різні зони в різних стилях. Те ж саме можна зробити за допомогою різних шпалер. Можна використовувати шпалери різних кольорів, але з однаковим малюнком або шпалери-компаньйони. Можна зробити акцент на різних фактурах або використовувати різні види обробки стін – наприклад, паперові шпалери і фарбування стін або рідкі шпалери.

Освітлення

Допомагає виділити межу між зонами і освітлення. У спальні буде більш доречний приглушене світло від декількох джерел світла. Також там можна розмістити торшер або настання лампи, а над зоною вітальні повісити один великий світильник з яскравим світлом.

Часто для зонування кімнати на спальню і вітальню використовують відразу декілька прийомів, які допомагають визначити чітку межу між цими зонами.