Як пофарбувати стіни

stina farba 300x292 Як пофарбувати стіниЗараз все частіше при ремонті стіни не обклеюють шпалерами, а фарбують їх. Але просто покрити стіни однотонної фарбою – це нудно, а от використовувати різноманітні прийоми для одержання гарного і незвичайного покриття – це вже цікавіше. У наш час в магазинах продається безліч фарб і спеціальних інструментів, які дозволяють оригінально пофарбувати стіни. А ще існує безліч підручних засобів і методів для отримання незвичайних стін. Для того, щоб створити на стіні гарний малюнок або рельєф, в хід може піти що-завгодно – починаючи від газети і закінчуючи м’якою тканиною.

Фарбування стін методом фроттаж

У перекладі з французької це слово означає «погладжувати». Багато хто порівнює дану техніку з батиком. Коротенько описати її можна так: на свіжопофарбовані стіни шматком целофану чи газети наносять відбитки, в результаті чого виникають плями довільної форми. Багато в чому отриманий ефект залежить від густоти фарби. Важливо підібрати її консистенцію такий, щоб фарба не стікала і не розпливалася. Також, якщо густота підібрана вірно, то і наноситися фарба буде краще і рівномірніше. У цій техніці крім цікавого ефекту є і інша перевага: якщо результат не сподобався, то ще вологі стіни протирають пензлем і наносять нові відбитки.

Для фарбування стін в стилі фроттаж знадобляться: фарба (латексна або емульсійна), старі газети, шпалерний клей, ємність для фарби, широка щіточка.

  • У ємності для фарби змішують навпіл емульсійну фарбу і рідкий шпалерний клей. Широким пензлем фарбують поверхню площею приблизно 3 кв. метра.
  • Стару газету мнуть в довільному порядку і прикладають до старої фарбі. На самій стіні її можна ще пом’яти, а потім зняти – на стіні залишаються відбитки.
  • Зім’яту газету скачують в грудку і їм рівномірно прокочують по стінах, щоб вид відбитків був однаковий.
  • Також можна виконувати фроттаж за допомогою целофану. Також змішують латексну фарбу з шпалерним клеєм в рівних частинах і покривають цим складом 3 кв. метра.
  • Беруть плівку розміром 1,5 х1, 5 метра складають і прикладають до стіни.
  • Целофан на стіні мнуть до отримання потрібних відбитків.

Варто пам’ятати про те, що газети в процесі роботи поглинають більше фарби, ніж плівка, тому їх треба постійно міняти. Також при використанні целофану візерунок виходить інший візерунок, оскільки більша частина фарби залишається на стіні.

Фарбування стін губкою

Якщо ви задумалися над остаточною обробкою стін і бажання клеїти шпалери немає, відмінним рішенням проблеми буде фарбування стін у техніці «спонжінг». Цей метод полягає у фарбуванні стін за допомогою губки або щітки і дозволяє отримати цікаві, а головне, різноманітні ефекти. Великою перевагою спонжінга є те, що він дозволяє приховати дрібні недоліки стін – тріщинки, виїмки або застиглий розчин. Крім того, за допомогою даної техніки можна візуально розширити простір кімнати.
Для такого забарвлення стін використовують водоемульсійну фарбу пастельних або теплих яскравих відтінків. Попередньо стіни треба вирівняти, обштукатурити, а при бажанні можна обклеїти гладкими шпалерами під фарбування. Якщо раніше на штукатурку ніколи не наносилася РСЧА, то стіни обов’язково треба покрити грунтовкою (безбарвною або світлого відтінку).
Глянцеві фарби та інші склади при спонжінгці краще не використовувати, оскільки після їх висихання з’являється блиск, який змащує переходи кольору і відволікає від ефекту спонжінга. Краще вибирати матові фарби та емульсії.
Інструментом для спонжінга може бути натуральна морська губка або ж її синтетичний аналог. Мочалку слід підготувати до роботи: обрізати і закруглити її краї, а на робочій поверхні зробити надрізи і виїмки для імітації натуральної структури губки.
Поверхня стіни спочатку покривають основним тоном фарби і залишають для висихання. У цей час фарбу більш темного відтінку розводять у пропорції 1:1 з водою до отримання складу консистенції рідких вершків. Фарбу наливають тонким шаром в плоский лоток і можна приступати до спонжінгу.
stina farba1 300x225 Як пофарбувати стіниДверні наличники, плінтуси і стеля по периметру проклеюють малярським скотчем для запобігання від попадання фарби. Можна закрити ці поверхні щільним картоном.
Губку занурюють у фарбу, віджимають і знову змочують. Наносити фарбу треба у напрямку зверху вниз і трохи вбік.
Після висихання попереднього шару можна наносити ще шар фарби. Для цього використовують стару, попередньо вимиту губку, або нову мочалку.
Для важкодоступних місць і кутів використовують маленький спонж.
При цьому методі важливо рівномірно наносити фарбу. Для цього можна періодично припиняти роботу, відходити від стіни і оцінювати результат з відстані. Занадто густо наносити фарбу спонжем не треба, краще, якщо нижній світлий тон буде просвічувати.

Фарбування стін валиком з тканини

Для отримання цікавого ефекту при фарбуванні стін не обов’язково застосовувати спеціальні засоби та інструменти. Наприклад, для цих цілей можна використовувати валик з тканини. На звичайний малярний валик намотують в довільному порядку м’яку тканину без ворсу – виходить валик для декоративного фарбування.

  • Стіни заздалегідь забарвлюють більш світлим тоном, чекають його висихання і наливають у лоток для фарби темний відтінок. Потім саморобний валик з тканини занурюють у фарбу, злегка обтрушують її надлишки і прокочують по стінах. У підсумку виходить цікавий ефект мраморности.
  • Іноді важко доступні місця (наприклад, біля плінтуса) е виходить профарбувати відразу. У цьому випадку їх фарбують додатково.
  • Найважчі місця – в кутах, біля підвіконь і батарей – фарбують не більшим валиком, а шматочком тканини. Його занурюють у фарбу і наносять мазки на поверхню.

Можна наносити фарбу валиком з тканини в один шар або в декілька. Це залежить від багатьох факторів: густоти фарби, форми валика, виду тканини і т.д. Можна для початку поекспериментувати на невеликій ділянці поверхні, а потім вже перейти до фарбування всієї кімнати.