Як пофарбувати стіни в смужку

Стіни в смужку є класикою оздоблення інтер’єрів. Такий варіант оформлення стін може використовуватися в різних стилях, починаючи від поп-арту і закінчуючи вінтажним. Зараз смужку часто використовують і для сучасних інтер’єрів, адже саме з її допомогою можна візуально змінити пропорції приміщення і зробити його вище, ширше або просторіше.
smuzka 300x224 Як пофарбувати стіни в смужкуВсі знають, що вертикальна смужка піднімає стелі, а горизонтальна – розширює габарити кімнати, а якщо використовувати діагональні смуги, то можна збільшити візуально приміщення без ефекту зниження стелі. Для того, щоб використовувати при дизайні інтер’єрів смужку, не обов’язково купувати смугасті шпалери, можна пофарбувати стіни в смужку. Останній варіант більш кращий, оскільки він дає можливість підібрати потрібну ширину і колір смужок. Фарбування стін у смужку складається з декількох етапах, про які йтиметься нижче.

Підбір дизайну
Важливо правильно підібрати необхідні для конкретного приміщення варіанти смугастих стін. Занадто яскраві смужки зроблять кімнату строкатою, занадто темні – похмурій – а надто широкі зменшать простір.
Для запобігання зайвої строкатості використовують фарби схожих відтінків – наприклад, лимонну, яскраво-жовту, охру. Також можна робити смужки за допомогою глянсовою і матовою фарби одного відтінку – це дасть цікавий ефект. Смужки можуть бути двох, трьох і більше кольорів, але важливо у всьому дотримуватися помірності.

Попередня підготовка
При чергуванні різнокольорових смуг з базовим кольором фарбування стін здійснюється в один етап, а якщо різнокольорові смужки будуть сусідами не тільки з базовою, але й один з одним, то будуть потрібні додаткові роботи.
Також треба попередньо прикинути число цілих смужок на одну стіну: для цього довжину стіни ділять на необхідну ширину смуги і дивляться, чи виходить ціле число. При розбіжності можна змінити вихідну ширину смуг або в одному з кутів смужку зробити вужче або ширше.
Можна сміливо грати не тільки з шириною, але і з кольором смуг – так, наприклад, червоні смуги можна зробити вужче, а кремові, менш яскраві – ширше. Зараз, до слова, в моді більш широкі смуги – від 15 см шириною.
Після вибору варіанта смужок краще скласти план їх розташування на стіні, щоб візуально представити, як це буде виглядати.

Фарбування стін в основний відтінок
smuzka1 300x200 Як пофарбувати стіни в смужкуСпочатку стіни покривають базовим кольором, який буде одним з видів смужок. Краще, якщо це буде більш світлий відтінок. Якщо буде застосовуватися ефект матових і глянсових смуг, то стіни треба фарбувати в матову фарбу. Якщо раніше стіни були пофарбовані темною фарбою, то її краще зняти, а якщо це не виходить, то їх можна пофарбувати щільною білою фарбою, а зверху вже завдати потрібний відтінок.
Базова фарба повинна добре просохнути – на це зазвичай іде 1-2 дні.

Розмітка стін
На цьому етапі необхідно нанести на стіни розмітку. Для цього знадобиться будівельний рівень і рулетка, олівець або крейда. Лінії відміряють і креслять вниз, від темного кута, а якщо вони горизонтальні, то від кута до кута. Контролювати положення ліній треба за допомогою рівня.
Потім по розмічених лініях приклеюють малярський скотч, він клеїться на місці тих смужок, які будуть пофарбовані в базовий колір. Слід пам’ятати, що приклеювати скотч треба так, щоб розмічена лінія залишилася зовні – вона зафарбували фарбою і її буде не видно. Якщо для розмітки використовувався крейда, то після наклеювання скотча його витирають сухою ганчіркою.
Для того, щоб скотч щільно прилягав до стіни, необхідно його пригладити (можна використовувати для цього пластикову карту) – це роблять, щоб уникнути попадання фарби під малярську стрічку. Для того, щоб не зафарбує стеля та підлога, на їх стики зі стіною також клеять скотч.

Фарбування стін
Широкі смуги забарвлюють за допомогою невеликого валика, а вузькі – пензлем. Якщо базовий і наноситься відтінки близькі, то, як правило, одного шару фарби достатньо, а якщо кольори відрізняються, то доведеться фарбувати стіни в 2 шари.
Якщо смужки більш, ніж двох кольорів, то кожна смужка повинна відразу ж фарбуватися в свій колір. Важливо трохи знаходити пензлем або валиком на малярський скотч, щоб не залишалося непофарбованих місць.
Якщо заплановані смуги трьох кольорів, то можна заклеїти базові пласкі малярським скотчем, а потім пофарбувати кожну смужку своїм відтінком. У цьому випадку смужки базового кольору будуть рівні ширині малярного скотча.

Зняття малярного скотча

Скотч знімають відразу ж після нанесення фарби, оскільки часто, коли фарба вже засохла при знятті малярської стрічки вона може облущитися. Знімати її треба не пізніше, ніж через годину після фарбування стін у напрямку знизу вгору або ж зверху вниз.