Як пофарбувати шпалери

Шпалери під фарбування дають більше можливостей при обробці стін, адже з їх допомогою можна створити цікаві колірні і фактурні рішення. При такому варіанті покриття стін витрати будуть дещо більше, ніж при поклейці звичайних шпалер. Адже доведеться купувати і спеціальні шпалери під фарбування, і саму фарбу, але якщо декоративність для Вас важливіше, то можна сміливо вибирати даний варіант.

farbashpaleriii 300x216 Як пофарбувати шпалериБагато хто вважає шпалери під фарбування невигідним варіантом, адже відразу треба заплатити і за фарбу, і за шпалери, і роботи більше, але зате потім такі стіни можна неодноразово перефарбовувати, змінюючи колір стін, а, отже, і інтер’єр хоч щороку, причому без ремонтних робіт. Головне при наклеюванні шпалер під фарбування й надалі їх фарбуванні дотримати технологію, і тоді такі стіни будуть ще довго радувати вас своїм зовнішнім виглядом.

Спочатку треба вибрати спеціальні шпалери під фарбування, тому що звичайні паперові або навіть вінілові шпалери не витримають цю процедуру – після фарбування вони не винесуть ваги фарби і покриються бульбашками або ж зовсім відпадуть від стіни.

Є кілька видів шпалер, призначених спеціально для подальшої забарвлення:

  • Паперові – дуже щільні шпалери для перекриття дефектів і нерівностей стін;
  • Флізелінові (вінілові) – шпалери на основі флізеліну, на зовнішню сторону яких завдано спінений вініл;
  • Склошпалери – шпалери, виготовлені із застосуванням скловолокна. На них зазвичай наноситься малюнок, який добре проявляється після нанесення фарби. Оскільки цей малюнок рельєфний, то після фарбування всередині шпалер можуть залишатися світлі прожилки, що надає їм додатковий декоративний ефект.

Зазвичай колір шпалер під фарбування білий або світлих нейтральних відтінків, але любителі експериментів можуть пошукати полотна з інтенсивним забарвленням для отримання оригінального, хоча і дещо несподіваного, відтінку.

Технологія фарбування шпалер

Для проведення робіт знадобляться: акрилова, латексна або водоемульсійна фарба потрібного кольору, малярський поролоновий валик і малярська стрічка.

Вибір фарби повинен бути продиктований видом шпалер під фарбування. Якщо Ви вибрали паперові або бамбукові шпалери, то краще придбати водоемульсійну фарбу, вона легше і більше підійде для порівняно легких шпалер. У якщо ви купили склошпалери, то тоді можна фарбувати їх латексної або акриловою фарбою. Особливо фахівці рекомендують використовувати латексну дисперсійні фарбу, яка не тільки екологічна, а й краще підходить для застосування в житлових приміщеннях. Крім того, вона практична, оскільки миється водою.

Від вибору фарби залежить і зовнішній вигляд стін після фарбування – оброблені шпалери можуть здаватися шовковистим, матовими або глянцевими. Також фарба впливає на водопроникність шпалер, тобто, чи будуть вони миються чи ні. Зазвичай шпалери під фарбування витримують від п’яти до п’ятнадцяти шарів фарби, а деякі види стеклообоев і більше, при цьому вони зберігають свої експлуатаційні характеристики. Незважаючи на такі властивості, краще не ризикувати і не перефарбовувати шпалери понад десять разів.

Технологія фарбування шпалер не відрізняється від принципів фарбування звичайних поверхонь, тобто на підготовлену рівну і суху поверхню наноситься обрана фарба за допомогою валика.

Перш, ніж приступати до фарбування шпалер вперше, варто спробувати зробити це на невеликому шматочку шпалер – так Ви побачите, як реагують шпалери на обрану фарбу, а також, який відтінок виходить. 
Важливо стежити за тим, щоб на шпалерах не утворювалися бульбашки повітря, а якщо це все-таки сталося, то слід розрізати міхур і акуратно розгладити його, а вже після цього нанести фарбу.

Якщо ви фарбуєте шпалери повторно (зазвичай це дозволяють зробити флізелінові і склошпалери), то необхідно спочатку очистити поверхню стіни від пилу, бруду і нерівностей старого шару фарби (для цього можна використовувати жорстку щітку), а потім знежирити поверхню. Потім при необхідності підклеюють відповідним клеєм (можна використовувати ПВА) відстали шпалери і зашпакльовують нерівності і тріщини.

Фарбу слід наносити тільки на суху поверхню. Якщо фарбування шпалер виробляється вперше, то відразу після обклеювання стін шпалерами не варто відразу хапатися за кисть, а краще почекати до повного висихання стін. Досить дати шпалерам день для висихання.

Наноситься фарба на шпалери поролоновим валиком, а у важкодоступних місцях (наприклад, біля плінтусів, багетів і в кутах) можна використовувати кисть. Фарбу слід наносити рівномірно. А для цього не варто довго возити валиком по одному і тому ж місцю. Наприклад, латексна фарба досить швидко висихає, і тому якщо весь час повертатися до фарбування одного і того ж місця, можна здерти вже фарбу, яка вже почала висихати.