Як пофарбувати шафу

shafa2 300x260 Як пофарбувати шафуУ наших оселях меблі є, мабуть, головним елементом обстановки. Столи і шафи, дивани та стільці завжди на виду, вони не тільки виконують своє призначення, але і служать прикрасою інтер’єру. Саме тому втратила свій привабливий зовнішній вигляд меблі треба оновлювати. Як це зробити, залежить від пошкоджень і ступеня зносу. Можна тільки пофарбувати шафу, а можна поміняти повністю фасади корпусних меблів або перетягнути диван.

Поміняти лампу або замінити штори набагато простіше, ніж оновити шафа, але в той же час переробка таких меблів дозволяє значно змінити інтер’єр приміщення. Перефарбовувати стару шафу треба тільки в тому випадку, якщо він ще міцний і зроблений з якісного матеріалу.

Підготовка шафи до фарбування

Навіть якщо Ваш стара шафа виглядає облізлим і пошарпали, не варто поспішати його викидати, адже вироби минулих років, як правило, виготовлялися з натуральної міцної деревини, що робить їх надійними і міцними.

 • Для початку з шафи видаляють всі знімні деталі – ручки, дверцята, петлі, ящики і т.д. Повинен залишитися лише каркас.
 • Подальші роботи краще проводити на відкритому повітрі, але можна і на балконі. Слід запастися інструментом і матеріалами: кількома видами наждачного паперу, плоскою кистю (можна проводити фарбування пульверизатором, які широко використовуються при фарбуванні автомобіля), ганчірками і губкою, молотком, цвяхами і дрилем про всяк випадок.
 • На етапі підготовки необхідно видалити з поверхні шафи всі дефекти і шар старої фарби, які не дадуть новій фарбі лягти рівно і гладко. Старі лак, фарба, віск, жир і бруд необхідно ретельно видалити і дістатися до деревини.shafa12 225x300 Як пофарбувати шафу
 • Грубим наждачним папером обробляють всією поверхню шафи, здійснюючи розмашисті кругові рухи. Головне не перестаратися, щоб не стерти тонкий шар шпону на деревині. Якщо таке трапиться, то доведеться закладати дірки на поверхні шафи.
 • Після обробки наждачним папером поверхню шафи обмітають широкою плоскою кистю. Ганчірку використовувати небажано, оскільки вона тільки заб’є частина пилу назад в деревину.
 • Дрібнозернистим наждачним папером обробляють ті місця, де більш велика шкурка не дісталося, а потім знову обмітають шафа пензлем.
 • Після закінчення зачистки необхідно ретельно прибрати приміщення, щоб на етапі забарвлення пил і сміття не псували покриття. Для ще більшої чистоти можна добре віджати м’яку ганчірку і протерти шафа ще раз.

Вибір фарби та інструменту

 • Фарба. При виборі фарби перевагу слід віддати акрилової, оскільки вона майже не має запаху, добре відмивається і розводиться водою і легко змішується для отримання потрібного відтінку.
  Саме можливість змивання акрилової фарби водою дає шанс виправити огріхи, отримані в процесі забарвлення. При висиханні акрилових фарб відбувається випарювання води, і фарба поступово міцнішає. Але це ж властивість зобов’язує бути дуже обережним під час висихання шару фарби.
  Не обов’язково робити шафа однотонним, можна використовувати забарвлення в два тони. Наприклад, можна узятий одну фарбу нейтрального відтінку – слонової кістки, беж, вершковий, шампань і т.д., а другий відтінок використовувати більш яскравий. Якщо потрібного кольору немає, то можна купити білу акрилову фарбу і колер, а потім змішати їх до отримання необхідного відтінку. При виборі відтінку фарби можна спробувати кольору на невеликій ділянці шафи, щоб мати уявлення про результат забарвлення.
 • Грунт. Що стосується грунту, який дуже бажано наносити на поверхню шафи перед забарвленням, то його також краще вибирати акриловий. Подібні за властивостями склади краще контактують один з одним.
  Особливостей у використанні акрилової грунтовки немає, але перед вживанням краще ознайомитися з рекомендаціями виробника, зазначеними на банці. Важливими є час висихання і площа, що покривається. Наносити грунтовку можна валиком – це швидше. Грунтовка наноситься тонким шаром і залишається на потрібне для висихання час.
 • Інструменти. Наносити фарбу валиком або пензлем є особистою справою кожного майстра, але практика показує, що кращим варіантом є кисть. При її використанні нанесення фарби виходить більш акуратним, можна профарбувати дрібні деталі і кути. У кожному разі в магазині малярних виробів можна знайти спеціальні кисті і валики для акрилових фарб. Важливо вибрати якісну пензлик або валик, оскільки дешеві вироби можуть зіпсувати весь процес – наприклад, з кисті буде лізти ворс і залишатися на поверхні, що фарбується. Для різних ділянок поверхні, що фарбується шафи краще застосовувати кисті різної ширини, наприклад, для важкодоступних місць використовувати вузьку пензлик.
  Якщо фарбування проводиться у кілька етапів, то кисті між використанням треба правильно зберігати: ставити кисті у воду, вчасно їх мити, не давати засохнути. Те ж саме стосується і валиків. В іншому випадку доведеться викидати зіпсовані інструменти і купувати нові.

Фарбування шафи

Фарбувати шафу слід в без пилу, провітрюваному приміщенні, приготувавши всі необхідно для процесу.

 • На першому етапі шафа открашівается фарбою більш світлого відтінку. Важливо, щоб фарба була негустий і не засохлої, а якщо таке трапилося, то її слід розвести водою.
 • Залежно від кількості шарів фарби фарбується виріб може мати різний вигляд. Наприклад, якщо нанести один шар негустий фарби, то крізь нього буде проглядатися структура дерева і виріб буде виконано в стилі прованс. Для цих цілей можна навіть розвести фарбу. Для більш щільного шару шафа доведеться фарбувати кілька разів – два-три. Кожен наступний шар треба наносити після висихання попереднього, а мазки пензлем повинні наноситься в одному напрямку.
 • Після повного висихання світлого відтінку приступають до фарбування більш темним кольором. За допомогою малярського скотча обклеюють кордону тих ділянок, які будуть фарбуватися. Це робиться для того, щоб не зачепити вже пофарбовані світлим кольором поверхні. Після цього приступають до фарбування темним відтінком фарби за тим же принципом, що на попередньому етапі.
 • Коли шафа повністю висохне (зазвичай на це йде пару днів), можна нанести на поверхню шар матового прозорого лаку, який захистить поверхню. Його наносять поролоновою губкою рухами. Після того, як всі верстви лаку висохнуть, прикріплюють всі знімні деталі і навішують дверцята.