Як пофарбувати холодильник

У магазинах побутової техніки стрункими рядами красуються сучасні холодильники будь-яких розмірів і функціональності, але не обов’язково купувати новий агрегат тільки тому, що на старому облущилася фарба і з’явилася іржа. У Радянському Союзі побутову техніку робили надійну, і зараз у багатьох квартирах ще можна побачити старі холодильники, які справно працюють, але от зовнішній вигляд їх залишає бажати кращого.

holodylnyk Як пофарбувати холодильник

Вирішити цю проблему можна двома способами: обклеїти холодильник самоклеючою плівкою або ж пофарбувати його. У першому випадку доведеться чимало потрудитися, щоб плівка лягла на поверхню холодильника рівно, без зморшок і міхурів повітря, а от фарба завжди лягає рівно. Існують деякі особливості в процесі фарбування холодильника, але при вдумливому підході до роботи всі ці нюанси можна легко вирішити.

За допомогою фарбування можна не тільки оновити старий холодильник, а й перефарбувати новий, адже в магазинах набір квітів холодильників обмежений, а іноді під інтер’єр кухні потрібний, наприклад, червоний або навіть чорний холодильник.

Чим фарбувати холодильник

Перш за все, це питання стосується фарби. Багатьом на думку відразу ж приходить аерозольна фарба, наприклад, автомобільна емаль в балончиках. Насправді це не кращий варіант.

Зазвичай холодильники фарбують в домашніх умовах, в квартирах або в кращому випадку на балконах. У цьому випадку якщо користуватися аерозольною фарбою, то найдрібніші частинки фарби будуть осідати на підлогу, меблі, стіни і т.д. Навіть пил буде просочуватися фарбою, а потім осідати на підлогу, і видалити її можна буде тільки за допомогою розчинника. Очищати всю квартиру за допомогою уайт-спіриту не кращий варіант, тому якщо немає можливості винести холодильник на відкритий простір, то краще скористатися валиком.

Фарбування валиком не дасть тієї рівномірності і гладкості покриття, як випадку аерозолю, але зате і прибирати доведеться менше. А ще не варто забувати про те, що навіть респіратор не рятує від попадання фарби в органи дихання при використанні аерозолів, тому такий спосіб фарбування підходить тільки для відкритого простору.

Що стосується виду фарби, то це може бути:

  1. Автомобільна емаль (хоча головне її властивість – це атмосферостійкість, що вдома зовсім не потрібно)
  2. Епоксидна фарба в аерозолі.
  3. Деякі види акрилових фарб.

Технологія фарбування холодильника

Для проведення робіт знадобляться наступні матеріали та інструменти: миючий засіб, поролонова губка, малярський або звичайний скотч, газети чи плівка, фарба, валик, чисті сухі ганчірочки.

  • Ретельно миють зовнішню поверхню холодильника від забруднень, пилу і жиру. Після цього її просушують, а холодильник в цей час відключають, виймають з нього вміст, включаючи полки і ящики. Якщо є можливість, то холодильник краще винести на відкрите повітря.
  • Під низ холодильника і навколо нього застеляють плівку або газети, а якщо в кімнаті є ще предмети інтер’єру, то краще накрити їх також плівкою.
  • Важливо забезпечити хорошу вентиляцію приміщення, у якому буде проводитись фарбування холодильника.
  • Перед початком фарбування краще перевірити властивості фарби на невеликій ділянці поверхні в непомітному місці – це необхідно зробити, щоб переконатися, що фарба обрана правильно.
  • Всю фурнітуру з холодильника краще зняти, а якщо цього зробити не можна, то такі місця заклеюють малярським скотчем або звичайним скотчем і плівкою.
  • Потім приступають власне до фарбування. Якщо використовується аерозоль, то його тримають на відстані 30 см від поверхні холодильника і намагаються наносити фарбу рівномірними рухами зліва направо, не затримуючись довго на одному місці.
  • Після фарбування холодильника йому дають висохнути протягом 20 хвилин, а потім при необхідності наносять ще один шар фарби.

Якщо фарба наноситься валиком, то краще брати неширокий інструмент з ниток.