Як почистити піч

Якщо Ви будете знати, як почистити піч, і будете проводити ці роботи регулярно, то Ваш камін або піч пропрацюють довго без засмічення. Будь-який димохід, незалежно від конструкції, буде відмінно функціонувати, якщо його вчасно чистити. До того ж прибрана піч або камін і почищений димохід набагато безпечніше, ніж недоглянуті печі. Для роботи слід запастися шкребками, щітками, спеціальними миючими засобами та відповідним одягом.

Чистити димоходи треба не частіше одного разу на рік. Найголовніше – добре прочищати вигини димоходів і місця з’єднання з піччю або каміном, оскільки у разі тривалого невикористання ці місця можуть бути забиті не тільки сажею або павутиною, а й пташиними гніздами. Це може призвести до появи перешкод виходу газів, займання або попаданню в піч сажі.

Чистити димохід можна:

  • хімічними засобами
  • пилососом
  • щітками

Чищення димоходів хімічними речовинами

Для очищення димоходів своїми руками від невеликих відкладень сажі можна використовувати спеціальні хімічні засоби. Зазвичай вони випускаються в порошковому або рідкому вигляді і наносяться на гарячу піч або камін. При цьому виділяється нетоксичний газ, який призводить до відшарування сажі від внутрішніх стінок димоходу.

Чищення димоходів пилососом

Звичайно ж, звичайний пилосос для цих цілей не підійде. Є спеціальні пилососи для димоходів, які всмоктують сажу зі спеціального покривала топкового отвору. Незважаючи на значну ефективність, пилосос для димоходу не здатен впоратися з великими накопиченнями сажі.

Чищення димоходів щітками

pich1 Як почистити пічЦей спосіб здається на перший погляд найбруднішим, насправді все не так погано. Для самостійної очищення димоходу можна скористатися спеціальним набором щіток з складовою ручкою. Для початку слід прибрати з вогнища каміна або печі всі незакріплені частини, а також очистити приміщення, в якому знаходиться піч або камін, від усіх пересувних предметів. Топковий отвір накривають старою ковдрою або простирадлом, при цьому притискаючи тканину чимось важким до камінної полиці – так, щоб всі щілини були закриті досить щільно.

Щітку прикручують до першої ланки складовою ручки і вводять її частина димоходу над топкою. Покривало обертають навколо ручки і притискають його вантажами до країв топкового отвору. Знову навертають наступну ланку складовою ручки і просувають щітку далі по димоходу. Таким чином, приєднують все нові і нові ланки. При цьому треба штовхати щітку вгору по димоходу до тих пір, поки не відчується ослаблення опору щітки в момент її виходу з верхівки димоходу. Якщо зверху на трубі встановлений парасолька (дефлектор), то необхідно вгадати цей момент, щоб не зірвати парасолю. Якщо під час просування по трубі з’явиться перешкода, то щітку відводять назад і знову проштовхують її по димоходу вгору до тих пір, поки засмічення не буде прочищено остаточно. Обертати щітку не слід, оскільки складова ручка може розгвинтитись, і щітка залишиться в димоході. Після закінчення чищення щітку витягають з димаря шляхом відгвинчування ланок ручки. Потім за допомогою лопатки і совка прибирають золу або використовують для цих цілей спеціальний пилосос для димоходів, згаданий вище.

Чистка печі або каміна

pich2 265x300 Як почистити пічЯкщо камін або піч облицьовані лакованими матеріалами, то для видалення вапняних плям використовують м’який рушник або спеціальну ганчірку із замші або мікрофази (як для протирання дзеркал і шибок). Можна при цьому використовувати миючий засіб для шибок (без вмісту спирту). Неприпустимо застосування їдких очищувачів або засобів, що містять кислоту. Використання побутових губок також не бажано, оскільки вони дряпають лаковані поверхні.

Після миття лакованої поверхні каміна миючий засіб змивається чистою водою без додавання будь-яких засобів. При вапняному нальоті також допомагає 10%-ний оцет, яким змочують м’яку ганчірку і протирають поверхню.

Сильні забруднення на грубошліфованних і матових поверхнях з натурального каменю прибирають спеціальним рушником для керамічної плитки. Потім поверхні обробляють засобом для консервації каменю.

Якщо потрібно почистити закіптюжене або забруднене скло, то крім традиційних сучасних засобів для скла, можна використовувати і перевірений дідівський спосіб: вологий рушник занурюється в білу частину золи з топки і потім цим засобом чиститься скло.

Якщо піч або камін облицьовані кахлями, то їх протирають сухою м’якою тканиною, оскільки використання вологого дрантя дозволяє частинкам бруду проникати в тріщинки плитки і робити їх більш помітними.