Як побудувати будинок з піноблоків

Тим, хто бажає стати володарем теплого житла з недорого матеріалу, варто поцікавитися, як побудувати будинок з піноблоків. Пінобетон є пористим матеріалом з хорошими експлуатаційними властивостями: звуко- і теплоізоляція, хороша стійкість до перепадів температур, пожежостійкість і екологічність.

Як і всі будівлі будинку з піноблоків будують в кілька етапів

 Як побудувати будинок з піноблоківЗведення фундаменту

Після вирівнювання котловану під фундамент на ложі будуємо основу майбутньої опалубки – так звані «сходи». До їх внутрішньої поверхні вертикально прибиваємо дошки («пісочниці») . Проміжки між дошками заповнюємо великим піском, заливаємо його водою і утрамбовуємо. Потім по периметру «сходів» вкопують вертикальні стійки опалубки , а пісок накриваємо плівкою. Зверху опалубки треба вирівняти точно за рівнем. Готовий каркас опалубки вистилаємо пергаміном, а під стіни укладаємо арматурний каркас. Розмічаємо майбутній фундамент і розкладаємо арматурні прутики нижньої обрешітки, їх прив’язуємо до каркаса дротом. До нижньої решітці арматури кріпимо проставки, до яких потім прикріплюємо верхню арматурну сітку з кроком в 20 см. Потім слідує заливка бетону і рівномірний розподіл суміші по фундаменту.

Будівництво підвалу

Спочатку укладаємо кутові піноблоки і змочуємо їх нижню сторону водою для краще зчеплення з цементним розчином. На верхню частину першого ряду блоків укладаємо гідроізоляцію в кілька шарів. Потім починаємо укладання піноблоків на клей. Клейовий розчин готується шляхом змішування сухої клейової суміші з водою при розмішування електродрилем. Спочатку суміш наносимо на горизонтальну поверхню блоку, а потім на його бік. Блоки вирівнюємо по шнуру і по горизонталі. Потім у блоках зовнішніх стін циркулярною пилкою робимо два паралельних пропила глибиною 5 см і виламуємо серединку між ними. Над цими канавками вивішуємо зварені на кутах арматурні прути. Їх фіксуємо прокладками з щебеню в центральній частині канавок, заповнюваних розчином. Для віконних прорізів підвалу зварює арматурні каркаси, які укладаються в спеціальні «коробочки» над прорізами.

pinoblok1 Як побудувати будинок з піноблоківФормування армованого поясу будівлі

Каркаси для армованого поясу будинку виготовляємо на стіні, оскільки вони занадто важкі, щоб піднімати в зібраному вигляді. Нарізаємо прути в розмір і вкладаємо їх на дерев’яні шаблони зверху стін. Потім по черзі зварює їх і вирівнюємо по горизонталі і по осях. У місцях з’єднань каркаси додатково скріплюємо зварюванням на куточках. На бетонному блоці робимо надрізи з обох сторін, а потім електропилою робимо з одного піноблоку кілька вузьких «дощечок». Ці дощечками обкладає арматурні каркаси і отримуємо корито для бетону. Готовий бетон заливаємо в незнімну опалубку по периметру стінок. Блоки краще попередньо зволожити для кращого зчеплення розчину. Поверхня бетону ретельно розрівнюємо.

Зведення перекриттів

В якості балок використовуємо соснові бруси. Їх піднімаємо на стіни і починаємо кріпити. На заставні анкери з різьбленням у вигляді оцинкованої шпильки М20 надягаємо руберойдові прокладки і балочні подушки, вкриті антисептиком. У балках свердлимо наскрізні отвори і насаджує на анкери. Затягуємо їх гайками з широкими шайбами ​. Тим часом в іншій частині будинку готуємо опалубку для бетонного перекриття, укладаємо арматуру і бетонуючи його. Далі ведемо кладку стін звичайним способом, вирівнюючи піноблоки і прибираючи пил. Споруда будинку з піноблоків завершена, залишився тільки дах. Будівництво даху ведеться тим же способом, як і для інших будинків, залежно від обраного типу даху.