Як підключити витяжку до вентиляції

Vytyazhki 300x253 Як підключити витяжку до вентиляціїМонтаж витяжки на кухні – це не примха, а необхідність. Хороша вентиляція продовжить термін служби кухонних меблів, запобіжить появи кіптяви і нагару на стінах, стелі, карнизах і шторах, але найважливіше – витяжка допомагає очищати повітря від шкідливих для людини домішок. Різні продукти горіння, канцерогени і випаровування виділяються під час процесу приготування їжі, тому без установки витяжки не обійтися. Причому підходити до вибору витяжки та місцем її установки треба обдумано.

Купити витяжку в магазині зараз не проблема, і самостійно встановити її також цілком під силу і новачкові в ремонтних роботах, і тим більш досвідченому майстрові на всі руки. Інформація про способи монтажу кухонних витяжок, а також знання вимозі санітарних норм і правил безпеки значно спростять монтаж даного кухонного обладнання.

Принцип роботи витяжних пристроїв і їх види

Розрізняють декілька видів витяжок по їх принципом роботи:

 1. Класичні витяжні пристрої видаляють забруднене повітря з приміщення через вентиляційний канал.
 2. Рециркуляційні витяжки всмоктують повітря, пропускають його через фільтри і повертають назад.
 3. Комбінований тип витяжки може працювати як витяжному, так і в фільтруючому режимі.

За способом монтажу кухонні витяжки поділяються на:

 • Вбудовувані – вони вбудовуються в кухонні меблі, знаходиться над плитою.
 • Підвісні – підвішуються під шафкою над плитою
 • Настінні – кріпляться безпосередньо до стіни
 • Острівні – кріпляться посередині кухонь до стелі
 • Кутові – кріпляться в кутку

Правила установки витяжки

Vytyazhki1 Як підключити витяжку до вентиляціїБудь кухонна витяжка повинна монтуватися згідно прийнятих норм і правил, щоб забезпечити безпечну і стабільну роботу приладу.Особливо уважно треба вибирати висоту установки витяжки над газовою або електричною варильною поверхнею (або над плитою).Для електричної поверхні витримують 70-80 см, для газової – 80-85 см. Якщо відстань буде менше, то витяжка буде перегріватися і це призведе до виходу її з ладу. Також це може викликати пожежу, що неприпустимо. Якщо повісити витяжку занадто високо, то ефективність її роботи знизиться. 
Також треба правильно вибирати ширину витяжки. Ширина виручених поверхонь і плит стандартна і дорівнює 50-60 см. Витяжка повинна бути не менше ширини вручений поверхні, а ще краще, якщо вона ширше.

Визначення типу і потужності кухонної витяжки

Вибір типу кухонної витяжки залежить від багатьох факторів: від місця розташування вентиляційного каналу і відстані до нього, від кухонних меблів, типу плити і т.д. Необхідно обов’язково враховувати і діаметр перехідника між отвором у витяжці і вентиляційним каналом. Вважається, що чим більше цей діаметр, тим меншої потужності може бути прилад.

Загалом питання потужності витяжки – справа суто індивідуальна, але не завжди покупка самого потужного приладу виправдана. Витяжку підбирають під діаметр вентиляційного каналу, і якщо взяти занадто потужний пристрій, то електроенергії воно буде витрачати багато, а ККД буде низький. Великий об’єм повітря, що втягується потужної витяжкою, все одно не вдасться проштовхнути через вузький вентиляційний канал. Як показує практика, найбільша продуктивність приладу досягається при малих і середніх швидкостях вентилятора.

Підключення рециркуляційних витяжок

Vytyazhki2 Як підключити витяжку до вентиляціїДругий тип витяжок працює завжди в фільтруючому режимі, такі пристрої не виводять повітря з приміщення, а значить підключати їх до вентиляційної шахти немає необхідності. Їх ефективність в усьому залежить від роботи фільтрів, тому зміна їх повинна проводитися в зазначений термін (не рідше, ніж раз на пів року). 
Установка цього приладу проста: витяжку треба тільки надійно закріпити на стіні і підключити до електроживлення. При ремонті кухні слід заздалегідь визначити місце розміщення витяжки та провести до цього місця електропроводку з розміщенням розетки. 
Для монтажу витяжки на потрібне місце стіни наносять розмітку, просвердлюють перфоратором або дрилем отвори на відстані, відповідному під кріплення витяжки, вкручують в них дюбелі або саморізи і навішують пристрій.

Підключення витяжного пристрою

Витяжки, що видаляють повітря з приміщення, необхідно підключати до вентиляційного каналу. При цьому треба враховувати відстань від місця розташування самої витяжки до вентиляційної шахти. Занадто довгі повітроводи виглядають не естетично і знижують ефективність витяжки. Тому, якщо плита і витяжка над нею розташовані далеко від вентиляційної шахти, але близько до вікна, є варіант під’єднання каналу відпрацьованого повітря до спеціально зробленого отвору в капітальній стіні.

В цілому процес підключення витяжки до вентиляції не викликає складнощів, адже для під’єднання використовуються спеціальні повітроводи та перехідники для підключення. Необхідно тільки герметично з’єднати між собою всі елементи. Але існують деякі правила, дотримання яких гарантує нормальну роботу вентиляції на кухні:

 • Підключення труби від витяжки не повинно перекривати повністю вентиляційний канал, оскільки, коли витяжка не працює, повинна здійснюватися природна вентиляція за допомогою тяги повітря через додаткову решітку.
 • Для нормальної роботи витяжки необхідно забезпечити витягає повітря безперешкодне проходження повітряного потоку.
 • Довжина воздуховода і кількість його поворотів повинні бути мінімальні.
 • Краще використовувати труби з гладкими стінками. Гофровані трубопроводи можуть згинатися під різними кутами, але їх ребриста поверхня затримує рух повітря.
 • Повороти воздуховода слід робити не крутими, а плавними.
 • Для нормальної роботи витяжки необхідний приплив свіжого повітря, тому необхідно забезпечити провітрювання приміщення або постійний забір повітря з вулиці.
 • Якщо на кухні стоїть газова колонка для нагріву води, то витяжку ні в якому разі не можна встановлювати в димовий канал колонки.

Як бачимо, установка витяжки та підключення її до вентиляційного каналу не представляє складнощів, але в той же час супроводжується певними нюансами, дотримання яких допоможе налагодити в будинку нормальну роботу вентиляційної системи.