Як підключити вимикач

При ремонті після того, як поклеєні шпалери, необхідно подумати про те, як підключити вимикач. Хоча робота ця пов’язана з електрикою, провести монтаж вимикача при наявності необхідних інструментів і початкових знань про електропроводку цілком можна самостійно. Монтуються вимикачі в спеціальні коробки під штукатурку. В іншій коробці – відгалужувальної – з’єднуються три дроти: кабель живлення світильника, кабель живлення самого вимикача і силовий кабель. Потім від відгалужувальної коробки провід для вимикача прокладається до коробки в штукатурці, а провід для світильника ведеться до лампи. Всі роботи проводяться при вимкненому електричному струмі.

vimikach1 Як підключити вимикачВимикач складається з кнопки включення світла, пластмасовою накладки (рамки) і приладу вимикання на металевій пластині з болтами і затискачами і перед підключенням вимикача його потрібно розібрати.

Як підключити вимикач

 • Відключаємо в приміщенні струм. Знімаємо з трижильного дроти в коробці верхнє ізоляційне покриття за допомогою кліщів або ножа.
 • Всі три дроти (фазу, нейтральний і заземлення) обрізаємо до довжини 10 см і знімаємо з їх кінців близько 10-11 мм ізоляції. Важливо правильно визначити, який з проводів фазовий, нейтральний і заземлення. Якщо використовується силовий кабель, то цей процес полегшується, оскільки в них використовується загальноприйнята система колірної розмітки: синій провід – це «нуль», коричневий або чорний дріт – це «фаза» і заземлення завжди зелено-жовте. У старих проводах визначити, де який провід можна, вимірявши напругу перед виключенням електроструму за допомогою викрутки-індикатора або іншого приладу.vimikach 300x252 Як підключити вимикач
 • Під’єднуємо фазовий провід до вимикача за допомогою затиску з болтом. Цей затискач може бути позначений стрілкою з напрямком назовні або англійською буквою L. Синій нейтральний провід вставляється в затиск, позначений стрілкою всередину або буквою N. Обидва проводи слід прикручувати надійно, але не перестаратися, щоб не зламати жилу.
 • Отже, прикручуємо провід фази.
 • І також прикручуємо нейтральний провід.
 • Оскільки при монтажі вимикача заземлення не треба, жовто-зелений провід ізолюємо пластиковим затиском.
 • Вставляємо в коробку прилад вимикача з приєднаними дротами.
 • Положення вимикача можна підкоригувати за допомогою двох способів залежно від моделі приладу. Деякі вимикачі мають два гачки, що фіксуються всередині коробки. Прикручуючи два болти, закріплюють гачки, ми змушуємо їх розвертатися і спиратися на внутрішні стінки коробки.
 • Деякі моделі вимикачів прикручують до коробки через спеціальні отвори в металевій платівці приладу.
 • Закріплений вимикач повинен стояти рівно, а його металева пластина повинна бути врівень з поверхнею стіни.
 • Прикріплюємо пластикову рамку вимикача.
 • І потім вставляємо кнопку включення-виключення світла. Тепер залишилося з’єднати в коробці розгалуження три провода6 силовий, харчування світильника і харчування вимикача. З’єднання виконуємо за допомогою надіваються затискачів. З кінців проводів знімаємо 10-11 мм ізоляції і з’єднуємо 3 дроти заземлення одним затискачем. Нейтральний провід світильника з’єднуємо з нейтральним дротом силового кабелю, фазовий провід лампи з’єднуємо з нейтральним дротом вимикача, а фазу вимикача з’єднуємо з фазою силового кабелю. Всі проводи укладаються в коробку розгалуження і закриваються кришкою. Після цього включаємо електрику і перевіряємо роботу вимикача і на цьому монтаж вимикача закінчений.