Як підготувати автомобіль до зими

Чи готові ви і ваш автомобіль до зимових поїздкам? Як краще підготувати автомобіль до зими і ожеледиці?

autozima 300x180 Як підготувати автомобіль до зимиЯкщо гарненько підготуватися, то не доведеться чистити мобільним телефоном вітрове скло, не розрядиться акумулятор, не знадобиться викликати техдопомогу, не лопне від морозу ємність з рідиною для очищення скла. Поміркувавши і доклавши трохи зусиль, ви позбавите себе від клопоту, яких не минути, якщо лопне радіатор або на колесах залишити літні покришки. І вас не занесе ні в замет, ні в канаву. Підготуйтеся до зими самостійно, тим самим заощадивши чимало грошей.

Перевірте акумулятор і генератор. Взимку автомобіль споживає набагато більше електроенергії: для нагрівання повітря, підігріву сидінь, сушіння заднього скла, запуску двигуна у морозний день.

Дуже важливо користуватися охолоджувальною рідиною з температурою замерзання хоча б на кілька градусів нижче температурного мінімуму вашої кліматичної зони. У наших умовах можна використовувати рідину з температурою замерзання -20 ° С.

Очистіть і знежирте дроти запалення, просушіть і обробіть їх силіконовим аерозолем. Врахуйте, проводи перед обробкою повинні бути сухі, інакше залишилася під силіконом волога призведе до проблем з запалюванням.

Рідина для миття скла, навіть якщо її концентрація розрахована на замерзання при температурі -15 ° С, під час їзди, на вітрі, замерзає при більш високій температурі. Користуйтеся взимку одним і тим же концентратом. Розумніше злити річний розчин і заповнити ємність новим, призначеним для зими.

Хороший зарядний пристрій для акумуляторів коштує недорого. З ним можна завести машину, навіть якщо забули вимкнути радіо. У холоди потужність акумулятора падає, а якщо провести кілька «холодних» запусків, то, можливо, буде потрібна підзарядка.

Прочистіть і відрегулюйте розпилювальні форсунки, щоб рідина акуратно потрапляла на скло.

Очистіть щітки двірників, а при необхідності – змініть. Скло очищається тонким гумовим краєм щіток, але коли він пошкоджений, на склі залишаться смуги.

Задуйте дверний замок мастилом в аерозольній упаковці. Таку упаковку краще завжди мати при собі, в кишені або сумці.

З 1 грудня по 1 березня на вашому автомобілі повинна стояти зимова гума. Шипованими покришками можна користуватися з 1 жовтня до 1 травня.

Брудні і жирні скла потіють швидше. Вимийте вікна зсередини засобом для чищення скла. Зовні їх можна вимити засобом для миття автомобільних вікон. Скло потрібно ретельно протерти.

Гумові ущільнювачі повинні бути еластичними. Відкрити примерзлий двері дуже важко! Очистіть, розігрійте і промастіть ущільнювачі силіконовим олівцем.

Задуйте дверний замок мастилом в аерозольній упаковці. Таку упаковку краще завжди мати при собі, в кишені або сумці.

Правильне «прикурювання»

  • Повністю вимкніть струм, повернувши ключ стартера.
  • З’єднайте червоним проводом позитивні клеми акумуляторів. Потім один кінець чорного дроту підключіть до (-) клеми акумулятора другої машини. Інший контакт чорного дроту підключіть до шасі автомобіля з розрядженим акумулятором. Цей дріт не можна підключати до негативної клеми акумулятора.
  • Заведіть один автомобіль, а потім автомобіль з розрядженим акумулятором.
  • Щоб не пошкодити електронні прилади від напруги зарядки, увімкніть, наприклад, підсушувач заднього вікна.
  • Після зарядки спочатку від’єднайте чорний, а потім червоний провід.
  • Щоб автомобіль знову заводився від акумулятора, досить 30-45 хвилин їзди.