Як підготовити стіни під шпалери

Для того, щоб шпалери лягли рівно і без дефектів , а також для їх довгого терміну служби , стіни під них треба підготувати . Полягає така підготовка в комплексі заходів , кількість і тип яких залежить від стану поверхонь і їх матеріалу. У результаті підготовки стіни або стелі під шпалери повинні бути гладкими , рівними і без дефектів. Багато хто думає , що товсті і щільні шпалери з фактурним малюнком можуть приховати недоліки непідготовлених стін , але це не так – найменша ямка або опуклість будуть все ж видно , тому краще витратити час і вирівняти стіни. Якщо ж на стінах вже є якесь покриття, то його можна залишити (якщо воно тримається міцно тримається ) або ж видалити , якщо шар цілісність його порушена. На будь-яких поверхнях необхідно видалити кріплення, зашпаклювати тріщини і щілини , шви на стиках і біля прорізів. Можна зняти лиштви дверей , а якщо їх не чіпати , то тоді необхідно ретельно закласти щілини між ними і стінами.

 Як підготовити стіни під шпалериПідготовка обштукатурених поверхонь

Підготовку оштукатурених поверхонь під обклеювання шпалер можна порівняти з підготовкою до малярних робіт – це шпатлювання , обробка тріщин і швів , шліфування і просушування стін. Перше і найголовніше правило – на свіжопоштукатурені поверхні шпалери не клеяться. Якщо не дати штукатурці нормально просохнути , то надалі це може обернутися неприємностями по типу вогкості або грибка. Перевірити чи висохла штукатурка можна візуально , але краще використовувати метод перевірки на лужність – до обштукатуреної поверхні прикладають лакмусовий папірець , і якщо вона придбала синюватий відтінок , значить в ній міститься луг , і необхідно дати просохнути поверхні ще кілька днів. вирівнювання стін під обоіДля прискорення процесу висихання можна використовувати метод флюатування. При ньому на негашене вапно , що міститься в штукатурці , впливають спеціальними речовинами ( флюатом ) , під впливом яких вапно перетворюється у фторид кальцію , а штукатурка стає твердою. Якщо на стіні є стара вапняна або клейова побілка , то її необхідно видалити. Для цього використовують щітки і шпателі , а очищені поверхні додатково протирають мокрими ганчірками . Якщо на стінах є плями , які можуть проступити крізь шпалери , то краще зафарбувати їх нітролаком або заклеїти алюмінієвою фольгою. Бетонні стіни без будь-якої обробки перед обклеюванням шпалер треба обштукатурити . Але якщо такої можливості немає , то слід прогрунтувати їх і закрити дефекти гіпсом або штукатуркою.

Підготовка пофарбованих поверхонь

Поверхності з масляною фарбою можна сміливо обклеювати шпалерами , що не зчищаючи фарбу , оскільки склади на масляній основі досить міцно тримаються на поверхнях . Якщо фарба ніде не потріскалася і не полущилась , то її необхідно промити теплою водою з додаванням господарського мила або соди. Якщо на фарбі видно помітні шорсткості , то краще зачистити її дрібнозернистої наждачкою . Клеїти шпалери на стіни з масляною фарбою краще крохмальними і борошняними клейстерами . Перед наклеюванням шпалер місця біля наличників , плінтусів і по верху стін краще промазати клейстером , а потім вже клеїти шпалери як звичайно.

Підготовка дерев’яних поверхонь

Часто міжкімнатні перегородки в заміських будинках виконують у вигляді дерев’яного каркаса , оббитого будівельним картоном , ДСП , фанерою , гіпсокартоном , ДВП або сухою штукатуркою . Перед обклеюванням шпалер стики листових матеріалів і плит зачищають , зашпакльовують і забарвлюють масляною фарбою , яка запобіжить порчу поверхонь . Іноді шви між плитами заклеюють марлею або паперовими смужками. Ці місця потім також шпаклюють , зачищають і профарбовують олійними фарбами. Зробити це треба обов’язково . Інакше в цих місцях на шпалерах з’являться западини і відобразяться щілини. Якщо стіни обшиті фанерою за допомогою цвяхів , то їх капелюшки забивають глибше доти , поки вони не поринуть вглиб матеріалу. А потім промащують оліфою або фарбою , покривають шпаклівкою і зачищають наждачкою . Якщо залишити цвяхи як є , то через деякий час на поверхні стін можуть з’явиться сліди іржі, які зіпсують шпалери. Іноді дерев’яні поверхні перед обклеюванням шпалер оббивають тканиною. У цьому випадку вона буде виконувати роль шару , який приховає дефекти дерев’яних поверхонь і запобіжить пошкодження шпалер. Перед оббивкою тканина змочують водою , щоб вона сіла і краще напнулася.

Підготовка поверхонь , вже обклеєних шпалерами

Якщо стіни раніше були обклеєні небудь рулонними або плівковими матеріалами , то їх треба обов’язково видалити. А от старі паперові шпалери можна залишити , звичайно ж , за умови , що вони міцно тримаються. Перевірити наскільки вони міцно приклеїлися до стіни можна простим методом – змочуванням водою. Якщо після збризгування або протирання водою на шпалерах з’являться міхури або здуття , то значить їх треба видаляти. Якщо ж старі паперові шпалери тримаються міцно , то на них можна сміливо клеїти нові шпалери , попередньо зачистивши місця потертостей і шорсткостей наждачним папером. Якщо шпалери доведеться видаляти , то роблять це за допомогою шпателя , намагаючись не пошкодити шар штукатурки. Після зняття поверхню стін обробляють так само , як і обштукатурені – промивають водою , шпаклюють , закладають дефекти і зачищають до гладкості .