Як перетягнути крісло своїми руками

Перетяжка крісла здатна повернути старих меблів колишньої привабливий вигляд. Самостійна перетяжка не так складна , як здається, і може бути проведена для будь-якого предмета м’яких меблів – стільця, дивана чи крісла . Саме крісла перетягуються найчастіше – обсяг робіт менше, а результат завжди радує. За допомогою перетяжки можна не тільки відновити меблі, але і створити єдиний гарнітур, оббивши відповідною тканиною і диван, і крісла.
Перетяжку крісел починають з оцінки стану оббивки і загального зовнішнього вигляду крісла. Після того , як вирішено , що викинути , а що залишити приступають до розбирання меблів. Для цього треба підготувати інструменти: різні ключі, молоток, пасатижі, стамеску, ніж і обценькиperetyazhka 300x188 Як перетягнути крісло своїми руками. Краще розбирати повністю всі крісло , це полегшить ремонт і відновлення. Скоби і старі меблеві цвяхи необхідно видалити , щоб вони не пошкодили нову оббивку. Старий поролон також можна викидати, з часом він втрачає еластичність і стає крихким . Якщо сидіння крісла зроблено у вигляді каркасу з поперечними і поздовжніми гумовими ременями , то , швидше за все , ці ремені також доведеться замінити . Для заміни можна використовувати аптечні джгути , вони досить міцні і витримають велику вагу.

Після розбирання крісла треба визначитися з кількістю матеріалу:

  • оббивної тканини
  • поролону
  • ременів
  • тканини для днища крісла
  • скоб для меблевого степлера

Необхідно підрахувати загальну площу тканини і додати до неї 20% на припуски. Якщо крісло з дерев’яними підлокітниками і необхідно відновити лакове покриття , то необхідно запастися наждачним папером і лаком по дереву. Можливо , також знадобляться меблеві металеві куточки або іншої кріплення .
Якщо в процесі розбирання виявилося, що одна з дерев’яних частин меблів тріснула , то її можна виправити. Пошкоджене місце промащують клеєм ПВА і стягують струбцинами або дротом. Деталь залишають до повного висихання на кілька годин і після цього її можна збирати.

Оббивну тканину треба вибирати щільну і міцну, а поролон повинен підбиратися такої товщини , щоб на кріслі було зручно сидіти , але при цьому поролон не зім’явся . Зазвичай для сидіння використовують пару шарів різної товщини: один 60 мм, а другий вже залежно від конкретного крісла. Для спинки можна застосувати поролон товщиною 40 мм. На бічні елементи зазвичай укладають листи поролону товщиною 25-30 мм. Закріплюють весь поролон меблевим степлером через кожні 10 см по нижньому краю деталі. Можна залишати припуск , при натягуванні це стане в нагоді для убирання нерівностей.

peretyazhka1 300x179 Як перетягнути крісло своїми рукамиКожна деталь крісла обтягається окремо. Починати треба з якої-небудь однієї сторони, а після кожного закріплення скоби треба трохи розтягнути тканину, щоб надалі на оббивці не з’явились зморшки. Таким чином закріплюють протилежну сторону , а потім дві решта . На кутах зазвичай залишається зайва тканину і її треба видаляти. Надлишки тканини збирають в гармошку і обрізають зайве , залишаючи 1,5 см на припуск . Потім обрізаний край тканини загортають усередину і закріплюють скобою .

Після оббивки всіх елементів тканиною можна приступити до виправлення інших недоліків. Якщо на меблях є коліщатка і їх треба поміняти , то краще вибрати коліщатка на кулькових підшипниках – такі вироби набагато міцніше . При обробці дерев’яних підлокітників , старе покриття видаляють шліфмашиною або дрилем зі спеціальними насадками. За відсутності інструменту можна відшліфувати підлокітники вручну. Після цього поверхню покривають лаком на ПФ- основі – такі лаки довше сохнуть, але зате вони утворюють рівномірне покриття без нерівностей і патьоків.

Останній етап – це обробка нижньої частини крісла підкладковими матеріалами. Для цього можна взяти будь-яку тканину, тому що її абсолютно не видно. Як бачимо , перетяжка крісла – це не так вже й складно.