Як оновити табурет

У будь-якому будинку або на дачі знайдеться старий табурет, який при бажанні можна відновити і тим самим перетворити на стильне доповнення інтер’єру. Багато викидають старі меблі, знайдену в бабусиній квартирі або на дачі, наприклад. Адже ці вироби, як правило, зроблені руками справжніх майстрів з міцної деревини, тому служити вірою і правдою можуть довгі роки.

Оновити старий табурет можна кількома способами, але всі вони нескладні і не вимагають багато часу. Буває і так, що для відновлення привабливого зовнішнього вигляду, досить лише зняти старе покриття і пофарбувати або перелакувати деревину вироби. Якщо ж хочеться кардинально змінити зовнішній вигляд табурета, то можна використовувати декоративну забарвлення, техніку декупаж, трафарети і т.д.

Реставрація табурета

taburet 300x220 Як оновити табуретДля роботи з табуретом знадобляться наступні матеріали та інструменти: наждачний папір, шпаклівка і грунт для дерева, безбарвний лак, акрилові фарби, пензлі, шпалери, відповідний клей.
Для початку позбавляються від старого покриття у вигляді фарби або лаку. Можна використовувати шліфувальну машинку, але більш доступна наждачний папір. Поверхня табурета змочують водою, а потім починають зачищати шліфувальною папером. У важко доступних місцях вироби можна прибрати старий лак або фарбу за допомогою ножа або стамески.
Після зачистки протирають поверхню виробу вологою ганчірочкою і прибирають робоче місце від пилу і стружки. Якщо на поверхні табурета є поглиблення, то їх закладають шпаклівкою для дерева. Після цього поверхню обробляють грунтовкою для підкреслення структури дерева і лакують. Лак краще вибирати прозорий (матовий або глянцевий). Після нанесення першого шару чекають його висихання, а потім фарбують вдруге.

Тепер необхідно змінити оббивку. За розміром старого чохла вирізують шматок з нового матеріалу і також вирізують поролоновий квадрат. Його кладуть на сидіння табурета, натягують тканину і прибивають меблевим степлером або маленьким гвоздиками з нижньої сторони сидіння.

Для прикраси табурета його поверхню можна розмалювати візерунками, які особливо виграшно виглядають на необбитому тканиною сидінні. Для розпису краще взяти акрилову фарбу, яка швидко сохне і має різноманітну колірну гамму. Також, якщо в процесі фарбування ви допустили помилки, можна швидко виправити помилку і зняти зайву фарбу ватною паличкою.
Для того, щоб елементи орнаменту були симетричними і рівними краще використовувати шаблони. Їх роблять з щільного паперу (ватману або картону), а ще простіше зробити трафарети з шпалер – сподобався малюнок вирізують по контуру.

Оновлення табурета в техніці декупаж

taburet1 199x300 Як оновити табуретПрикрасити табурет допоможе техніка декупаж, за допомогою якої на поверхні виробу можна створювати не тільки візерунки, а й цілі картини – головне підібрати відповідну серветку.

Підготовка до роботи полягає в знятті старого шару фарби або лаку, оскільки поверхня для нанесення малюнка повинна бути не тільки чистою, але і гладкою. Сама техніка нескладна, але вимагає деякого досвіду, тому починати краще з мотивів простіше.
Для роботи знадобляться наступні матеріали та інструменти: тришарові серветки з вподобаним візерунком, клей ПВА, пензлі, наждачний папір, акрилова фарба і лак.

Як прикрасити табурет в техніці декупаж

  • Спочатку очищають поверхню табурета за допомогою ошкурювання наждачним папером різної зернистості. На першому етапі можна взяти крупнозернисту папір, а потім перейти на більш дрібнозернисту. Після робіт поверхню протирають вологою ганчірочкою.
  • Потім фарбують табурет акриловою фарбою, бажано в два шари. Нанесення фарби обов’язково, оскільки серветки дуже тонкі, і малюнок буде напівпрозорим. На світлому однотонному фоні малюнок буде виглядати більш виграшно. Акрилова фарба дає щільний і однотонний фон, не має різкого запаху, до того ж сохне вона дуже швидко.
  • Після повного висихання фарби переходять до наклеювання серветки з візерунком. Малюнок можна вирізати по контуру або приклеїти цілком.
  • Від серветки відокремлюють верхній шар і прикладають до поверхні табурета. Потім зверху наносять шар розведеного з водою у співвідношенні 1:1 клею ПВА за допомогою плоскої кисті. Поверхня розгладжують, видаляючи бульбашки повітря і зморшки.
  • Коли клей висохне, зверху наносять шар прозорого захисного лаку, який запобіжить механічні пошкодження табурета і підкреслить візерунок. Лак може бути глянсовим або матовим.