Як оновити стару шафу

Часто зустрічаються ситуації , коли старі меблі втрачає свій привабливий зовнішній вигляд , але при цьому залишається міцною і добротної . Деякі віддадуть перевагу викинути старий стіл або крісло , а якщо є бажання помайструвати і застосовувати свої творчі здібності , то можна оновити стару шафу або стільці .

Це дозволить заощадити на придбанні нових меблів , і отримати оновлені предмети меблів без особливих витрат часу і зусиль. Зараз існує чимало способів реставрації меблів – фарбування , розпис , декупаж , обклеювання плівками з імітацією різних матеріалів і т.д. Кожен може вибрати спосіб за своїм смаком і з використанням найбільш відповідних матеріалів. Як правило , відновлення зовнішнього вигляду старих меблів не вимагає великих матеріальних витрат.
mebl123 300x174 Як оновити стару шафуЯкщо Ви вирішили оновити стару шафу , то необхідно спочатку подумати про те, яким методом і за допомогою яких матеріалів буде проводитися декорування . Також необхідно врахувати загальний стиль інтер’єру і інших предметів меблів , адже за допомогою реставрації можна об’єднати в єдиний стиль розрізнену меблі. Так якщо решта меблів темна , то шафа треба робити в схожих відтінках або ж використовувати у відтінку темні деталі. Можна об’єднати різну меблі схожим малюнком або орнаментом.

Оновлення шафи шпалерами

Найбільш простий і дешевий спосіб реставрації старої шафи – це його обклеювання шпалерами. У цьому випадку використовують міцні шпалери за типом флізелінові або вінілові . Можна обклеїти весь шафа повністю або його окремі частини. Іноді використовують для реставрації старої шафи ті ж шпалери , що і на стінах кімнати , але при цьому краще декорувати шпалерами окремі частини шафи, наприклад , середину панелей , щоб меблі не зливалася зі стінами . Хоча саме такий прийом суцільного обклеювання меблів шпалерами під колір стін використовують у разі , якщо хочуть розширити простір в приміщенні.
Якщо стіни в кімнаті світлі , то можна вибирати шпалери для декорування шафи яскравих відтінків. Якщо в оформленні стін використані шпалери з малюнком , то шафу можна обклеїти однотонними шпалерами або з неяскравим малюнком , і навпаки – однотонні шпалери на стінах дозволяють використовувати будь-які шпалери для шафи . Можна використовувати для зовнішньої і внутрішньої частини шафи різні шпалери .
Клеїти шпалери на шафу можна будь-яким клеєм , відповідним для паперу , але краще використовувати ПВА.
Ще більше спростити процес наклеювання можна , якщо використовувати самоклеючі шпалери . Вони бувають різних кольорів і з різним малюнком – з імітацією дерева , каменю , металу і т.д. при обклеюванні необхідно дотримуватися обережності і не поспішати , інакше можуть з’явитися міхури і зморшки , які потім буде важко розгладити .

Оновлення шафи за допомогою фотографій

Цікавий ефект поновлення меблів досягається при використанні фото . Можна застосувати фотошпалери або замовити друк вподобаної фотографії в міні -друкарні – в цьому випадку надрукувати можуть зображення будь-якого розміру. Також можна використовувати багато невеликих фотографій , застосовуючи їх у вигляді колажу.

  • Стару шафа спочатку треба очистити від старої фарби або лаку за допомогою шліфувальної машинки або наждачного паперу. Після цього його треба протерти ганчіркою для очищення від пилу.
  • Далі поверхню меблів покривають шаром грунтовки або білої фарби . Для цього чудово підходять акрилові фарби, але можна використовувати й інший тип лакофарбової продукції.
  • Підготовлені фотографії наклеюють на шафу по частинах , акуратно огинаючи кути і зрізи. Можна декорувати фотографіями не весь шафа , а тільки його дверцят , а інші деталі пофарбувати фарбою в тон.
  • Після того , як фотографії або фотошпалери висохнуть , шафа треба покрити безбарвним лаком – це вбереже меблі від пошкоджень і продовжить її термін служби.

Оновлення шафи фарбою

Старі меблі завжди можна перефарбувати , причому можна отримати шафа абсолютно іншого відтінку . Якщо необхідно перефарбувати темні меблі в світлий відтінок , використовують грунтовки або фарбують меблі попередньо в білий колір , після цього можна фарбувати шафа в обраний відтінок. Розглянемо більш докладно приклад перефарбування шафи.

  • Поверхню шафи зачищають шліфувальною машинкою або вручну наждачним папером.
  • Після цього всі тріщинки і впадинки шпаклюють спеціальною шпаклівкою для меблів і поверхню покривають спеціальною грунтовкою. Необхідно нанести кілька шарів грунтовки – так фарба ляже рівніше.
  • Далі шафу покривають фарбою обраного кольору за допомогою фарбопульта . Такий метод дозволить отримати рівно забарвлену поверхню. Для більш насиченого кольору фарбу наносять кількома шарами , чекаючи висихання кожного шару фарби (2-4 години).
  • Для більшої декоративності поверх шару фарби основного відтінку наносять шар лаку , що додає шафі перламутровий блиск.
  • Виступаючі частини шафи обробляють поролоновою губкою , змоченою у фарбі основного кольору. Це дасть ефект мармуровості на деталях шафи. Фарбу для цих цілей краще розвести трохи водою – так вона ляже рівніше .
  • Через добу фарба висохне , і шафа буде готовий до експлуатації.

Оновлення шафи дзеркалами

Можна також прикрасити шафа дзеркалами. Крім приховування дефектів на дверцятах , такий метод дозволяє також розширити простір в невеликих приміщеннях. Для здійснення цієї ідеї необхідно замовити в дзеркальній майстерні або магазині панелі потрібного розміру і прикріпити їх до дверцят шафи за допомогою спеціальних кріплень або на рідких цвяхах.

Оновлення шафи тканиною

Іноді для декорування старої, але міцної шафи використовують обтягування тканиною. Можна прикрасити таким чином дверцят меблів, підклавши під шар тканини тонкий поролон або синтепон. Тканина на зворотному боці дверцят закріплюють меблевим степлером або рідкими цвяхами.
Тканина для оббивки шафи краще вибирати в тон шпалерам і решти деталей інтер’єру. Краще вибирати тканини досить щільні , щоб їх можна було легко натягувати і вони не деформувалися в процесі. Якщо шафа , оббитий тканиною , набридне , завжди можна поміняти тканину на іншу або використовувати інший спосіб декорування.