Як очистити воду в басейні

ochistka1 300x261 Як очистити воду в басейніРано чи пізно замислюється над тим, як очистити воду в басейні, кожен власник домашньої міні-водойми, оскільки навіть ідеально відфільтрована вода з часом втрачає свою прозорість. Причин для цього може бути не мало, і в даній статті ми розглянемо найпоширеніші випадки забруднення води і способи очищення води в басейні для кожного з них.

Якщо вода у Вашому басейні стала каламутною, то спочатку необхідно встановити причину, усунути її, домогтися необхідної якості води і потім постійно підтримувати відкориговані параметри, час від часу контролюючи їх.

Очищенням води в басейнах займаються багато фірм, але їхні послуги коштують не мало, до того ж найчастіше впоратися із забрудненням можна власними силами. Перш за все, необхідно скористатися набором для тесту (наприклад, хлор / рН), щоб перевірити параметри води, а далі вже слідувати виходячи з того, що показав тест.

  • Іноді вода в басейні набуває молочне забарвлення. Можливою причиною цього можуть послужити тверді солі, що утворилися в результаті високого рівня pH або загальної лужності. У цьому випадку необхідно знизити рівень pH до правильного значення за допомогою спеціальних хімічних засобів.
  • Якщо вода помутніла, то причин може бути кілька. Наприклад, накопичився бруд через недостатню фільтрацію або слабке хлорування. У першому випадку необхідно ретельно промити фільтр або при необхідності замінити його. Іноді фільтр не працює через те, що пісок в ньому забруднився або покрився відкладеннями кальцію (у разі жорсткої води). У цьому випадку пісок необхідно промити спеціальним миючим розчином або повністю замінити. Якщо причина в недостатньому хлоруванні, то проводять суперхлорування нестійким хлором, використовуючи гіпо-хлорит кальцію або гіпохлорит натрію, з метою підвищити рівень вільного хлору до 10 мг / л. Потім додають освітлювач, щоб вода стала прозорою.
  • Причиною для помутніння води також може бути використання стійкого хлору типу дихлорида і трихлорида. У цьому випадку ефективність хлорування в басейні знижується, оскільки рівень вільного хлору в басейні мінімальний і у зв’язку з цим хлор не встигає знищувати шкідливі бактерії.
  • Рівень сталого хлору води знижують, замінивши частину води і заповнивши басейн новою водою. Потім проводять суперхлорування з метою досягнення рівня вільного хлору показника 10 мг / л.
  • Іноді вода в басейні зеленіє. Це відбувається тоді. Коли хлорування неефективно і у воді розмножуються водорості. Для усунення цього ефекту також проводять суперхлорування нестійким хлором (для більш швидкого дії) або застосовують альгицид, очистивши басейн від всіх водоростей. Також треба промити фільтр, щоб видалити з нього мертві водорості. Потім у воду додають освітлювач, а для профілактики час від часу використовують альгицид або хлор з додаванням альгіциду.
  • Іржа у воді свідчить про проблеми з трубами або фітингами. Труби можуть іржавіти через низький рівень рН води, а фітинги з чорного металу або стали також схильні іржавіння. У цьому випадку воду в басейні треба замінити, попередньо очистивши всі плями іржі з поверхонь басейну і замінивши фітинги чорного металу на мідні або з ПВХ. Параметри нової води необхідно відкоригувати для запобігання іржавіння.