Як обшити балкон своїми руками

Обшивка балкона своїми руками необхідна в тому випадку , якщо ви хочете перетворити це місце в зону для відпочинку або навести лад на балконі. У багатьох балкони служать складом непотрібних речей і завалені різноманітним мотлохом, але ж якщо привести це місце в порядок і облагородити , то вийде затишна невелика кімната відпочинку.

balkon001 300x225 Як обшити балкон своїми рукамиЗазвичай, ремонт на балконі або лоджії проходить у кілька етапів, першим з яких є скління. Зараз замість дерев’яних рам використовують металопластикові , які надійно захищають приміщення від холоду і вітру, а до того ж добре виглядають. Але важливо розуміти , що крім склопакетів, слід також ізолювати від холоду балконне огорожу, тому наступним етапом йде утеплення балкона.

Для утеплення зазвичай роблять обрешітку з дерев’яних брусків, в осередки якої укладають плити утеплювача (мінеральної вати, пінополістиролу і т.д.). Утеплювальний матеріал розташовують внахлест і закривають зверху панелями або іншим оздоблювальним матеріалом.

Далі проводять внутрішню обшивку балкона або лоджії за допомогою різних матеріалів. Зараз на ринку будматеріалів представлено безліч різних виробів для цих цілей – вагонка , пластикові панелі , дошки і т.д. Всі вони мають свої переваги і недоліки.
Іноді для обшивки балконів використовують керамічну плитку. Особливо часто цей варіант застосовують у разі примикання балкона до кухні. При цьому використовувати звичайну плитку для внутрішніх приміщень не рекомендується , оскільки навіть на утепленому балконі відбуваються коливання температури, а потім плитка може потріскатися . Необхідна спеціальна плитка для зовнішніх робіт. Краще якщо вона буде не глянцевою, а шорсткою, матовою або імітує натуральний камінь.
У деяких випадках балкон обклеюють шпалерами, але вони вигорають на сонячних променях, а також бояться вологи, тому це не самий практичний варіант.

Ще одним варіантом є вагонка – пластикова, дерев’яна або з декоративним покриттям. Пластикова вагонка є найдешевшим варіантом , але має серед недоліків швидкий знос , тому через деякий час роботи по обшивці балкона доведеться повторити.

Обшивка балкона дерев’яною вагонкою

Часто вибирають дерев’яну вагонку , оскільки це екологічний і красивий обробний варіант(див. малюнок зверху). Така обшивка створює затишну , теплу і домашню атмосферу. Дерев’яна вагонка також , як і пластикова, з’єднується через пази, тому створює безшовне покриття . Для гладких стін необхідно , щоб вагонка була рівною і добре підігнаною , а також ретельно обробленої і сухою. У цьому випадку вона прослужить довго , а балкон буде виглядати красиво і затишно.
Крім того , дерев’яна вагонка з часом тільки трохи жовтіє , але втрачає свій привабливий зовнішній вигляд. До достоїнств дерев’яної вагонки можна віднести також хорошу звуко – і теплоізоляцію.

Матеріали та інструменти

Для обшивки балкона знадобляться: бруски перетином 3х2 см для обрешітки, дерев’яна вагонка, шурупи, фінішні цвяхи, пластикові дюбелі, шуроповерт, дриль, молоток, електролобзик, шліфмашинка.

Перед початком робіт необхідно прорахувати кількість необхідних матеріалів , при цьому треба враховувати , що вагонка різної довжини ( 2,5-3,3 метра). Продається вона в пачках по 10 штук. Також треба прикинути кількість брусків для обрешітки. Зазвичай їх розташовують поперечно на стелі і горизонтально на стінках з кроком 50 см. На всякий випадок треба взяти запас у 10-20 % на випадок помилки або непередбачених ситуацій.

Як обшити балкон вагонкою

  •  Як обшити балкон своїми рукамиПочинають монтаж обрешітки. Дерев’яні бруски кріпляться на шурупи з дюбелями , під які в бетонній стіні свердлять дрилем отвору.
  • Крок шурупів в дерев’яних планках становить 40-50 см.
  • Обрешітку роблять відразу і на стелі, і на стінах, періодично перевіряючи горизонтальність будівельним рівнем . Вагонку кріплять до брусків фінішними цвяхами. Першу вагонку ретельно вирівнюють за рівнем і прибивають до брусків обрешітки. Її розташовують пазом до кута , а наступну дошку вставляють пазом у гребінь першого елемента.
  • Таким чином , закріплюють всі дошки вагонки , прибиваючи їх цвяхами. Треба намагатися прибивати дошки вагонки цвяхами на одній лінії.
  • При необхідності в вагонці вирізають технологічні отвори для розеток, світильників і вентиляційних отворів. Для більш акуратного поводження з вагонкою і запобігання вм’ятин і подряпин на ній використовують сталевий пробійник з плоским кінцем. Він тулиться до цвяхів і по ньому б’ють молотком.
  • Для оформлення підвіконня дерев’яною вагонкою застосовують дошку відповідної ширини. У бетоні підвіконня свердлять отвори під дюбелі і потім кріплять дошку на шурупах з дюбелями.
  • З планками вагонки дошку підвіконня також з’єднують шурупами.
  • Край дошки підвіконня шліфують за допомогою шліфувальної машинки.
  • Щілини між стінкою і підвіконням заповнюють монтажною піною. Стики вагонки і кути закривають спеціальними плінтусами дерев’яними куточками. Після обшивки можна покрити всю вагонку лаком.

Зовнішня обшивка вагонка

balkon003 300x251 Як обшити балкон своїми рукамиДля більшої теплоізоляції балкон треба обшивати і зовні. Навіть бетонні та цегляні парапети не зберігають тепло, не кажучи вже про металевих парапетах і гратчастих балконах. Зовні балкони обшиваються сайдингом, пластиковими панелями або вагонкою. Всі ці матеріали спеціально призначені для зовнішніх робіт. І вагонка і панелі можуть бути будь-якого кольору, але найчастіше використовують білі, які підходять під колір вікон. Якщо використовують вагонку, то найчастіше використовують планки шириною 10 см. Більш економічним і практичним варіантом обшивки в порівнянні з сайдингом є панелі з ПВХ.
Зовнішня обшивка за правилами робиться одночасно з склінням балкона. У цьому випадку не треба знімати склопакети і рами. Під час монтажу вагонка закріплюється на рейки , а між собою за допомогою спеціальних кріплень. Оскільки зовнішня обшивка зазвичай виконується на висоті, то ці роботи краще довірити фахівцям.