Як обробити будинок сайдингом

sayding 300x200 Як обробити будинок сайдингомЯкщо Ви задумали оновити фасад свого будинку і хочете дізнатися, як обробити будинок сайдингом, то слід заздалегідь ознайомитися з деякими особливостями таких робіт. Якщо почати обробку фасаду сайдингом з складання докладної схеми монтажу, то можна уникнути багатьох проблем і помилок в обробних роботах. Потім можна приступати до підготовки основи, а саме до установки обрешітки з дерев’яних брусів, обрізних дощок або металопрофілю. Важливою умовою правильного монтажу сайдинга є підготовка максимально рівної основи, оскільки в протилежному випадку недоліки і нерівності лише підкресляться сайдингом.

Обшивка фасаду сайдингом може здійснюватися як з утеплювачем, так і без нього. Якщо обраний перший варіант, то пухкий утеплювач виключається.

При обробці сайдингом головним правилом є фіксація панелей сайдинга таким чином, щоб залишався зазор для стиснення і розширення матеріалу в результаті температурних впливів. Цокольний сайдинг (вініловий або металевий) монтується за допомогою цвяхів або саморізів, якими панелі закріплюються через прямокутні прорізи. Цвяхи не можна вбивати в саму панель сайдинга, оскільки це може призвести до її руйнування. Після закріплення панелі повинні вільно рухатися в горизонтальному напрямку.

Для обробки сайдингу необхідний певний набір фурнітури:

 • стартові профілі
 • внутрішні і зовнішні куточки
 • фінішні рейки
 • J-профілі

sayding1 300x218 Як обробити будинок сайдингомСтартовий профіль – це елемент, з якого починається закріплення панелей. Зовнішній кут необхідний для обробки сайдингом зовнішніх кутів будівель і створення рівних стиків, внутрішній кут відповідно використовується для облицювання внутрішніх кутів будівель. J-профілі використовуються для закріплення панелей сайдинга навколо дверних і віконних прорізів, а також на стиках карниза. Фінішні рейки завершують монтаж верхнього ряду панелей сайдинга.

Починають обшивку сайдингом з місць з найбільшою навантаженням – дверей, отворів, воріт і т.д.

Для того, щоб видалити з’єднання панелей від цих місць, панелі кріпляться один до одного за допомогою спеціального замкового з’єднання: нижня частина замку верхньої панелі замикається на верхньому замку нижчерозташованої панелі. Таким чином кріплять ряд за рядом. Необхідно уникати сильного натягу панелей при їх зчепленні з попереднім поруч, інакше сайдинг може здуватися в деяких місцях і порушиться цілісність обшивки.

Як обробити будинок сайдингом

 1. Видаляємо з поверхні фасаду всі зайві елементи: віконниці, кріплення ліхтарів, решітки, водостічні труби та карнизи або інші деталі фасаду.
 2. При необхідності знімаємо попередні оздоблювальні матеріали або виробляємо їх зміцнення, щоб надалі вони не заважали монтажу сайдингу.
 3. Встановлюємо обрешітку з обраного матеріалу по всій поверхні фасаду.
 4. Визначаємо нижню точку стіни, відступаємо від неї на відстань 77 мм і відбиваємо горизонтальну лінію по всьому периметру будинку, використовуючи будівельний рівень і шнурок. Початкову смугу встановлюємо під цією лінією.
 5. Монтуємо зовнішні та внутрішні профілі сайдингу у всіх кутах будинку.
 6. Починаємо монтувати монтаж панелей сайдинга, починаючи від початкової смуги і рухаючись вгору. Панелі необхідно стикувати внахлест з використанням Н-подібного профілю. При такому стикуванні стики панелей необхідно розташовувати в шаховому порядку. Розмір нахлісту панелей сайдинга становить 25 мм.
 7. Перед тим, як встановлювати останню стінну панель сайдинга вгорі, монтуємо у верхній частині стіни фінішний профіль. Завершальну стінну панель сайдинга підрізаємо до потрібної ширини і монтуємо її, затиснувши обрізану крайку у фінішному профілі.