Як обприскувати дерева

Рано чи пізно перед будь-яким садівником постає питання, як обприскувати дерева. Працюючи у своєму саду і доглядаючи за деревами, дачники хочуть восени отримати хороший урожай фруктів, але якщо не боротися з шкідниками, то плоди будуть вражені різними жучками та хворобами. Піклуватися про збереження врожаю треба ще з ранньої весни і протягом усього літа, обприскуючи дерева і чагарники. Цей метод допомагає позбутися таких шкідників, як гусениці, тля, кільчастий шовкопряд, квіткоїд, білан, парша, борошниста роса та інших.

Обприскувати треба плодові дерева: черешню, грушу, яблуню, сливу, абрикосу та айву, а також такі ягідні чагарники, як малина, смородина і агрус. Необхідно це для того, щоб уникнути пошкоджень від шкідників, які уповільнюють ріст рослин і їх розвиток, призводять до уповільнення появи плодів і поганого врожаю.

Час обприскування

Дерева і чагарники обприскують, як мінімум, три рази на сезон: ранньою весною – від шкідників, які здатні пережити зиму, коли з’явилися листя – від пробуждающихся шкідників, і після цвітіння – від різних плодожерок і Паутінник. По максимуму дерева можна обприскувати кожні 2 тижні, саме стільки часу діє розчин за відсутності сильних опадів. При такому підході важливо пам’ятати, що обприскування треба закінчити за 2-3 тижні до збирання врожаю, а взагалі використовувати хімію не бажано, коли на деревах вже сформовані плоди. Чагарники обприскують рідше, ніж дерева, наприклад, малину, на якій висить зав’язь, взагалі не обприскують. Обприскувати рослини треба в суху і безвітряну погоду, вранці або ввечері.

Засоби для обприскування

У наш час існує безліч засобів для обприскування до розпускання бруньок – це розчин мідного купоросу, ДНОК, нітрафен, бордоська рідина, емульсії «Препарат-30», «КЗМ» та інші. Є хімічні, комбіновані і біологічні препарати. Що віддати перевагу, вибирає кожен садівник індивідуально. У хімічних препаратів термін розпаду становить 2-3 тижні, вони швидко і добре розчиняються у воді і мають зручну упаковку.

Комбіновані засоби можуть впоратися з декількома видами шкідників, що дозволяє уникнути декількох обробок дерев і чагарників. А сучасні біологічні препарати виготовляються на основі різних вірусів, бактерій і мікроорганізмів, які борються зі шкідниками.

Найбільш дешевим, але досить ефективним засобом є мідний купорос. Він допомагає від кучерявості листя, парші, плодової гнилі, чорного раку, цитоспороз, бурої плямистості листя та інших хвороб. Продається мідний купорос в спеціалізованих магазинах у вигляді розчинного порошку. Розлучається він в пропорції 100 грам на 10 літрів гарячої води. Розчин треба готувати безпосередньо перед обприскуванням, оскільки постоявши, розчин може стати нешкідливим для шкідників, але завдати шкоди деревам.

Процес обприскування

oprysk 300x281 Як обприскувати дереваДля початку стовбур очищають жорсткою щіткою від лишайників і моху (особливо у старих дерев). Це сприяє утворенню молодих пагонів і загальному пожвавленню росту дерева. Для обприскування можна застосовувати і ручний насос, і автоматизований обприскувач. Якщо оброблятися будуть високі дерева, то необхідно подовжити шланг, щоб дістати до самої верхівки.

Перед заливкою розчину в обприскувач його розмішують до однорідності, щоб зрівняти його концентрацію. У процесі обробки також необхідно періодично збовтувати рідина в обприскувачі.

Для того, щоб під час обприскування засіб лягало на частини дерева дрібної росою, треба тримати наконечник апарата на відстані від 75 см від листя та інших частин дерева. Струмінь з обприскувача направляють до центру кожної великої гілки, щоб ефект обробки був максимальним.

При роботі треба дотримуватися обережності, і стежити за тим, щоб засіб не потрапила на обприскувати. Необхідно користуватися засобами захисту: окулярами, гумовими рукавичками та респіратором.

Після закінчення роботи обприскувач промивають чистою водою, протирають чистою ганчіркою і змащують машинним маслом. Також проводять гігієнічні процедури: вимивають руки і обличчя милом з антибактеріальним ефектом, полощуть рот.

Також слід пам’ятати, що ефективність обприскування підвищитися у багато разів, якщо таку обробку робитимуть власники сусідніх ділянок.