Як клеїти стельову плитку

stelya plitka 300x171 Як клеїти стельову плиткуСтельова плитка являє собою квадратні пластини з пінополістиролу. Цей вид обробки стелі відноситься до найбільш дешевим і простим варіантами. Така плитка приховає нерівності стелі і обійдеться недорого. Багато, купуючи цей матеріал для обробки стель, впевнені в тому, що труднощів при його наклеюванні не виникне, проте це помилкова думка. Варто пам’ятати про те, що для того, щоб стельова плитка лягла рівно і з прямими швами, необхідно провести попередні роботи з вирівнювання стелі.

Багато хто думає, що в магазинах продається плитка одного виду, насправді існує кілька варіантів:
Екструдована плитка для стелі проводиться пресуванням з полістиролу. Вона відрізняється гладенькою поверхнею, а її поверхня може імітувати будь-який природній матеріал – деревину, мармур, граніт і т.д.
Існує інжекторная плитка для стелі, яка проводиться методом спікання. При такій технології можна отримати стельову плитку правильної форми і з будь-яким глибоким малюнком товщиною 9-14 мм.
Пресована стельова плитка виготовляється методом штампування з блоків полістиролу. Її товщина може коливатися в межах 6-8 мм.

Як вибрати стельову плитку

Цей матеріал для оздоблення стелі вимогливий до поверхні стель – вони повинні бути ідеально рівні і гладкі, інакше плитка поклеїться нерівно. Також при виборі цього виробу необхідно звертати увагу на геометрію плиток, оскільки нерівні краї або перекоси можуть призвести до кривих швах, а це виглядає дуже негарно.
Кути стельових плиток повинні бути ідеально рівними, під 90 градусів, не допускається їх закруглення. Також бажано звернути увагу на сам матеріал плитки – зерна полістиролу повинні бути однаковими, краї не повинні сипатися і бути нерівними. Краще вибирати стельову плитку з дрібними зернами пінополістиролу.
Міцність такої плитки можна перевірити таким чином: взяти квадрат за будь-який з кутів і потримати на вазі.
Малюнок плитки не повинен розпливатися або бути нерівномірним, не допускаються вм’ятини і подряпини.

Розрахунок кількості плитки
stelya plitka1 300x225 Як клеїти стельову плиткуТі, хто вже раніше стикався з стельової плиткою з пінополістиролу, знають, що купувати її треба на 10-15% більше, ніж згідно розрахунків. Під час робіт завжди можливі неточності або пошкодження плитки, тому краще відразу ж зробити запас.

Кількість плитки розраховується виходячи з розмірів стелі і габаритів кожної плитки. Стандартний розмір пеноплістіроловой плитки 50х50 см. Як правило, розміри стелі не кратні розмірам плитки, тому по краях стелі будуть залишатися зазори, які можна закрити шматками плитки потрібного розміру.

Чим клеїти стельову плитку з пінополістиролу
 Для наклеювання такої плитки використовується спеціальний клей, «рідкі цвяхи» або ж звичайний прозорий клей з «гумовою» рідкої структурою. Головне, щоб обраний клей був не агресивний до полістиролу. До речі, улюблений багатьма «суперклей» не підійде, оскільки він проїдає плитку наскрізь.
Якщо обраний рідкий прозорий клей, то його витрата буде нижче, ніж у «рідких цвяхів», тому це більш кращий варіант.
Для того, щоб плитку було більш зручно клеїти, клей після нанесення треба злегка підсушити, і тоді вона буде щільно прилягати до стелі і не зміщуватися.

Технологія наклеювання плитки

Перед початком робіт необхідно розмітити центр стелі, щоб визначити місце початку наклеювання. Для цього з одного кута в протилежний по діагоналі протягають нитку і теж саме повторюють для двох інших кутів. Місце перетину буде позначати центр стелі.
Якщо в цьому місці розташований світильник, то можна починати приклеювати плитку від нього. У цьому випадку кути плиток, які будуть прилягати до люстри, треба підрізати. Навіть якщо вийшло не дуже акуратно – нічого страшного, в подальшому це місце закриється декоративною накладкою світильника, головне не робити занадто великі вирізи.
Для зручності і простоти роботи багато хто починає укладати перший ряд плитки від однієї зі стін. Якщо обраний такий варіант, то тут необхідно врахувати наступне правило: укладати плитку слід від тієї стіни, яка протилежна вікна – це дозволить приховати частини плитки, які доведеться вирізати для обробки вузької смужки біля вікна.
Якщо необхідно отримати гладку поверхню без стиків, тоді відливи по краях плитки краще зрізати.
Якщо плитка обрана з малюнком, то слід дотримуватися його загальний візерунок, стики плитку потрібної стороною. Навіть непомітний малюнок може зажадати стикування, тому перед початком робіт краще розкласти плитку на підлозі і подивитися її малюнок і відповідність.
Щодо стін стельова плитка може розташовуватися паралельно або діагонально. Що стосується колірного оформлення, то можна підібрати кольорову, однотонну або комбіновану плитку. При цьому комбінована плитка може розташовуватися в діагональному, лінійному або шаховому порядку, а також вона може бути у вигляді бордюру, змійки і т.д.
Після наклеювання плитки по периметру кімнати приклеюються стельові бордюри. Для них вибирають той же клей, що і для самої плитки.

Наклеювання стельової плитки поверх побілки

Іноді зустрічаються такі ситуації, коли наклеювати плитку доводиться поверх побілки. Для цих робіт існує два методи. У першому випадку побілку частково прибирають шпателем, тобто усувають відвалюється частина штукатурного шару. Потім на зворотну сторону плитки наносять велику кількість клею (більше, ніж зазвичай) і притискають плитку до стелі на пару хвилин. Велика кількість клею забезпечує його проникнення крізь шар побілки і краще схоплювання з стелею.
При другому методі на шар побілки наноситься грунтовка, яка проникає всередину штукатурки і скріплює її. Після цього можна наклеювати стельову плитку з пінополістиролу звичайним способом.