Як клеїти рідкі шпалери

При використанні під час роботи нових сучасних матеріалів можуть виникнути різні питання, наприклад, як клеїти рідкі шпалери. Це покриття для стін являє собою склад з основою з подрібнених волокон целюлози і барвників. Це специфічне покриття з оригінальною рельєфною структурою дозволяє отримувати красиві поверхні без швів, до того ж рідкі шпалери – це екологічно чистий матеріал. Оскільки такі шпалери мають мікропористої структурою, то вони забезпечують хорошу звукоізоляцію і нормальний теплообмін. Бувають рідкі шпалери з бавовною, шовковими і інші їх види.

Приготування розчину

На перший погляд рідкі шпалери нагадують дрібні тирсу яскраво-білого кольору з м’якою фактурою, вони можуть продаватися в упаковці вагою 1 кг. Приготування розчину рідких шпалер відрізняється простотою. Для цього вміст пакета висипається в пластикову форму і потім згідно з інструкцією додається вода, і вся маса ретельно перемішується. Зазвичай водою рідкі шпалери розводять у пропорції один до трьох або чотирьох.

Для приготування розчину краще брати теплу воду, а всі компоненти ретельно перемішувати. Потім розчину дають настоятися.Зазвичай це займає близько 15 хвилин. За цей час пластівці набухають, збільшуються в розмірах, і в них додають фарбувальні пігменти відповідно до побажань та творчими задумами. Для отримання однорідного кольору приготовані рідкі шпалери ще раз ретельно перемішують.

Наклеювання рідких шпалер

ridkishpalery 300x200 Як клеїти рідкі шпалериДаний процес не складний і не вимагає залучення фахівців, легкість нанесення рідких шпалер дозволяє зробити всю роботу самостійно. Для нанесення розведеною маси на поверхню стін використовують такі інструменти як універсальний шпатель або кельма.

Перед початком робіт стіну, на яку буде наноситися розчин, готують. Для цього видаляють попереднє покриття і виробляють зачистку стіни від плям і забруднень. Поверхня треба максимально вирівняти, зачистити від дрібних камінчиків або залишків розчину, а потім обробити грунтовкою. Також необхідно переконатися, що на стіні не залишилося пилу, для цього після висихання грунтовки поверхні миють. При необхідності стіни також можна обробити антисептичним складом, що збільшить термін служби рідких шпалер.

Що стосується температурного режиму під час нанесення рідких шпалер, то рекомендують параметри не нижче +10 градусів Цельсія.

Нанесення рідких шпалер нагадує роботу зі штукатуркою або шпаклівкою. На площу рідкі шпалери наносяться за допомогою шпателя, а остаточне розрівнювання проводиться валиком. Оскільки даний матеріал має рідку консистенцію, то нанесена на стіни рідка маса може вирівнюватися самостійно, але для повного контролю все ж використовують малярні валики і з їх допомогою домагаються ідеально рівній поверхні. У цьому випадку навіть при наявності дрібних дефектів поверхні стін можна домогтися гладкої поверхні. Іноді замість шпателя використовується спеціальний пістолет-хопер, який значно спрощує процес нанесення на стіни маси рідких шпалер. Сохнут рідкі шпалери від 15 до 72 годин.

Для поліпшення вологостійких властивостей рідких шпалер їх можна покрити акриловим лаком. У цьому випадку після висихання лаку шпалери можна протирати вологою ганчірочкою.

Рідкі шпалери мають таким корисним властивістю як безшовність, тому якщо ділянка стіни з рідкими шпалерами пошкодився, його міняють, замазуючи ділянку новим шаром розчину і не вдаючись до переклеюванні цілого рулону, як у випадку паперових шпалер. До того ж якщо при наклеюванні звичайних шпалер стику треба приділяти максимум уваги, маскуючи їх і загладжуючи, то рідкі шпалери таких проблем не знають.

При роботі з рідкими шпалерами слід врахувати деякі рекомендації:

  • рідкі шпалери світлих відтінків не слід наносити на темну основу, оскільки даний матеріал дещо прозорий.
  • оскільки шорстка поверхня рідких шпалер з часом збирає на поверхні дрібні частки пилу, то при покритті нової ділянки тими ж шпалерами може бути видна різниця у відтінках. Щоб уникнути цього час від часу матеріал слід чистити пилососом.
  • для більш однотонного покриття поверхонь краще використовувати один заміс матеріалу. Залишилася невикористану масу розчину рідких шпалер можна деякий час зберігати в холодильнику.