Як клеїти лінолеум

Зазвичай питання , як клеїти лінолеум , виникає в тих ситуаціях , коли цей підлоговий матеріал настилається не одним шматком , а кількома. У цьому випадку утворюються стики , і якщо їх не приклеїти , то вони можуть розійтися і пожолобитися . Навіть якщо одного шматка лінолеуму вистачає на всю кімнату , краще приклеїти його . Це дозволить без проблем рухати меблі та інші важкі предмети , в той час як незакріплений лінолеум під час таких маневрів може піти бульбашками або навіть витягнутися під плінтуса . Іноді вибирають варіанти приклеювання лінолеуму по периметру – це закріпить його на підлозі і в теж час можна заощадити на клеї або мастиці .rezat linoleum 300x186 Як клеїти лінолеум
Для наклеювання лінолеуму необхідні: гострий ніж , металева довга лінійка , гумовий молоток , шпателі , клей або мастика.

Підготовка до наклеювання лінолеуму

  • Перш ніж стелити лінолеум , його необхідно укласти в даному приміщенні лицьовим шаром вниз на тиждень . Це робиться для того , щоб пішли «хвилі» і нерівності раніше згорнутого в рулон матеріалу. Якщо через 5-7 днів нерівності не зникли , лінолеум можна пропрасувати важким предметом , наприклад , мішком з гарячим піском масою не менше 50 кг.
  • Далі слід прикинути , як буде розташовуватися лінолеум , зі стиками або без них , як буде поєднуватися візерунок (якщо він є) і т.д. Після узгодження цих моментів можна приступати до розкрою лінолеуму.
  • Вибір клею для лінолеуму – справа суто індивідуальна . Існують склади на основі бітуму , на які лінолеум клеїться через 15-20 хвилин після нанесення , а є дисперсійні клеї , укладання лінолеуму на які здійснюється відразу ж після нанесення.

Як клеїти лінолеум

  • Починати роботу слід від вікна у напрямку до дверей . Якщо кути в будинку не ідеально рівні , то починати укладання лінолеуму можна з середини кімнати , залишаючи при цьому запас по довжині і ширині полотнища , щоб потім можна було прирізати кути.
  • Якщо лінолеум клеять на бетонну підлогу , то краще прогрунтувати підставу , причому краще вибирати грунтовки глибокого проникнення.
  • Полотнище лінолеуму відгинають від підстави на половину довжини , наносять клей металевим або гумовим шпателем і закріплюють у такому стані (відразу ж або через 15-20 хвилин залежно від клею ) . Товщина клею, що наноситься на внутрішній шар лінолеуму , приблизно повинна дорівнювати 0,4 мм. Якщо в кімнаті планується стикувати кілька полотнищ лінолеуму , то вздовж крайок залишають смуги шириною 10-12 см , що не промазують клеєм. Це роблять для того , щоб легко було стикувати полотнища.
  • Після приклеювання однієї частини лінолеуму на неї ставлять вантаж щоб уникнути зсуву і переходять до наступної частини . Перед стикування полотен необхідно витримати не менше трьох днів ( приблизний термін засихання клею) для первісної усадки лінолеуму.kllinoleum 300x248 Як клеїти лінолеум
  • Далі переходять до формування стиків. Для цього необхідно , щоб одна частина знаходила на іншу з нахлестом в пару сантиметрів. Стик прорізають спеціальним ножем для лінолеуму відразу за двома полотнам за допомогою металевої лінійки. У цьому випадку можна домогтися найбільшого прилягання полотен один до одного.
  • Потім відгинають лінолеум , промащують клеєм кромки і сам стик , притискають полотна до підлоги , пропрасовують стик важким предметом і ставлять на шов вантаж ( на 2-3 дні). Для намазування стиків лінолеуму клеєм використовують вузький металевий або гумовий шпатель. Надлишки клею або мастики слід видалити , щоб не залишилося некрасивих патьоків .
  • Якщо на лінолеумі утворилися здуття або пухирі, то прибирають їх таким чином: місця бульбашок проколюють тонким шилом , а потім накладають на це місце фанеру і ставлять на неї вантаж , який витримують кілька днів. Таким же чином можна розрівняти і кромки лінолеуму.

Як клеїти лінолеум з малюнком

Якщо необхідно клеїти лінолеум з малюнком , а полотнище складається з двох частин , то необхідно клеїти підлогове покриття трохи по -іншому. Першу частину приклеюють повністю , а друге наклеюють тільки через два або три дні , коли повністю висохне клей. Клеять його тільки по кромці в 15-20 см , при цьому необхідно стикувати малюнок. далі крайку притискають вантажем і залишають ще на 2-3 дні , а вже потім доклеюють решту полотнища.

Ремонт лінолеуму

Іноді потрібно приклеїти не весь шматок лінолеуму, а якусь його частину , адже в деяких місцях підлогові покриття стираються і рвуться частіше ( наприклад , біля входу в коридорі) . Міняти весь лінолеум в цьому випадку не обов’язково , можна обійтися косметичним ремонтом , замінивши ділянку пошкодженого лінолеуму. У зв’язку з цим , якщо при настилання нового лінолеуму залишаються шматки , то не варто викидати їх , адже вони можуть стати в нагоді в разі часткової заміни покриття.

Ремонт лінолеуму роблять так : новий шматок лінолеуму накладають на пошкоджене місце і прорізають по периметру обидва шматки . Якщо лінолеум з малюнком , то обов’язково треба точно підібрати його , інакше замінений ділянка буде кидатися в очі. Потім зіпсований шматок лінолеуму виймають , а підлога під ним очищають від пилу і бруду. Також основу підлоги треба очистити від клею . Це можна зробити за допомогою бензину чи води (дивлячись який клей використовувався ) . Потім приклеюють новий шматок лінолеуму по вищеописаному принципом.