Як клеїти фотошпалери

photoshpalery 300x224 Як клеїти фотошпалериЯкщо Ви хочете урізноманітнити інтер’єр свій квартири за допомогою красивих графічних зображень , то в даному випадку стане в нагоді інформація, як клеїти фотошпалери. Цей вид шпалер популярний вже довгий час, але якщо раніше асортимент фотошпалер обмежувався в основному пейзажами, то на даний момент з’явилася велика кількість різних фотозображень, починаючи від квітів і мультиплікаційних героїв і закінчуючи старовинними картами або чорно – білої графікою. Навіть якщо в асортименті наявних у продажу готових комплектів Ви не знайдете підходящі фотошпалери, можна підібрати вподобане зображення і замовити його у фірмі , що спеціалізується на широкоформатного друку або на виготовленні фотошпалер на замовлення.
Наклеювати фотошпалери на стіну важче, ніж звичайні шпалери, оскільки треба ретельно поєднувати краї полотен і вирівнювати малюнок, але зате результат припаде до смаку і Вам , і гостям Вашого будинку. Так само і при наклеюванні таких шпалер на стелю.

Матеріали та інструменти

При наклеюванні фотошпалер використовують ті ж інструменти , що і при роботі з звичайними шпалерами: щітка для нанесення клею і вузька пензлик для намазування стиків клеєм , відро або інша ємність для змішування клею , валики або ролики для розгладження шпалер (один широкий для розгладження полотен і один вузький для стиків), гострий канцелярський ніж зі змінними лезами, будівельна рулетка, олівець або маркер, будівельний рівень або схил, шпатель для шпалер і чисті сухі ганчірочки для видалення надлишків клею. Що стосується клею, то треба використовувати спеціальний клей для фотошпалер на натуральній основі.

Технологія наклеювання фотошпалер

 • Підготовка стін. Перед наклеюванням фотошпалер необхідно ретельно підготувати стіни . Оскільки практично всі фотошпалери мають гладку поверхню найменші нерівності і дефекти стіни будуть на них помітні, тому основа повинна бути ідеально рівним.
  Фарбовані стіни миють спеціальним миючим засобом і споліскують чистою теплою водою. Якщо фарба глянцева , то треба пройтися по стіні шліфувальної папером , що поліпшити зчеплення шпалер з поверхнею стіни.
  Стіни з гіпсу і пористі стіни покривають шаром грунтовки за добу до наклеювання шпалер.
 • Стіни зі старими шпалерами ретельно очищають від попередніх шарів шпалер за допомогою нанесення теплої води або спеціального складу для зняття шпалер. Цей розчин наносять на шпалери , залишають на 10 хвилин і потім видаляють папір за допомогою гострого шпателя. Добре знімаються шпалери за допомогою спеціального пароочисника.
 • Стіни з дефектами необхідно вирівняти за допомогою шпаклівки або малярської стрічки. Тріщини заклеюють стрічками і потім покривають зверху фінішною шпаклівкою. Після висихання розчину ці місця шліфують дрібнозернистою шліфувальною шкуркою і протирають вологою ганчірочкою. Якщо на стіні залишилися виступаючі частинки розчину або інші нерівності , то їх зчищають гострим шпателем або шліфують стіну спеціальним пристосуванням з абразивної сіткою.
 • Примірка фотошпалер. Зазвичай фотошпалери складаються з декількох частин , які приклеюються в певному порядку і створюють загальну картину. Перед процесом наклеювання необхідно розкласти частини панелі на підлозі , щоб представити повну картину і отримати уявлення про її розміри і розміщенні на стіні. Не завжди фотошпалери займають всю стіну, і тому слід визначити як вони будуть розташовуватися на стіні – по центру , зі зміщенням , з якими відступами і т.д. Іноді фотошпалери більше за розмірами , ніж сама стіна , і в цьому випадку шпалери треба підрізати . Не варто переносити зображення фотошпалер на сусідні стіни, це псує загальну картину (якщо це не передбачають самі фотошпалери).photoshpalery1 300x225 Як клеїти фотошпалери
  Як правило, на зворотній частині кожного елемента фотошпалер розташовується порядковий номер , який вказує на послідовність наклеювання . У випадку якщо ви самостійно не можете скласти малюнок , слід розкласти його на підлозі в зазначеній послідовності
 • Розмітка . Далі слід за допомогою олівця , схилу або будівельного рівня прокреслити на стіні початкову вертикальну лінію. Якщо фотошпалери будуть клеїтися прямо від кута , то ця вертикальна лінія чертится на всю ширину полотна фотошпалер . Можна розмітити стіну під кожен елемент фотошпалер для полегшення процесу наклеювання.
 • Підготовка клею. Якщо спеціального клею для фотошпалер немає у продажу, то можна використовувати будь-який клей для паперових шпалер. Але найчастіше в комплекті з фотошпалерами продається і сам спеціальний клей, і інструкція з його приготування . Слід розмішати клей відповідно до інструкції і нанести його на перший елемент фотошпалер за допомогою широкої кисті.
 • Наклеювання фотошпалер . Як і всі паперові шпалери фотошпалери при нанесенні клею можуть розмокати і збільшуватися в розмірах , а через це при наклеюванні може викривлятися малюнок або можуть з’явитися міхури і зморшки на поверхні шпалер. Для запобігання цього моменту не слід давати фотошпалерами намокати , а для цього слід дуже швидко наносити клей на поверхню шпалер і наклеювати їх на стіну. Потім за допомогою м’якого шпалерного шпателя або широкого валика для шпалер розгладжують поверхню паперу рухами зверху вниз і від середини до країв.
  Перший лист зображення, як правило , клеїться швидко і без проблем , а от у наступні аркуші вимагають підвищеної уваги при наклеюванні , оскільки доводиться стикувати малюнок. Особливо уважним треба бути при стикуванні малюнка з двох сторін – зверху і з боків , наприклад . Такі полотна спочатку наклеюють на стіну , потім стикуються малюнок і тільки після цього розгладжують шпалери валиком або шпателем. При цьому треба стежити , щоб фотошпалери не розтяглася , оскільки буде важко поєднувати малюнок.
  При наклеюванні фотошпалер їх елементи звичайно перекривають сусідні частини на 5 мм, це робиться для запобігання розійшлися стиків.
  Якщо на лицьову частину фотошпалер потрапили надлишки клею , їх акуратно прибирають чистою ганчіркою або губкою. При необхідності підрізування країв фотошпалер, чекають їх висихання , а потім підрізають гострим канцелярським ножем.