Як клеїти бамбукові шпалери

Інформація про те, як клеїти бамбукові шпалери нагоді любителям натуральних матеріалів. Такі шпалери виробляються з розщеплених свіжозрізаних стебел бамбука, і при їх виготовлення не задіються якісь небезпечні для людини речовини. Бамбукові шпалери виглядають дуже красиво і екзотично, причому ними можна обклеїти і всю стіну, і її окрему ділянку. Зазвичай такі шпалери використовуються для обробки приміщень, виконаних в натуральному стилі , сафарі або етнічному (наприклад, африканському, японському і т.д.). Частіше все ж використовують такі матеріали для виділення який або зони – ніші, колони, арки, а ще можна обклеїти бамбуковими шпалерами частина стіни, створивши своєрідне панно своїми руками.

Бамбукові шпалери мають і хорошими експлуатаційними якостями – вони міцні, зносостійкі, не вигоряють на сонці і є хорошим тепло-і звукоізоляційним матеріалом.
bambuk 300x225 Як клеїти бамбукові шпалериНезважаючи на те, що сам бамбук є міцним рослиною, бамбукові шпалери можуть піднести неприємні сюрпризи в плані міцності. У зв’язку з цим застосовують особливу технологію виготовлення бамбукових шпалер.

Виготовляють шпалери з бамбука наступним чином: свіжозрізані стебла рослин подрібнюють на тріски різного розміру. Оскільки вони містять близько 80 % вологи, необхідно особливим чином висушити їх. Оскільки в процесі сушіння може відбутися усадка матеріалу і натяг його поверхні, а отже з’явитися тріщини, то бамбукові тріски складають для просушування при певному режимі з постійною температурою і вологістю. Зазвичай рівень вологості в таких приміщеннях становить 45 %. Таким чином, з бамбука видаляється зайва волога і не утворюються некрасиві щілини , як при сушці на відкритому просторі. Якщо щілини вже утворилися, то в при правильному сушінні вони зменшуються. Взагалі бамбукові трубки витримують в сушильних приміщеннях стільки, скільки необхідно для пристосування до навколишнього клімату.

Потім підготовлені тріски закріплюють на рисовому папері або тканини , а якщо друзки дрібні, то додатково прошивають шпалери нитками.
Для виготовлення бамбукових шпалер спеціально підбирають рослини схожих відтінків , щоб не застосовувати фарбування. Розрізняють кілька основних забарвлень бамбука:

 • Зеленуваті стебла
 • Різні відтінки коричневого ( від мідного до коричнево – золотистого)
 • Жовті стебла
 • Білосніжний бамбук

Також шпалери з бамбука не покривають лаком, а тільки обробляються антистатиком для захисту від пилу. Такі шпалери можна чистити за допомогою пилососа або протирати вологою губкою.
Оскільки бамбукові шпалери вельми жорсткі (особливо якщо в них використані товсті тріски), то підрізати або згинати в кутах їх як звичайні шпалери не можна. У зв’язку з цим кути і стіни під обклеювання бамбуковими шпалерами треба ретельно вирівнювати.

Технологія наклеювання бамбукових шпалер

Перед початком робіт необхідно розкотити рулон шпалер з бамбука на рівній поверхні і залишити їх полежати в кімнаті на пару годин для того , щоб матеріал прийняв кліматичні умови приміщення . Клеїти бамбукові шпалери без попередньої обробки можна на будь-які стіни – з цегли , бетону або дерева. Зазвичай для приклеювання використовують «рідкі цвяхи » або на спеціальний клей для бамбукових шпалер. Якщо клей на водній основі, ТТО його застосування не бажано . Клей слід наносити і на шпалери , і на стіну , залишивши його для висихання хвилин на 10-15. Потім намазаний рулон шпалер притискається до стіни , щільно притискають і розрівнюється жорстким гумовим валиком або сухою ганчіркою. Зазвичай після висихання клею тріски бамбука в обоя розташовуються нерівно , але це і надає їм натуральний оригінальний вигляд. Якщо бабмбуковие шпалери стикуються з іншими оздоблювальними матеріалами , то ці місця закриваються спеціальними планками і молдінгами різної форми і розмірів.

При обробці бамбуковими шпалерами поверхонь з гіпсокартону, ДСП або ДВП можна застосовувати невеликі декоративні гвоздики для шпалер.

Розглянемо більш детально процес наклеювання бамбукових шпалер.

 • З інструментів знадобляться пластиковий шпатель і м’яка нейлонова кисть.bambuk1 300x225 Як клеїти бамбукові шпалери
 • Далі йде етап підготовки стін . Вони повинні бути абсолютно чистими і сухими , але при їх очищенні слід уникати агресивних миючих засобів. Після мийки стіни слід ретельно просушити.
 • В якості клею можна використовувати спеціальний клей для бамбукових шпалер на основі вінілу. Його рівномірно наносять на полотно шпалер , а на краю наносять більш густий шар , щоб уникнути розбіжності стиків. Бамбукові шпалери не треба згортати або складати , так як можуть утворитися складки, які буде дуже важко розправити.
 • Бамбукові шпалери необхідно просочувати клеєм для запобігання їх стиснення або появи пухирців повітря . Клей повинен вбратися в матеріал , а для цього звичайно потрібно 5-8 хвилин. Можна перевірити час вбирання на невеликий смужці шпалер. Якщо на шпалерах залишилися надлишки клею , то їх треба видалити вологою м’якою ганчіркою, при цьому сильно терти шпалери не можна.
 • При необхідності (наприклад, якщо у шпалер нерівні краї ) можна підрівняти бамбукові щільна гострим ножем , дотримуючись обережності . Через свою крихкість бамбуковими шпалерами не можна обгортати кути , тому полотна краще підрізати в цих місцях і використовувати декоративні молдинги.
 • Після обробки стін необхідно лише час від часу очищати бамбукові шпалери. Для цього використовують пилосос, а якщо забруднення значні , то можна використовувати вологу ганчірку і неагресивна миючий засіб.

Експлуатація шпалер з бамбука

 • Не слід допускати попадання на шпалери вологи , оскільки це може викликати розбіжність стиків і стиснення шпалер після їх висихання.
 • Не слід очищати шпалери жорсткими щітками.
 • При наклеюванні шпалер з бамбука для розрівнювання стиків використовуються не валик для стиків , а м’який пластиковий шпатель.
 • Не слід переміщувати полотна бамбукових шпалер , вже наклеєних на стінах, оскільки це може призвести до розбіжності стиків.
 • На шпалери з бамбука не повинні потрапляти прямі сонячні промені, оскільки, якщо шпалери фарбовані, то вони можуть вигоріти або змінити свій колір.
 • Бамбукові шпалери не можна м’яти і згинати.