Як клеїти багети

Якщо ви плануєте робити ремонт своїми силами, то напевно виникало питання, як клеїти багети. Поклейка стельових плінтусів, як і стельової плитки , на перший погляд здається простою роботою, що не вимагають особливих знань і витрат часу, але насправді існують деякі нюанси. В основному проблеми виникають при підрізці кутів, коли стикуються два багета. Неправильні дії призводять до викривлення стику, і тоді багети накладаються один на одного або навпаки утворюється щілина.

Для приклеювання багета знадобляться: самі багети, хороший шпалерний ніж, олівець, поролонова губка, шпатель, міксер для розмішування матеріалу, ємність з водою і ємність для розмішування матеріалу. Якщо використовується спеціальний клей для багетів, то ємність для розмішування не потрібна.

baget Як клеїти багети

Зазвичай багети клеять на шпаклівку, яка залишилася від оздоблення стін. Краще брати фінішну шпаклівку, вона більш дрібнозерниста і її залишки добре змиваються вологою губкою, залишаючи рівний гладкий шов.

При даному способі поклейки багетів стусло не знадобиться. Інструмент цей, безумовно, хороший, але для його використання треба кожного разу спускатися, щоб зробити новий розріз, а це забирає час. У даному ж випадку знадобиться лише олівець і ніж, а підрізка здійснюється швидко і просто. Починати клеїти багет краще з кутів, оскільки це найскладніші ділянки, і вони забирають більше часу.

Як клеїти багети

    1. Спочатку беруть один багет і прикладають його до однієї з стінок таким чином, щоб він пристав до все площині. Роблять позначки олівцем по його довжині зверху і знизу. Цю ж процедуру повторюють для іншої стінки.
    2. Має вийти дві пересічні лінії. Прикладають багет до цих ліній в упор до стіни і роблять відмітки в точках перетину на багеті, проводять через них лінію. Потім гострим шпалерним ножем розрізають багет по цій лінії і отримують два кутових зрізу.
    3. Багети легко ріжуться гострим ножем, але треба стежити, щоб не було зазубрин. При розрізанні треба врахувати невеликий нюанс – коли ріжеться внутрішній кут, треба нахиляти лезо ножа до багета, а в разі зовнішнього кута лезо ножа нахиляють у зворотний бік.
    4. Потім треба перевірити стик, склавши обидва багета під кутом без застосування клею або шпаклівки. Якщо все нормально, то приклеюють багет до стінки і стелі, а в разі похибки виправляють ситуацію за допомогою наждачного паперу, закріпленої в тримачі, якої зчісують боку багета. Фінішну шпаклівку наносять таким чином: набирають матеріал на шпатель і рівним шаром товщиною в 1 см розподіляють її на обидві сторони стельового плінтуса. Потім прикладають багет на місце і акуратно притискають. Робити це треба дуже обережно, оскільки пінополіуретан є дуже м’яким матеріалом і при сильному натисканні на ньому можуть залишитися сліди пальців. Зайву шпаклівку прибирають шпателем і розмивають губкою, змоченою у воді.Якщо стіни недостатньо рівні, то не треба притискати або викривляти багет, краще заповнити ці щілини шпаклівкою і відразу ж розмити її губкою.