Як фарбувати валиком

val1 Як фарбувати валикомЯкщо потрібно пофарбувати велику площу , то краще використовувати валик. Про те, як правильно фарбувати валиком, і піде мова в даній статті. Працювати цим інструментом і простіше , і швидше, ніж звичайною кистю . До того ж якість фарбується виходить набагато вище. Асортимент валиків дуже великий , вони випускаються різної ширини (від 10 до 30 см) і з різною довжиною ручки. Якщо треба пофарбувати стіни , то краще вибирати валик на довгій ручці. Таким же інструментом можна фарбувати підлогу в важкодоступних місцях . Від виду фарбується безпосередньо залежить розмір валика.

Вибір валика

Валик являє собою циліндричний ролик , що обертається навколо осі , яка закріплюється на ручці. На циліндр намотується спеціальний матеріал, який є знімним. На одну рукоятку -тримач можна прикріплювати валики різного розміру і з різним матеріалом – вовняною тканиною , полімерним матеріалом , штучним або натуральним хутром.

Розрізняють такі види валиків :

 • З коротким штучним ворсом;
 • З хутряним покриттям;
 • Універсальні хутряні валики;
 • З пінопластовим покриттям;
 • З рельєфними візерунками та малюнками.

Валик будь-якого типу повинен бути якісним , оскільки він має безпосередній вплив на фарбується . Якщо є необхідність у збільшенні робочої зони , то можна додатково придбати штангу з гвинтовою ручкою і якісну змінну насадку . Добре підібрана насадка дозволяє зменшити витрату фарби. Якщо планується фарбування гладких поверхонь , то використовують валик з ворсом довжиною підлогу дюйма , а для більш грубих поверхонь ( наприклад , шпакльовані стіни , шпалери під фарбування , фактурна штукатурка, текстуровані стелі і т.д.) використовую валик з ворсом довжиною ¾ дюйма. Для напівглянсових фарб можна використовувати валики з будь-яким ворсом.
val11 300x225 Як фарбувати валикомЩо стосується ємності для фарби , то рекомендують використовувати не ванночку для фарби , а велике відро з навісний гратами для стікання зайвої фарби. Така ємність більш зручна , оскільки вона більш стійка і у неї міститься більше фарби . Невеликі ванночки для фарби можуть придасться в тому випадку , якщо знадобиться провести невелику фарбування , наприклад , навести контур.

Крім самого валика треба буде запастися і пензликами , оскільки валиком не дуже зручно фарбувати стики стін з стелею і підлогою , а також кути і місця біля батарей . Пензлики повинні бути різних розмірів і хорошої якості , інакше їх ворс буде випадати і залишатися на фарбі.

Фарбування валиком

 • Для проведення робіт окрім власне фарби і валика також знадобляться : широка і вузька кисті , спецодяг , захисні окуляри і шолом (його можна замінити на кепку з козирком ) , малярний скотч або липка стрічка (для захисту тих поверхонь , які не будуть фарбуватися).
 • Для початку з приміщення треба видалити все те , що заважає процесу фарбування , а важкі предмети треба закрити щитами або укутати плівкою. Заздалегідь варто подумати про додаткове обладнання – драбині , сходах , лісах і т.д. Сам маляр повинен надіти спецодяг і захисні засоби. Нехтувати цим не варто , оскільки фарба шкідлива для людини і не можна допустити її потрапляння на шкіру або в дихальні шляхи.
 • Роботи з фарбування слід виконувати методично і без поспіху , дотримуючись черговість етапів. Краще починати фарбувати з країв , рухаючись до середини , а стики стін , стель і підлог профарбовувати в останню чергу. Зазвичай фарбувати починають з тієї стінки , в якій є вікна чи двері. Фарбувати треба зверху вниз.
 • Для полегшення роботи фарбують смужками шириною в 2-3 довжини валика і висотою приблизно метр. Великі площі буде важко рівномірно пофарбувати.
 • Рухи валиком повинні бути спрямовані зверху вниз , а потім назад і трохи навскоси. Завершальні смуги фарби повинні бути у вертикальному напрямку. Важливо , щоб кожна наступна смуга фарби трохи перекривала край попереднього шару . Стики між смужками повинні бути без згустків , патьоків або розріджень.
 • Головна умова рівномірної фарбування – це багаторазова прокатка валиком. Не варто поспішати і намагатися зробити все за один прохід. Вважається , що рівномірний шар фарби можна нанести за кілька разів (від двох ) . Чим темніше фарба , тим більше проходів доведеться зробити.
 • Важливим фактором є момент зупинки , тому якщо почати фарбувати стіну , то дофарбовувати її треба до кінця. Якщо пофарбувати тільки половину поверхні , а частину, що залишилася завершити наступного дня , то стик цих половин буде видно. Один шар фарби повинен наноситися за один раз , а наступного дня краще профарбувати поверхню ще раз.
 • У кутах не варто намагатися пофарбувати валиком до стиків – все одно зробити це акуратно не вийде. Валик в кутку повинен проходити таким чином , щоб він не доторкався до сусідньої стіни . В іншому випадку залишаться мазки , і вони будуть видні після висихання. Решта прогалини дофарбовують маленьким валиком або пензликом.
 • Іноді необхідно розмежувати два відтінки фарби на одній поверхні . Чіткий перехід в цьому випадку можна зробити за допомогою малярного скотча . Спочатку наносять фарбу одного відтінку , залишають стіну до повного висихання , а потім по межі з іншим відтінком наклеюють малярську стрічку і приступають до фарбування іншим кольором. Треба стежити , щоб не переступити межі малярного скотча . Після висихання фарби стрічку знімають , причому важливо не затягнути з цим. Інакше малярський скотч приклеїться так , що відривати його доведеться вмеcте з фарбою. Цю ж стрічку можна застосовувати для захисту стель і підлог при фарбуванні стін.
 • Після закінчення фарбування валик необхідно привести в порядок. Чохол валика знімають , замочують у воді на п’ять -шість годин, в потім віджимають воду і прокочують валик за чистою сухою дошці. При роботі з масляними фарбами валики між змінами тримають у воді , а перед початком процесу промивають у бензині або гасі . Якщо використовуються водні фарби валики можна промити милом і водою. Коли роботи повністю закінчені , валики ретельно промивають мильним розчином і чистою водою і гарненько просушують.