Як фарбувати двері

Інформація про те , як фарбувати двері стане в нагоді і тим , хто робить капітальний ремонт у квартирі, і тим, хто тільки хоче оновити старі двері. Міжкімнатні двері є важливим елементом дизайну , і тому їх зовнішній вигляд завжди повинен бути на висоті. Якщо замінити втратили свою привабливість дверей немає можливості , то їх можна перефарбувати.

pokraska dverej 300x196 Як фарбувати дверіЩо стосується нових дверей, то вони іноді продаються у вигляді полотна, яке ще треба пофарбувати в потрібний колір. Також фарбування дверей необхідна для запобігання їх псування. Існують деякі нюанси фарбування дверей , з якими Ви можете ознайомитися в цій статті.

Підготовка до фарбування

 • Для якісного фарбування дверей необхідно ретельно підготувати їх поверхню. Спочатку необхідно зняти всю фурнітуру – ручки і замки , петлі і т.д. Самі двері також знімають з петель. Якщо це неможливо ( іноді бувають такі варіанти планувань , коли зняти двері не можна) , то тоді доведеться зафіксувати двері в зручному положенні за допомогою клинцем.
 • Якщо двері не нова , то з неї обов’язково необхідно видалити шар старої фарби. Це можна зробити за допомогою шліфувального паперу, рубанка , спеціального інструменту , або навіть хімічним способом. Вибір засобу залежить від матеріалу дверей і складу та стану шару старої фарби. У будь-якому випадку при роботі необхідно дотримуватися обережності , оскільки пошкодження можуть бути видно під шаром нової фарби.
 • Для того, щоб нова фарба добре лягла і довго служила, краще додатково підготувати поверхню дверей . Цей процес включає в себе шліфування, грунтовку, шпаклівку , ще одне нанесення шару грунтовки і повторну шліфовку. Необроблене дерево обов’язково покривають шаром відповідної грунтовки, щоб фарба не вбиралася в деревину. Природно , все це стосується старих дверей . Нові двері необхідно лише знежирити.
 • Далі слід визначитися з фарбою і лаком для дверей. Відразу варто сказати , що дешеві фарби лягають погано , служать недовго і витрата їх дуже великий, тому в цьому питанні краще не економити і відразу придбати якісну фарбу або лак , щоб не довелося перефарбовувати двері . Сучасний вибір фарб дозволяє підібрати продукцію з будь-яким складом і будь-якого кольору. Навіть якщо в будинку є люди з алергічними реакціями , можна пробрести для покриття двері спеціальне масло , яке нешкідливо для людей і красиво підкреслює малюнок дерева.

pokraska dverej1 300x223 Як фарбувати дверіТехнологія фарбування дверей буде залежати від її типу , тобто фарбування щитової або фільончастої дверей може відрізнятися , але в будь-якому випадку процес повинен проходити за один захід , але двері треба ділити на ділянки . Це значно полегшить фарбування.

Щитові двері в разі використання латексної фарби починають фарбувати з їх верхньої третини мазками пензля зверху вниз. Далі слід перейти в середній частині , а закінчити фарбування в нижній частині дверей . Якщо застосовується масляна фарба , то її наносять валиком від країв двері до центру. Починають фарбування зверху і просуваються вниз , здійснюючи флейцом вертикальні мазки в напрямку зверху вниз.

Двері фільонок фарбують тільки флейцами і за напрямком волокон для уникнення некрасивих розлучень. Ці двері необхідно фарбує в суворій послідовності . На початку забарвлюють пазу , поглиблення та фільонки дверей, а потім лицьова поверхня , центральна обв’язка рами і врешті – середні вертикальні і горизонтальні обв’язки рами .

Після фарбування двері приступають до фарбування дверного короба. Його також фарбують у певному порядку: спочатку вертикальні обв’язування , далі верхній брус і на завершення лиштви.
Після закінчення фарбування необхідно дати фарбі повністю висохнути. При бажанні можна потім нанести на двері оригінальний малюнок за допомогою трафарету.

Технологія фарбування двері
Для роботи потрібні наступні матеріали та інструменти:

 1. Малярські кисті (флейці)
 2. Стіл або драбина
 3. Шліфувальний папір
 4. Ґрунтовка
 5. Фарба
 6. Скребок або гострий шпатель
 7. Молоток , цвяхи і викрутка
 8. Шліфувальна машинка
 • Фарбувати двері краще на рівному місці в горизонтальній площині. У цьому положенні фарба не стікає і поверхню краще забарвлюється . При бажанні можна фарбувати двері і валиком, не знімаючи їх з петель, але двері , покладена горизонтально і пофарбована круглої і плоскою кистю виглядає гарніше. Отже , двері необхідно зняти з петель і укласти на стіл або козли. Осі дверних петель легко вибиваються несильними ударами за допомогою міцної викрутки , яка вперта в головку осі , і молотка.
 • З двері знімається вся фурнітура , проводяться підготовчі роботи і далі проводиться її фарбування в певній послідовності , яка залежить від типу дверей. Потім при необхідності фарбують кріпильні деталі.
 • При необхідності нанесення ще одного шару фарби , по першому висохлому шару проходяться портативної шліфувальної машинкою.