Як добудувати веранду

Веранда зробить будь-який будинок не тільки просторішим, але і привабливішим. До того ж складнощів із спорудою веранди виникнути не повинно, оскільки приміщення це літнє, а значить утеплення не треба. Проста конструкція веранди робить її зведення досить легким процесом.

Якщо будується каркасний будинок, то слід заздалегідь врахувати наявність веранди, для того, щоб її каркас становив єдину конструкцію з каркасом будинку. Навіть якщо при споруді будинку наявність веранди не було передбачено, то прибудова її не стане проблемою.

Зазвичай веранду розташовують уздовж головного фасаду будинку або уздовж торця так, щоб на веранду можна було потрапити з усіх внутрішніх приміщень. Довжина веранди може становити від 3 до 6 метрів, а ширина близько 2,5 метрів. Якщо біля вхідних дверей в будинок є ганок, козирок і перила, то їх треба демонтувати. Біля входу на веранду краще спорудити козирок або критий ганок.

Каркас веранди

veranda karkas 300x228 Як добудувати верандуКаркас веранди будують на стовповому цегляному фундаменті. Цегляні стовпи закладають під кожну кутову стійку каркаса, а при великій довжині веранди роблять один або два проміжних стовпа. Спочатку розмічають місця встановлення стовпів і викопують ями глибиною 1 метр. На дно ями засипають пісок шаром 20 см або відразу засипають шар гравію в 10 см. Його гідроізолюють гарячим бітумом і виконують бетонну основу товщиною 15 см.

На цій підставі викладають цегляні стовпи фундаменту такої висоти, щоб підлога веранди знаходився на 30 см нижче рівня будинку. Це необхідно, щоб дах веранди увійшла під звис даху основної будівлі. Готові стовпи обмазують бітумом і засипають. Порожнини в середині стовпів закладають гравієм або битою цеглою.

Між стовпами влаштовують перегородки з дерева, цегли або яких-небудь плит. Для каркаса вибирають бруски перетином 120х80, 100х200 або колоди діаметром не більше 120 мм. На цегляні стовпи укладають нижню обв’язку і з’єднують їх в кутах прямим замком у пів-дерева. Нижню обв’язку роблять подвійною і врізають в неї лаги для настилу підлоги. У цю ж обв’язку врізають стійки на шипах 50х50х50 мм, скріплюючи їх цвяхами.

Замість цільних брусків можна використовувати стійки з двох дощок перетином 120х40 мм і прокладок такого ж розміру. У даному випадку при з’єднанні деталей необхідно зміщувати дошки і прокладки.

На цих стійках монтують крокви і верхню обв’язку. Верхні кінці крокв прикріплюють до горизонтальної балки, що проходить під скатом даху. Цю балку і стійки стягують анкерними болтами. Балки, на які спираються крокви, повинні бути міцно прикріплені до стінок і перебувати під дахом на такій відстані, щоб дах веранди щільно стикувалася з дахом будинку.

Дах веранди

Для для веранди звичайно роблять пологою і односхилою. Краще вибирати той же варіант матеріалу для покрівлі, що і для будинку, але можна використовувати й інші рулонні, азбестоцементні або сталеві матеріали.

Настил покрівлі виконують по латах з дощок, які укладають горизонтально з проміжками або впритул один до одного. Якщо використовують рулонні матеріали, то треба робити настил суцільним. Дошки настилу кріплять до крокв цвяхами, капелюшки яких вглиблюють в дереві. Рулонні матеріали розкладають по настилу, вирівнюють і прихоплюють цвяхами по краю. Після цього прибивають рейки для фіксації матеріалу. По нижньому краю даху покрівельний матеріал загинають на 10 см під обрешітку і прикріплюють за допомогою цвяхів.
Якщо використовується сталева покрівля, то можна використовувати і суцільну, і проміжну обрешітку. Листи покрівлі з’єднуються між собою фальцевими швами і прибиваються цвяхами.

Азбестоцементні хвилясті листи покрівлі укладають навхрест і так, щоб вищерозміщені листи перекривали нижні на 12-14 см. Закріплюють їх спеціальними цвяхами або шурупами, під які треба попередньо просвердлити отвори.

Облаштування веранди

veranda 300x224 Як добудувати верандуПідлога на веранді роблять одинарним і з дощок, які укладають на лаги. Всі дерев’яні матеріали треба обробити антисептиком і потім пофарбувати.

Дошки під підвіконня встановлюють на висоті 45-60 см від рівня підлоги, а простір між ними і нижньою обв’язкою зашивають вагонкою або дерев’яними щитами. Оскільки утеплення веранди не потрібно, то обшивка потрібна тільки із зовнішнього боку. Між верхньою обв’язкою і підвіконної дошкою встановлюють вікна. Також необхідно зашити простір між дверима і стійками. Можна встановити там вузькі віконні палітурки.

Розміри вікон важливі для веранди, а саме для її зовнішнього вигляду. Зазвичай веранди роблять з великими вікнами, що надає їй витонченість і легкість. Бажано чергувати на веранді вікна з відкриваються і глухими стулками. Оскільки веранда є річним, неопалюваним приміщенням, то досить встановити одинарні віконні рами.

veranda1 300x224 Як добудувати верандуПідготовлені віконні блоки ставляться в отвори і коробки фіксуються в кутах за допомогою дерев’яних клинів. Потім коробки закріплюються довгими цвяхами, причому вертикальні бруси краще прикріпити в декількох місцях. Залишилися між коробкою і отвором щілини зашпаровують на три чверті глибини сухим клоччям і на одну чверть клоччям, змоченої в рідкому гіпсовому розчині. Потім щілини закривають лиштвами.

Вхідні двері влаштовують з будь-якого боку веранди і її розташування вибирають виходячи з особистих переваг і зручності використання. Добре виглядає на веранді двері з частковим заскленням, а конструкція дверей може бути будь-який.

Вхідні двері і сходи на веранду краще розташовувати під спільним дахом або зробити спеціально для них навіс. Верхню, саму широку сходинку сходів розташовують на одному рівні з підлогою веранди.