Як чистити кондиціонер

kondicioner 300x174 Як чистити кондиціонерЗ наближенням спекотних днів все більш стає актуальною проблема охолодження наших осель, тому багато господарі замислюються про те, як чистити кондиціонер. Процедура ця необхідна в рамках обслуговування будь кліматичної техніки, адже кондиціонер є дорогим устаткуванням, що вимагає особливого догляду і технічного обслуговування. Зазвичай сервісне обслуговування кліматичної техніки проводиться мінімум раз на півроку, а краще раз на квартал. Це дозволяє вдвічі збільшити термін служби кондиціонера.

Якщо за кондиціонерами вчасно не доглядати з ними можуть статися різні неприємності – прилад може почати шуміти, вібрувати, перегріватися, почне капати вода, потемніють фільтри або з’явиться неприємний запах. Останні пункти безпосередньо пов’язані з чищенням кондиціонера. Цей вид обслуговування є одним з найбільш легких в технічному супроводі кондиціонерів, тому зробити це можна і самостійно, без виклику фахівця.

Чистка внутрішніх фільтрів кондиціонера

Очищення внутрішніх фільтрів кондиціонерів позбавляє прилад від скупчення пилу і мікробів, що скупчуються на поверхнях, через які йде фільтрація повітря всередині приміщення. Накопичені забруднення знижують повітрообмін і таким чином знижують продуктивність кондиціонера. Можна провести аналогію з пилососом, фільтрами і мішками, які регулярно очищаються. Кондиціонери працюють з меншою кількістю пилу і висять під стелею, де повітря чистіше, але все ж це не позбавляє їх від необхідності чищення фільтрів. До речі, на фільтри впливає і задимленість приміщення, тому якщо в кімнатах курять, то чистка повинна проводитися частіше.

Процедура чищення внутрішніх фільтрів абсолютно не складне. З нею зможе впоратися будь-який користувач кондиціонера. Частота чищення, як уже було сказано, залежить від ступеня запиленості та задимленості приміщення, але в середньому періодичність становить один місяць. При додаткових коштах очищення повітря, частого вологого прибирання або якщо кондиціонер використовується рідко, фільтри всередині його можуть залишатися чистими і через рік роботи, але таке зустрічається нечасто.

Як чистити кондиціонер

  1. Прилад обов’язково вимикають з електромережі. Потім необхідно поставити стійку драбину і піднятися до внутрішнього блоку кондиціонера. Необхідно зняти передню кришку пристрою, для чого її беруть обома руками і без зусилля тягнуть на себе.
  2. Під відкрилася кришкою будуть видні два пластикових фільтра внутрішнього блоку кондиціонера. Їх витягують, взявши за нижню частину – спочатку один, потім другий – і м’яко потягнувши на себе.
  3. Приступають до чищення фільтрів. Якщо вони дуже забруднені, то їх спочатку чистять пилососом з щілинним насадкою, а потім вже миють. Промивають фільтри під невеликий струменем води. Сильно забруднені фільтри можна замочити в миючому засобі на деякий час, а потім акуратно промити під проточною водою. Іноді буває, що з внутрішнього блоку кондиціонера виходить неприємний запах. Його виникнення пояснюється наявністю вологого середовища всередині приладу, в якій відмінно розмножуються бактерії і цвіль. Саме ці мікроорганізми сприяю неприємного запаху з внутрішнього блоку кондиціонера. Для його усунення можна використовувати дезінфікуючі засоби або антисептики на спиртовій основі. Їх можна купити у звичайній аптеці або придбати спеціальний дезінфікуючий складу для кондиціонерів. Далі треба відкрити кришку кондиціонера, витягнути з нього пилові сітки і перемкнути прилад на мінімальну температуру та швидкість повітряного потоку. Антисептик за допомогою пульверизатора розбризкують всередину радіатора (сітчастого або пластинчастого) охолоджувача. Через кілька хвилин запах повинен зникнути.
  4. Після сушіння фільтрів можна вставляти їх назад за тим же принципом, за яким вони виймались. Працювати без фільтрів кондиціонер не може, оскільки вони попутно є теплообмінниками для внутрішнього блоку приладу. Якщо він запилиться, то продуктивність кондиціонера знизиться.

Іноді зустрічається проблема, при якій з внутрішнього блоку кондиціонера капає вода. Це свідчить про засмічення дренажного трубопроводу. Вирішується ця проблема таким чином: необхідно подути в отвір дренажної трубки і видути таким чином утворилася пробку. Якщо ж ці дії не допомогли, або дістатися до дренажної трубці можливості немає, то краще викликати фахівця з ремонту та обслуговування кондиціонерів.

Чистка зовнішнього блоку кондиціонера

Ці роботи слід довірити професіоналам. оскільки йдеться про радіатори і теплообмінниках зовнішнього блоку – частинах кондиціонера, в яких відбуваються основні процеси по нагріванню і охолодженню повітря. Пластинки радіатора виконуються дуже тонкими, просвіт між ними мінімальний, а значить їх легко пошкодити.