Як зробити ворота відкатні

vorota vidkat 300x184 Як зробити ворота відкатніВорота з роликового системою користуються сьогодні великою популярністю, так як вони зручні, практичні і економлять простір, до того ж зробити ворота відкатні своїми руками цілком можливо і не обов’язково купувати дорогі готові конструкції.

Відкатні ворота відкриваються вздовж паркану в обрану сторону і тому займають набагато менше простору, ніж орні або секційні ворота.

Схема роботи відкатних воріт

Загальна схема роботи відкатних воріт така: платформа з чотирма парами роликів закріплюється внизу на фундаменті. Ролики використовуються для плавного закриття та відкриття воріт. За цим роликам пересувається направляючий профіль, який приварюється до воріт. Оскільки ворота при русі трохи коливаються, то до кінця профілю прикріплюють кінцевий ролик, який допомагає воротах тримати напрямок і зістиковуватися з вловлювачем. Уловлювач встановлюють на тримачі поруч зі стовпом, до якого присуваються ворота. У закритому положенні вага воріт рівномірно розподіляється між роликами на платформі і улавливателем, а зверху ворота підтримує планка з роликами.

vorota vidkat1 300x200 Як зробити ворота відкатніВиходячи з цього, для самостійного виготовлення відкатних воріт знадобляться: направляючий профіль і платформи з роликами, кінцевий ролик і уловлювач, а також підтримуюча планка з роликами. Перераховані елементи можна купити в магазині, а можна сконструювати і виготовити самостійно, що значно здешевить виріб.

Перед початком монтажу воріт необхідно зробити міцну основу під ворота. Глибина фундаменту коливається в межах 1,1-1,7 метра і залежить від глибини промерзання грунту. Паркан, уздовж якого будуть рухатися ворота, повинен бути рівним не тільки по довжині, але і по вертикалі. Фундамент під ворота з’єднують з фундаментом паркану. Арматуру для зміцнення фундаменту скріпляють не зварюванням, а в’язальної дротом, для того щоб арматура не лопнула при усадці фундаменту.

Порядок виготовлення воріт

Роблять фундамент воріт, дають йому висохнути 5 днів і встановлюють роликові платформи. Потім зварюють ворота з металевого профілю і куточка. Зварювальні шви зачищають і покривають антикорозійним покриттям. Після складання каркаса його обшивають листами профнастилу або іншими матеріалами. Знизу до воріт прикріплюють направляючий профіль і встановлюють кінцевий ролик.

Потім прикріплюють уловлювач і підтримуючу планку зверху і встановлюють ворота на роликові платформи. Для зручності відкатні ворота можна обладнати автоматичним механізмом відкривання, і тоді ворота можна буде відкривати і закривати дистанційно, не виходячи з автомобіля.

Якщо ворота встановлюються в гаражі, то їх необхідно утеплити і для цих цілей оптимальним буде екструдований пінополістирол.