Як зробити водопровід на дачі своїми руками

Якщо ви проводите на дачі весь вільний час або попросту цінуєте комфорт, то необхідно задуматися про те, як спорудити водопровід на дачі своїми руками. Наявність колодязя або свердловини на дачній ділянці – це вже скоріше норма, ніж рідкість, але автоматизована подача води існує не скрізь, але ж це так зручно.

vodoprovid Як зробити водопровід на дачі своїми рукамиУ даній статті розповідається про процес створення водопроводу на дачі з використанням насосної станції. Особливістю цього варіанту є те, що використовувати його будуть тільки влітку, а на зиму обладнання буде демонтуватися – для дачі це оптимальний варіант.

Оскільки колодязь в даному випадку знаходиться далеко від дому, і поставити насос в підсобному приміщенні будинку неможливо, поряд з колодязем спорудили невеликий будиночок і поставили в ньому насос. Попередньо були закуплені гідробак на 50 літрів, манометр, реле тиску PM5 і захист від холостого ходу насоса.

Як зробити водопровід на дачі

vodoprovid1 Як зробити водопровід на дачі своїми рукамиvodoprovid2 Як зробити водопровід на дачі своїми руками

 1. Готуємо фундамент під будиночок з насосом.
 2. Споруджуємо опалубку.
 3. Заливаємо бетон.
 4. Після висихання фундаменту починаємо викладати стіни, одночасно монтуючи двері.
 5. Після стін приступаємо до даху.
 6. Будиночок готовий, можна приступати з монтажу насосної станції.
 7. Монтаж станції починаємо з прикріплення насоса до гідроакумулятора, потім до насоса пригвинчується захист від холостого ходу, п’ятернік з латуні, а в нього вже приєднуємо інші елементи за схемою – манометр, реле тиску, з’єднувальний шланг до бака.
 8. Реле тиску з заводу виставлено на 1,4-2,8 атмосфер, в нашому випадку змінюємо це значення на 2-3,5 атм. Коли насос включається, а всі споживачі відключені, він накачує в гідробак тиск 3,5 атм .. а потім автоматично відключається, якщо ж стався забір води та тиск впав до 2 атм., то насос автоматично включиться, знову накачає тиск в 3,5 атм. і відключиться.
 9. Для захисту від холостого ходу виставляємо значення тиску 1,8 атм.
 10. Тиск у гидроаккумуляторі знижуємо до 1,5 атм.
 11. Насосну станцію встановлюємо в будиночку, вихідну трубу підключаємо до закопаною на невеликій глибині трубі ПНД діаметром 25 мм. До входу також підключаємо трубу ПНД, але діаметром 32 мм, на її кінець, який буде опускати у воду, встановлюємо фільтр і зворотний клапан і опускаємо в колодязь.Примітка: зворотний клапан потрібен для забезпечення постійної наявності води в трубі перед заливним отвором. Монтаж водопроводу здійснюємо на пластмасових фітингах.
 12. Відведення в будинку робимо трійником через кульовий кран з перехідником на пластик. Труби в будинку також монтуємо металопластикові. Фітинги в будинку використовувалися металеві.
 13. Весь монтаж водопроводу займає близько трьох днів без урахування споруди дачного будиночка. Оскільки водогін використовується тільки влітку, то труби на вулиці закопані всього на 10 см і вилучатись не будуть – навіть якщо в них залишиться вода, труби ПНД не бояться заморозків. Сама насосна станція на зиму демонтується.