Установка автомагнітоли. Як установити автомагнітолу

magnitola1 300x225 Установка автомагнітоли. Як установити автомагнітолуУстановку автомагнітоли зовсім не обов’язково виконувати в сервісному центрі, оскільки процес цей не складний, хоча і вимагає іноді творчого підходу. Ті, хто знайомі з електротехнікою, можуть відразу ж братися за справу, а іншим краще порадитися з професіоналами. Про те, як правильно підключати магнітолу і які існують варіанти підключення, піде мова в цій статті.

Розрізняють автомагнітоли стаціонарні і вбудовані (на санчатах або зі знімною лицьовій кришкою). Стаціонарні пристрої встановлюють на машину ще на конвеєрі, і крадуть їх рідше через оригінальної форми і розмірів. Також існують моделі автомагнітол з закривається шторкою, що дозволить приховати прилад від сторонніх очей.

Нюанси підключення автомагнітол

  • Якщо сучасний пристрій встановлюється на вітчизняний автомобіль, то слід знати, що їх проводка розрахована на магнітоли з механічними настройками, а значить можуть виникнути проблеми.
  • Будь-яку автомагнітолу слід підключати в суворій відповідності з доданою інструкцією. Навіть в одного виробника конструкції різних магнітол можуть відрізнятися, тому не слід користуватися іншою (навіть схожою моделі) інструкцією.
  • На верхній кришці магнітоли, як правило, позначена схема підключення, а загальний приклад процесу підключення буде розглянуто нижче.

Як підключити авnомагнітолу

magnitola 300x288 Установка автомагнітоли. Як установити автомагнітолуБезпосередньо установка пристрою в приладову панель автомобіля відбувається однаково – спочатку встановлюють контейнер без приладу, який фіксують шляхом відгинання по периметру металевих пелюсток.

Що стосується підключення, то в сучасних автомобілях передбачається роз’єм стандарту ISO, в який вставляється сполучна колодка пристрою. Однак у вітчизняних автомобілях і старіших іномарках не все так просто.

Для підключення нової автомагнітоли необхідно купити відповідний роз’єм і провести його підключення.

За наведеною схемою права сторона спеціального роз’єму ISO несе відповідальність за під’єднання динаміків, а ліва – за керування пристроєм і його харчування. Для приєднання динаміків краще застосовувати спеціальні акустичні дроти (їх можна купити окремо, але, як правило, вони йдуть в комплекті з автомагнітолою).

Для стандартизованого підключення пристрої використовують певні кольори висновків, а саме:

  • «+12 V» Жовтий колір – це висновок для основного дроти живлення, який йде через запобіжник до акумулятора безпосередньо. Запобіжник повинен бути встановлений так, щоб до акумулятора було не більше 30 см дроти. Іноді основною жовтий провід має позначення BU або В +. Якщо цей провід з’єднати з АСС дротом, то можна буде прослуховувати музику з магнітоли без ключа в замку запалювання. При цьому варіанті важливо пам’ятати, що магнітола буде постійно споживати електроенергію і при тривалому простої машини (понад двох тижнів) знадобиться зарядка акумулятора.
  • «АСС» Червоний колір виводу – живлення автомагнітоли від замка запалювання при включенні. На багатьох сучасних машинах передбачено положення замка запалювання АСС, коли магнітола, прикурювач та обігрівачі салону працюють, а запалювання ще не включене.
  • «ANT» Білий висновок управляє антеною – він подає сигнали зовнішній антені і служить джерелом живлення внутрішньої антени.
  • «GLD» Чорний колір – для підключення до маси автомобіля.

magnitola2 300x225 Установка автомагнітоли. Як установити автомагнітолуЄ і інші проводи, які відповідають за підключення акустичних колонок, це FL (передня ліва колонка), FR (передня права колонка), RL (задня ліва) і RR (задня права). При приєднанні динаміків важливо враховувати правильну полярність, оскільки в протилежному випадку звук втратить у якості.

А ще категорично забороняється приєднувати будь-які з цих висновків до маси машини, інакше автомагнітола вийде з ладу.

Іноді у автомагнітол висновки для колонок продубльовані додатковими роз’ємами «тюльпан».

Їх використовують, якщо вже встановлена ​​в машині акустика оснащена такими роз’ємами.

Це не всі висновки автомагнітол, зустрічаються також:

  • MUTE для відключення звуку від мобільного гарнітури.
  • ILL для управління підсвічуванням магнітоли.
  • Parking Line під’єднується до гальму і служить для перегляду DVD програвачів тільки під час установки ручного гальма.

Після того, як всі дроти підключені до ISO роз’єму їх з’єднують в джгут і простягають через контейнер так. щоб було зручно підключати роз’єми на задній стінці магнітоли. Після того, як все буде підключено, пристрій треба включити і перевірити його роботу. Якщо все нормально, то автомагнітолу встановлюють у контейнер до упору (до клацання).